Predstavitve

Mercedes Benz CLC

Zdaj tudi uradno. Nič več sportcoupe, ampak CLC, poleg imena so športkupeja temeljito prenovili, a oblika in zasnova ostajata zvesti predhodniku.

Sprednji del je popolnoma spremenjen v slogu novega razreda C, osrednji del ostaja enak, nekoliko spremenjen pa je po novem tudi zadek. Na zadnjem delu bodo poznavalci takoj opazili , da ni več steklenega vložka na prtljažnih vratih, zadnje luči pa so postale večje in markantnejše. Tudi v notranjosti ni posebnih oblikovalskih novosti, a vseeno so inženirji na novo razvili ali spremenili kar 1100 komponent na celotnem vozilu. Sicer pa, zakaj bi pri Mercedesu radikalno spreminjali nekaj, kar se prodaja zelo dobro? Prodali so kar 320.000 sportcoupejev od leta 2001 in statistika govori, da je dve tretjini kupcev bilo zadovoljnih z avtomobilom in kar 43% teh lastnikov se je kasneje odločilo za dražje mercedese, kot so E, CLK in SLK.

Zanimivejša dodatna oprema

Bogato serijsko opremo odlično dopolnjuje športni paket. Pripadajo mu kar 18-palčna kolesa, vizualni dodatki, kot so črni žarometi in dodatki v notranjosti, športnejše podvozje in športni merilniki, ki se ob vžigu resetirajo po vzoru dirkalnih avtomobilov. Najnovejša pridobitev tega paketa pa je direktno krmiljenje volana, ki variabilno spreminja trdoto in tudi kot zasuka volana glede na obračalni krog, vse v odvisnosti od hitrosti vozila. Različne nivoje dodatne opreme še lahko kupci izbirajo v paketih Exclusive in Comfort.
Novi je tudi osrednji audio-navigacijski sistem (audio 50 APS, command APS), ki po novem podpira priključitev skoraj vseh zunanjih enot (USB, Ipod..), vanj je možno vtakniti tudi SD razširitvene kartice (MP3, video), gledati DVD-je, upravljati telefon preko bluetootha in vse skupaj krmiliti s svojim glasom s pomočjo sistema LINGUATRONIC. Skoraj obvezno doplačilo je zagotovo panoramska steklena streha, biksenonski žarometi, ki svetijo tudi v ovinek, usnjeno oblazinjenje in zmogljivejša klimatska naprava Thermotronic.

Motorji in pogon

Z a CLC-ja so na voljo štiri štirivaljni motorji in dva šestvaljna. Skupaj kupcem omogočajo pestro izbiro moči v območju od 90 do 200 kilovatov. Začetek lestvice pričnejo varčni dizelski agregati v modelih 200 CDI in 220 CDI s 122 in 150 »konji«, konec lestvice pa zaključujeta bencinski CLC 230 s 204 »konji« in najmočnejši CLC 350 z 272 »konji« To zadostuje za pospešek do 100 km/h v vsega 6,3 sekunde, končna hitrost pa je elektronsko omejena na 250 km/h. Vmes dopolnjujeta vrzel znani CLC 180 kompressor s 143 »konji«. Posebej zanimiv je novi CLC 200 kompressor, tokrat s 184 »konji« in manjšo povprečno porabo, ki bi se naj gibala med 7,8 in 8,2 litra na 100 kilometrov.
K motorjem standardno ponujajo šeststopenjske ročne menjalnike, za doplačilo pa si je možno omisliti petstopenjsko avtomatiko pri štirivaljnih in odlični sedemstopenjski avtomatski menjalnik 7G-tronic pri V6 motorjih.

Mercedes Benz CLC bo zapeljal na evropske ceste že v letošnjem maju.

Mnenja uporabnikov

7 komentarjev za "Mercedes Benz CLC"


R 26
17 leta 3 meseci nazaj

Nc posebnga za merceds zadn konc zgleda grdu se posebej luci so mi prou grde, pa tipala ob volanu so vrjetnu iz yugota pobral, volan je pa tud hecn za pogledat.

17 leta 3 meseci nazaj

francozarji pa rižejedci, tiho :))

xandrej
17 leta 3 meseci nazaj

Volan pa ko oni za igrce špilat.

xandrej
17 leta 3 meseci nazaj

Grdi ko svinja zadaj ko 12 let stara toyota corola.

17 leta 3 meseci nazaj

ta konjak barva nekak ne sede, ampak noter je v bistvu sportkupe. kar ni nic narobe, ker še vedno zgleda tako kot mora.

 
Škoda Superb – Več kot samo nov design
Slovenska predstavitev: Ford Focus