Predstavitve

Lancia Delta

Nova delta je avto, ki naj bi dal Lancii nov zagon. Tega pa, glede na ne ravno bleščeče prodajne rezultate zadnjih nekaj let, nujno rabi. Predstavljamo.

 
Lancia že dalj časa glavnino svojih avtov proda v domači Italiji, kar pa očitno ni dovolj, saj je začela novo delto na vso moč potiskati po vseh trgih Evrope, kjer Italijani upajo, da se bo prijela in začela prinašati prepotreben svež denar.
 
Med največjimi v razredu
 
V njej so, tako Italijani, prepredli tradicionalno eleganco lanci, z izvirnimi arhitekturnimi elementi, ki naj bi združili gene športnih vozil z uporabnostjo, prostornostjo in udobjem limuzin.
Sam avto se po zunanjih merah 4,5 metra dolžine, 1,8 metra širine in 1,5 metra višine uvršča na vrh spodnjega srednjega razreda, pri čemer mu k izdatni notranji prostornosti pripomore tudi medosna razdalja 2,7 metra, ki je za ta razred ena najdaljših.
 
Značilna lancia, a z neprikritim kazanjem tehničnega napredka
 
Spredaj delto zaznamuje zajetna kromirana motorna maska z lancijinim znakom, proti tlom potegnjene in poudarjene odprtine za zajem hladilnega in polnilnega zraka motorja ter prednjima žarometoma z v spodnja dela vdelanima črtama LED diod za dnevni luči, ki naj bi ravno tako na svoj način sporočala tehnično naprednost avta.
Z boka je zaznati enako dinamiko avta, ki jo opisujeta visok bok in zajeten zadnji trapezasto oblikovan stebriček, ki nudi oblikovno oporo napetemu loku strešne linije.
Tehnični naprednosti vozila so oblikovalci in tehniki dodati piko na i z vgradnjo visoko nameščenih zadnjih luči, ki se ravno tako ponašajo z LED diodami za svetilna telesa in dvobarvnim lakiranjem vozila, ki mimogrede, zaradi dodatnih postopkov, traja šest ur dlje kot navaden postopek barvanja karoserije, s katerim želijo Italijani na cesti spet bolj izrazito ločiti svoje izdelke od konkurence.

Prostorno in premium okolje
 
V kabini se, recimo temu, dodana vrednost delte glede na konkurenco kaže tudi skozi prostorno in kakovostno obdelano kabino, kjer Lancia ni varčevala na materialih.
Tako so zajeti v notranje materiale od kromiranih vložkov, svetlih barvnih odtenkov, kakovostnega blaga, preko alkantare pa vse do žlahtnega usnja. Strop je za zagotavljanje čim manjšega zvočnega obremenjevanja potnikov obložen z dodatno zvočno izolativno oblogo, šipe so velike in spuščajo v kabino veliko svetlobe, tako da do občutka utesnjenosti v delti res ne bi smelo priti. Kdor pa v to ni povsem prepričan, pa so Italijani pripravili tudi doplačljivo panoramsko strešno okno, ki skupno zastekljeno površino skoraj podvoji. Za pravi premium občutek v vozilu poskrbijo tudi armaturna plošča in obloge vrat, ki so izdelane iz posebnega poliuretana, katerega vrhnja struktura je oblikovana tako, da natančno posnema vzorec usnja.
Zadnja klop ima možnost vzdolžnega pomikanja in nastavljanja naklona naslona v območju 25-kotnih stopinj, ki tako skupaj spremenita rahlo nadpovprečen 380-litrski osnovni prtljažnik na krepko nadpovprečen 465-litrski prtljažnik.
 
Najmanj 88 in največ 147 kW
 
Opisanemu oblikovnemu in materialnemu premium vzdušju se seveda podajo tudi kakovostni in sodobni pogonski motorji.
Prav vsi agregati v ponudbi bodo tako turbomotorji, pri čemer se bo vse skupaj začelo pri vstopnih 88 kW/120 KM, ki jih bosta priskrbela ali sveži bencinski 1.4 turbojet (206 Nm pri 1750 vrt/min) ali pa dizelski 1.6 multijet (300 Nm pri 1500 vrt/min). Ponudba se nadaljuje s 110-kilovatnim 1.4 turbojetom, ki pa bo enak navor 206 Nm kot pri šibkejšem bratu ponudil »šele« pri 2250 vrt/min. Pri dizlih bo vmesno stopničko na poti do najzmogljivejšega 1.9 twinturbo multijeta z nazivnimi 140 kW (190 KM) in 400 Nm predstavljal sveži 2.0 multijet z nazivno močjo 121 kW (165 KM) in 360 Nm, ki bo tako izpodrinil očitno upokojenega 1.9 16V multijeta.
Vrh deltine motorne ponudbe 147 kW (200 KM) pa je rezerviranih seveda za še en sveži motor 1.8 Di turbojet, ki se bo za zagotavljanje gospodarnosti in navedene zmogljivostih posluževal neposrednega vbrizga in turbopuhala.
Menjalniki bodo pri vseh motorjih z izjemo najmočnejšega 1.8 Di turbojeta, ki bo povezan z Aisinovim šeststopenjskim samodejnim menjalnikom, ročni šeststopenjski. V zaključni fazi razvoja imajo tudi že robotiziran menjalnik Selectronic, ki bo kasneje na voljo z motorjem 1.6 multijet.
 
Septembra za okoli 20.000 evrov
 
Prodaja novinke bo po Evropi stekla v mesecu septembru, pri čemer trenutno še niso znane njene uradne cene. Kljub temu pa se že pojavljajo prva ugibanja, ki pravijo, da bi se naj začelo pri najmanj 20.000 (1.4 turbojet) in končalo pri dobrih 30.000 (1.8 Di turbojet).

Mnenja uporabnikov

17 komentarjev za "Lancia Delta"


Bakfark
17 leta 17 dni nazaj

Remek delo!!!

sonac
17 leta 1 mesec nazaj

Še en avto, ki bo nekaterim lep za umret, drugim grd za bruhat…imajo jajca, da se ne prilagodijo, ampak še naprej ohranjajo svoj značilen stil.

sonac
17 leta 1 mesec nazaj

Še en avto, ki bo nekaterim lep za umret, drugim grd za bruhat…imajo jajca, da se ne prilagodijo, ampak še naprej ohranjajo svoj značilen stil.

tomzzi
17 leta 1 mesec nazaj

V črni barvi je še ok. Bela je pa katastrofa! Notranjost ni pa nič posebnega. Skratka v glavnem ok a kaj več od tega pa tudi ne.

 
Alfa Romeo Alfa MiTo – nove fotografije in podatki
Slovenska predstavitev: Citroën C5

Več vsebin

Predstavitve

Lancia Delta

Novice

Poklon legendi: Porsche 959