Zato, da bi bil čimbolj všeč evropskim kupcem, so aurisa oblikovali v Toyotinem oblikovalskem centru na jugu Francije. Tako kot mnogi konkurenti zadnje generacije je malce večji in bolj kompakten od predhodnega modela. Kljub Toyotini želji, da aurisa ne bi povezovali s corollo, pa njegova zunanja podoba ne prinaša revolucionarnih sprememb, ki bi lahko popolnoma zabrisale vezi z njeno predhodnico.
Bolj revolucionarna je aurisova notranjost, kjer oblikovno izstopa zlasti njegova armaturna plošča. Nekaj posebnega je gotovo valovita sredinska konzola, ki gosti prestavno ročico in ki po našem mnenju, razen estetskega učinka, ne prinaša nobene praktične prednosti. Če nas je zmotil težko dostopni odprti odlagalni prostor pod njo, pa moramo pohvaliti dodaten zaprti predal, ki se nahaja nad klasičnim zaprtim odložiščem pred sovoznikovim sedežem. Vse prej kot klasična sta tudi merilnika hitrosti in vrtljajev motorja, ki vsak zase gostita prikazovalnik potovalnega računalnika ter prikazovalnik količine goriva. Čeprav je bil prvi vtis ob stiku z avtomobilom kar dober, pa se je ob daljšem druženju z njim pokazalo, da vsi materiali, iz katerih je izdelana notranjost, le niso tako kakovostni kot izgledajo na prvi pogled. To velja zlasti za spodnji del sredinske konzole, ki je izdelana iz trde, cenene plastike, ki lahko pri daljši uporabi postane izvor neprijetnih čričkov.
Kljub visokem osnovnem položaju sedenja, se voznik, zahvaljujoč dobri nastavljivosti sedeža in volanskega obroča, zlahka udobno namesti. V aurisu se dobro godi tudi potnikom na zadnjih sedežih, ki imajo dovolj prostora za glave in zaradi odsotnosti sredinskega talnega kanala tudi več prostora za noge. Tu gre pohvaliti tudi po naklonu nastavljiv in po tretjinah deljiv naslon zadnje klopi, ki z enostavnim zlaganjem omogoča povečanje prtljažnega prostora. Le-ta v osnovni postavitvi meri 354, s popolnoma zloženo zadnjo klopjo pa 1.335 litrov.
Dober bencinar z menjalnikom, ki ne prepričaBencinski štirivaljnik z 1,6-litra prostornine razvije kar 91 kilovatov (124 KM), a konjiči so povsem podrejeni volji robotiziranega menjalnika MultiMode. Le-ta pa ne deluje vedno tako, kot bi si zamislili in od voznika zahteva kar nekaj privajanja. Čeprav menjalnik ob bolj odločnem pritisku na plin dovoli motorju do visokih vrtljajev, pa bolj logično in predvidljivo deluje pri umirjeni vožnji. Za tiste, ki imajo radi bolj dinamično vožnjo, je na voljo dinamični način delovanja menjalnika “S”, ki se vključi s stikalom na sredinski konzoli. Za popoln nadzor pa multimode ponuja tudi ročno izbiranje prestav z visoko postavljeno prestavno ročico, ali s še bolj priročnima obvolanskima ročicama. Na testu je auris porabil od 7,8 do 9,5 litra neosvinčenega bencina, testno povprečje pa je znašalo 8,4 litra na 100 prevoženih kilometrov, kar se nam za avtomobil z bencinskim motorjem zdi normalno in povsem sprejemljivo.
Oprema Sol zagotavlja aurisu visoko stopnjo varnosti in udobja. Poleg čelnih in stranskih varnostnih blazin ima vgrajeni varnostni zavesi za sprednjo in zadnjo vrsto sedežev ter varnostno blazino za voznikova kolena. Za aktivno varnost skrbijo zavore opremljene z dodatkom ABS in elektronskim nadzorom delitve zavorne sile EBD, sistem za nadzor stabilnosti VSC (Vehicle Stability Control) ter sistem za nadzor zdrsa pogonskih koles TRC (Traction Control). Udobju potnikov sta namenjena samodejna dvopodročna klimatska naprava in radio s CD-predvajalnikom, ki zna predvajati tudi glasbo v zapisu MP3, vozniku pa lajšajo življenje tempomat, samozatemnitveno notranje ogledalo in brisalniki s tipalom za dež. Aurisove uporabnike zelo hitro razvadi zlasti pametni sistem zaznave bližine ključa, ki omogoča samodejno odklepanje in zagon avtomobila z gumbom na armaturni plošči. K opremi Sol serijsko spadajo tudi elegantna 16-palčna platišča iz lahke litine, tipala za pomoč pri parkiranju zadaj ter alarmna naprava pa so na voljo proti doplačilu v paketu Urban.
Mnenja uporabnikov
Napiši prvo mnenje!
Za komentiranje moraš biti prijavljen