Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11015
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a martin_krpan Sr apr 10, 2024 6:12 pm

Najmanjši Alfin SUV, tehniko si deli z Avengerjem in Fiatom 600. Na voljo kot hibrid (136 konjev) ali povsem električni (156 oz. 240 konjev)


Slika
Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

https://www.autoweek.nl/autonieuws/arti ... p-benzine/
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a xxl Sr apr 10, 2024 7:29 pm

Od 30k € naprej za kur..... 1.2, posodobitev gor ali dol. Naj jo kar imajo. Spredaj mi je krneki, zadaj bolje. Tole bo težko v moji garaži.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a tomzzi Sr apr 10, 2024 8:27 pm

Kakšen "polom" od designa. Zadnje čase mi ni prav nič všeč od novo predstavljenih. Ali sem jaz "out" ali pa so vsi po vrsti dejansko ostali brez idej.
Če tako na hitro pogledam prednji konec iz predstavitvenega videa takoj pomislim na Renault. Pika na i bi bile DRL v obliki C. Malo manjka. :roll:

Zadek pa... Malenkost bolje a še vedno nisem siguren ali mi je všeč ali pa je totalno mimo.
A je bilo potrebno CELOTEN odbijač zadaj pustit v grdi črni plastiki?
Ne vem. Se mi zdi precej na hitro skup "nametano" vse skupaj. Preveč enih detajlov ki naredijo avto bolj kot ne kičast.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a xxl Sr apr 10, 2024 9:00 pm

Pa toliko možnosti je za lep dizajn oni pa v odkrivanje tople vode. Že vsak, kateri se poigra s Photoshop naredi lepše. Še AI bi naredila boljše.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a berlonso Sr apr 10, 2024 9:05 pm

Upam da nasvidenje, zgleda pa, da je to kar "adijo" znamki Alfa... Kot berem, je vse na Stellantis platformi, tudi vzmetenje ni predelano. Kot pišejo Italijani, so predelali bolj kot ne samo volanski mehanizem, ki je bolj direkten, ter pri najmočnejši seriji Veloce z elektro pogonom bodo večje zavore. Še gumb DNA se poslavlja. Motor 1.2 puretech je mild hibrid s ketno, upam da vsaj ne bo težav kot z jermeni. Giulia zadnji steber prave Alfe.
Edit, prilagam link Italijanske strani s podrobnejšimi informacijami:
https://www.alvolante.it/news/alfa-rome ... ini-393997
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a Gapiii Sr apr 10, 2024 9:29 pm

Še nekaj informacij v slovenščini...

https://www.avtomobilizem.com/novice/al ... 0-04-2024/
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a For Če apr 11, 2024 3:17 pm

tomzzi je napisal/-a:Kakšen "polom" od designa. Zadnje čase mi ni prav nič všeč od novo predstavljenih. Ali sem jaz "out" ali pa so vsi po vrsti dejansko ostali brez idej.
Če tako na hitro pogledam prednji konec iz predstavitvenega videa takoj pomislim na Renault. Pika na i bi bile DRL v obliki C. Malo manjka. :roll:

Zadek pa... Malenkost bolje a še vedno nisem siguren ali mi je všeč ali pa je totalno mimo.
A je bilo potrebno CELOTEN odbijač zadaj pustit v grdi črni plastiki?
Ne vem. Se mi zdi precej na hitro skup "nametano" vse skupaj. Preveč enih detajlov ki naredijo avto bolj kot ne kičast.

Če si “out” potem nisi sam. Jaz sem tudi… :(

Ne vem kaj se dogaja, vsi so šli v 3pm
Najbrž hočejo mlajše kupce pritegniti ki jih avtomobili zanimajo kot lanski sneg.

Me prav zanima kaj bo letos Audi pokazal. A bodo vsaj oni ostali normalni.
A bo sploh še kdo naredil kakšno lepo limuzino…? :huh:

Kar mi je tudi nelogično in ne morem razumeti, da recimo volkswagen ID7 naredi limuzino, a Passata pa ne?
Skregano z logiko…
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a Lignage Če apr 11, 2024 6:56 pm

Meni je Tonale bolj všeč! Je pa res, da lahko pri tem več stavijo na mlajšo populacijo. Mene še najbolj zmoti na obliki Juke občutek, drugače pa mi je kar ok. Samo upam, da bodo toliko brihtni, da ne bodo šli zdaj v tem stilu model Tonale popravljat.

Pa zarad motorja, ki ima sedaj že res povsem skrhan ugled, se mi zdi, da so cene kar malo preambiciozno zastavili še posebej glede na to, da je večji Tonale že deležen kar znatnih popustov.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a xxl Če apr 11, 2024 7:54 pm

Mogoče bi se je še navadil, ampak, motor je v osnovi nezanesljiv in še preslaboten za takšen avto, MHEV pa ne obeta nizke porabe kot HEV, dizela ni, EV pa mi ni zanimiv zaradi cene in dosega. Enostavno ne najdem razloga, da bi jo kupil. Škoda.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a meganer Če apr 11, 2024 8:12 pm

Pravi Alfist je vedno kak minus "požru" :)
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1127
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Re: 2024 Alfa Romeo Milano

Napisal/-a Gapiii Če apr 11, 2024 8:37 pm

Milano bodo proizvajali na Poljskem, to pa je močno zmotilo italijansko vlado. Minister je celo rekel, da Stellantis z imenom Milano krši zakon.

Več info: https://www.avtomobilizem.com/novice/mi ... 1-04-2024/
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 110 gostov