Novi grand scenic je nekoliko večji od svojega predhodnika. To velja zlasti za njegovo dolžino, kjer s 4,65 metra skupne dolžine beležimo sedem centimetrov prirastka. V primerjavi s predhodnikom, ki je izgledal kot podaljšana različica osnovnega modela, se novi grand scenic ponaša z bolj skladno podobo. Sprednji del povzema oblikovne smernice Renaultovih novih modelov. Zato pri njem opazimo podobnost z novim meganom in pred kratkim prenovljenim cliom, medtem ko njegov zadek krasita povsem nova žarometa v obliki bumeranga.
V notranjosti Renaultov novinec ohranja sredinsko nameščeno instrumentno ploščo, ki so ji namenili barvni zaslon TFT (Thin Filter Transistor). Po novem je (opcijsko za doplačilo 450 evrov) na voljo tovarniško vgrajena navigacijska naprava Carminat TomTom s 5,8-palčnim barvnim zaslonom, za bolj zahtevne pa naprava Carminat Bluetooth DVD s 7-palčnim barvnim zaslonom ter s funkcijo prostoročnega telefoniranja in strežnikom za sedem CD-jev. Dodatni trije centimetri medosne razdalje so prinesli več prostora za potnike. Prostor za kolena v drugi vrsti tako znaša 275 milimetrov, izboljšana pa je tudi prostornost v tretji vrsti (pri 7-sedežni različici), kjer se lahko udobno namestita do 175 centimetrov visoka potnika. Novi grand scenic ohranja tudi izjemno prilagodljivost potniškega prostora. Sedeži v drugi vrsti so pomični do 17 centimetrov naprej, lahko pa jih tudi zložimo v vodoravni položaj (tudi sovoznikovega). Njegov prtljažni prostor v osnovni postavitvi meri 564 litrov in ga lahko z vzdolžnim pomikom sedežev povečamo na 752 litrov, z zlaganjem sedežev ali celo z odstranitvijo le-teh pa na 1.863 oziroma 2.063 litrov. Pri sedemsedežni različici ob postavljeni tretji vrsti pa za prtljago ostane 208 litrov prostora. Med ključne lastnosti novega scenica uvrščamo tudi številne odlagalne prostore (več kot 40 bi jih naj bilo), katerih skupna prostornina znaša celih 90 litrov.
V motorni ponudbi najdemo tri bencinske in štiri dizelske agregate. Vstopni 1,6-litrski bencinar razvije 81 kilovatov (110 KM), na srednji stopnički se nahaja nov 1,4-litrski agregat z oznako TCe, ki s pomočjo turbopuhala razvije 96 kilovatov (130 KM), na voljo pa je tudi dvolitrski bencinski motor s 103 kilovati (140 KM) v kombinaciji z brezstopenjskim menjalnikom CVT. Pri dizlih najdemo 1,5-litrski dCi s 77 kilovati (105 KM), 1,9-litrski dCi s 96 kilovati (130 KM), dvolitrski dCi, ki razvije 110 kilovatov (150 KM) in je na voljo le v kombinaciji s samodejnim menjalnikom ter dvolitrski dizelski stroj prav tako z oznako dCi z močjo 118 kW (160 KM).
Slovenski kupci si bodo lahko grand scenica omislili z vstopnim paketom opreme Authentique, z vmesnima Expression in Dynamique ter najbogatejšim paketom Privilege. Med opremo vstopnega paketa najdemo zavorni sistem ABS z asistenco za zaviranje v sili, elektronski sistem za nadzor stabilnosti ESP, šest varnostnih blazin, električni pomik stekel spredaj in zadaj, klimatsko napravo, potovalni računalnik in avtoradio s CD predvajalnikom, ki podpira tudi datoteke v zapisu mp3. Pri dodatni opremi pa velja omeniti zvočni sistem visokega razreda 3D Sound By Arkamys, kamero za pomoč pri parkiranju zadaj ter zanimive dodatke, kot so hladilna torba, pregradna mreža in nosilec za kolesa.
Cene novega grand scenica se gibljejo od 16.800 do 25.790 evrov, doplačilo za sedemsedežno različico pa znaša 650 evrov.
Mnenja uporabnikov
12 komentarjev za "Slovenska predstavitev: Renault Grand Scenic"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
Z dobrim popustom in dobro izdelavo se bo kar prodajal. Fiat pa takšnega avtomobila niti nima, tako je debata o njem odveč.
FIATfan piše da je Renaultovska končna obdelava slaba :)))) ironija pa taka
@Zraice: sem slučajno rekel da je Renault prvi s majhnim turbo motorjem??? Samo napisal sem, da bi v primeru nakupa Scenica izbral motor 1,4 TCE
Zraice, točno tako 🙂
sploh mi ni všeč.
Benf1: Fiat je imel T-jet še ko je reno sral v plenice