Na sprednjem delu kaže očitno sorodnost s tri in petvratno različico, od B-stebrička naprej pa ga odlikuje svež in vse prej kot dolgočasen karavanski zadek. Napeta bočna linija se dviguje v mišičasta boka, streha se rahlo spušča proti zadku, glavni oblikovni pečat pa mu dajeta velika dvodelna zadnja žarometa. V dolžino meri 4,56 metra, z 2.702 milimetri pa je njegova medosna razdalja za 61 milimetrov daljša kot pri berlineu.
Tudi v notranjosti se razlike v primerjavi z drugimi predstavniki méganove družine začnejo za sprednjima sedežema. Zahvaljujoč radodarno odmerjeni medosni razdalji imajo potniki v drugi vrsti 218 milimetrov prostora za noge. Njegov prtljažni prostor v osnovni postavitvi meri 524 litrov, z zlaganjem zadnjih sedežev pa se njegova prostornina poveča na 1.600 litrov. Ob zloženem sovoznikovem sedežu lahko prepeljemo tudi do 2,55 metra dolge predmete. Poleg izdatne prilagodljivosti v prtljažnem prostoru najdemo tudi poseben predal za shranjevanje prtljažnega roloja. V potniškem prostoru je skupaj na voljo 25 litrov odlagalnih mest, med katerimi velja omeniti zlasti devetlitrski predal pred sovoznikom, 5,6-litrski predal med sprednjima sedežema ter predala v dnu pred njima.
V Sloveniji bo mégane grandtour na voljo s štirimi bencinskimi in kar petimi dizelskimi motorji. Bencinska ponudba se začne z 1,6-litrskim agregatom v različicah z 72 in 81 kilovati (98 in 110 KM), ki imata vgrajen pet oziroma šeststopenjski ročni menjalnik. Ponudba se nadaljuje z 1,4-litrskim motorjem TCe, ki s pomočjo turbopolnilnika razvije 96 kilovatov (130 KM) in ima serijsko vgrajen ročni šeststopenjski menjalnik, zaključuje pa jo dvolitrski atmosferski motor, ki razvije 103 kilovate (140 KM) ter je serijsko združen z neskončnostopenjskim samodejnim menjalnikom CVT. Podobno kot pri bencinarjih je tudi osnovni 1,5-litrski dizel na voljo v različicah s 63 in 78 kilovati (86 in 106 KM), ki sta združeni s pet in šeststopenjskim ročnim menjalnikom. Na vmesni stopnji najdemo 1,9-litrski dCi s 96 kilovati (130 KM) in ročnim šestopenjskim menjalnikom, na vrhu ponudbe pa se nahaja dvolitrski dCi v različicah s 110 kilovati (150 KM) in samodejnim šeststopenjskim menjalnikom ter 118 kilovati (160 KM) v kombinaciji s prav tako šeststopenjskim, a ročnim menjalnikom.
Novega karavanskega mégana si bodo kupci lahko omislili s paketi opreme Authentique, Expression, Dynamique in Privilege. V osnovni opremi se med drugim nahajajo štiri varnostne blazine in varnostni zavesi, zavorni sistem ABS z EBD-jem, električni paket, avtoradio s CD predvajalnikom, ki podpira tudi datoteke v zapisu mp3, potovalni računalnik in klimatska naprava, tako kot pri berlineu pa je potrebno doplačati za elektronski sistem za nadzor stabilnosti ESP. Med doplačili najdemo tudi zanimive dodatke, kot sta tovarniško vgrajena navigacijski sistema Carminat Tom Tom, ki je na voljo že za 450 evrov ter dražji in zmoglivejši Carminat Bluetooth DVD.
Prodaja novega mégana grandtour se bo uradno začela 7. avgusta, zanj pa bo potrebno odšteti od 14.700 do 24.090 evrov.
Mnenja uporabnikov
12 komentarjev za "Slovenska predstavitev: Renault Mégane Grandtour"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
zeh!
še vedno pravim, da so zadnje luči zgrešene, zadaj zgleda ceneno
Grd je ko hudič!
Prejšnji model je dosti, dosti lepši!
Direkt z boka me nekaj moti…pa ne to da je karavan 🙂
prou lep je. zadka pri useh renojih se bo treba navadit/še posebej scenic).
mislim da trenutno eden lepših karavanov.