Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Influenz Po okt 19, 2015 8:49 am

[quote="Dalia08"

Ena stvar pa naju vseeno moti oz. bega - poraba na računalniku! Povsod piše, da naj bi Altea XL 1.6 dizel kurila nekje 4,5 - 5 litrov, nama je po AC ves čas kuril čez 6, celo blizu 7, taka je tudi povprečna. In tudi, ko je v prostem teku, v koloni po AC recimo, kaže 2,5 - 3, kar je zelo čudno, ker Golf nam je kuril precej manj (5 -5,5) s slabšo in starejšo mašino (TDI 1,9). Zdaj pa ne veva, ali je možno, da računalnik narobe kaže ali je to realna poraba, kje se to da preveriti???
Ajde, pa recimo, da vzamemo v zakup, da so gor zimske gume, da je deževalo in da je zunaj že malo mraz... pa še vseeno se nama zdi to veliko oz. preveč, vsaj en liter. Sva ga sicer natankala do konca in dala km na nulo, pa bova videla, koliko km narediva s polnim rezervoarjem (55 litrov piše, da je velik).


No, pa še eno vprašanje, če kdo zna povedati - kje za koliko € je smiselno dati vgraditi tempomat?

HVALA !!! ;)[/quote]

Pri dizlih je kar pomembno, kako je bil avto utecen in sluzbeni so bili ponavadi vedno zgonjeni... Primer, v sluzbi imamo 10x octavia 1.6tdi, vsi kurijo nekje 6 do 7 L plus dolivanje olja med servisi je itak klasika, ce pa vzamem ocetovo octavio z istim motorjem, pa je ob isti voznja poraba najmanj liter manjsa
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a esem Po okt 19, 2015 10:50 am

Dalia08 je napisal/-a:
Ampak ne glede na vse... ko sem usedeš spet v avto, ki NI francoski, vidiš, da je vse drugače. Asociacija s kanto mi ne gre iz glave! :mrgreen:
Enostavno, pri nas doma že 20 let vozimo VW-je in se v Crosserju niti nisem počutila "domače".


Lahko bi vedela vsaj to, da C-crosser ni niti malo francoski avto, ne po dizajnu, ne po zasnovi, ne po izdelavi. Je samo preznačkan Mitsubishi. Tako da take sodbe ne držijo vode. Sta probala kakšen C4 Picasso? To je pravi francoski avto (in tudi bolj zanesljiv od ustreznih VAG-ov).

Poraba je visoka tudi zato, ker je motor prešibak za tak avto, ni aerodinamičen in če ga teraš po AC, se to takoj pozna, pa tudi dizel se drugače pelje.

Srečno z novim avtom!
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 11:55 am

esem je napisal/-a:
Dalia08 je napisal/-a:
Ampak ne glede na vse... ko sem usedeš spet v avto, ki NI francoski, vidiš, da je vse drugače. Asociacija s kanto mi ne gre iz glave! :mrgreen:
Enostavno, pri nas doma že 20 let vozimo VW-je in se v Crosserju niti nisem počutila "domače".


Lahko bi vedela vsaj to, da C-crosser ni niti malo francoski avto, ne po dizajnu, ne po zasnovi, ne po izdelavi. Je samo preznačkan Mitsubishi. Tako da take sodbe ne držijo vode. Sta probala kakšen C4 Picasso? To je pravi francoski avto (in tudi bolj zanesljiv od ustreznih VAG-ov).

Poraba je visoka tudi zato, ker je motor prešibak za tak avto, ni aerodinamičen in če ga teraš po AC, se to takoj pozna, pa tudi dizel se drugače pelje.

Srečno z novim avtom!


Vem, da je Mitsubishi, tudi "pravega" Citroena imamo pri hiši, samo za rezervo (Nemo - ata ga ima za vozit šaro), ampak nima veze, v C-Crosserju je plastika mehka (karoserija), vse se nekaj maje, niti dizajn ni bog ve kaj, že samo zvok, ko vrata zapreš, čisto "kantasto" in poceni zveni.. pač ni primerjave, to sem hotela povedati. Za C4 pa sem tudi že slišala take cvetke, da ni za govoriti, ampak se ne bi spuščala v debato, ker vedno bosta dva bloka - ljudje, ki francoza ne bi vozili, pa če jim ga zastonj daš in ljudje, ki jih vozijo (ne bom se ukvarjala z vprašanji, zakaj in kako, da sploh kdo kupi novega Citroena/Peugeota/Renaulta, ker sem se že nasankala z novim Peugeotom in nikoli več - to so polizdelki, kot radi rečejo poznavalci).

No, tole okoli porabe me pa zares skrbi. Ker sva se na sveto zanašala na to, da bo kuril enako kot Golf, če ne celo manj, zdaj pa kuri čez 6 litrov in sva seveda razočarana. Mož ima že idejo, da bi ga dala čipirati in povečala moč, ampak pravi, da to ne pomeni, da bo kaj dosti manj kuril, torej po mojem mnenju nima smisla metati denarja skozi okno. Ne vem, očitno ni popolnega avta, sploh pa rabljenega ne.
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 12:06 pm

esem je napisal/-a:
Dalia08 je napisal/-a:Poraba je visoka tudi zato, ker je motor prešibak za tak avto, ni aerodinamičen in če ga teraš po AC, se to takoj pozna, pa tudi dizel se drugače pelje.


Ne teramo, vozimo 120km/h, ker se nam res gre za porabo..
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 12:11 pm

Influenz je napisal/-a:Pri dizlih je kar pomembno, kako je bil avto utecen in sluzbeni so bili ponavadi vedno zgonjeni...


Vem, ampak prisežem, da mu ni videti ali čutiti, da bi bil zgonjen. Ne vem, sprašujem zato, ker me zanima, če obstaja varianta, da računalnik narobe kaže, da je kaj razštelano, ne vem, ne spoznam se... morda pa ima kdo slično izkušnjo in bo znal kaj povedati. Težko vem, kako ga je predhodnik vozil, ampak ne vem niti, kaj v resnici pomeni "zgonjen avto"? A pomeni, da se je vozil z njim full hitro ali kaj? A ni to bolje, kot da bi se nekdo cijazil z njim vsak dan skozi mesto ali v kake hribe po slabi cesti? Ne vem, še vseeno sem ženska, me pa zelo zanima ta tema, to pa priznam. Vsaka informacija mi je dobrodošla.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a uros11 Po okt 19, 2015 12:19 pm

Dalia08 je napisal/-a:
esem je napisal/-a:
Dalia08 je napisal/-a:Poraba je visoka tudi zato, ker je motor prešibak za tak avto, ni aerodinamičen in če ga teraš po AC, se to takoj pozna, pa tudi dizel se drugače pelje.


Ne teramo, vozimo 120km/h, ker se nam res gre za porabo..
Med 110 in 120 je cca liter razlike.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a uros11 Po okt 19, 2015 12:22 pm

Influenz je napisal/-a: s slabšo in starejšo mašino (TDI 1,9).
To so bile ta buljše mašine. Moj golf III 1.9 TDI 90 KM mi je rabil 4,2 - 4,5 v povprečju, ko je bil slabe volje celo 4,8. Take porabe od tedaj nisem videl več ne pri pasatu, ne pri Golfu VI 2.0 TDI 110 (med 5 in 6, sicer presenetljivo malo), ne pri sedanjemu passatu 140 KM, ki rabi v povprečju 6, prejšnji 115 TDI pa je komot kuril 5,5.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a EX-B Po okt 19, 2015 12:48 pm

1.6TDI je presvoh ze za Polo-ta, kaj sele za Alteo XL.. Mislim da kaj dosti manj od 6L na 100KM ne mores pricakovat s to masino v tem avtu, kar je sicer cisto normalna poraba.. Poraba se malo pade ko se ga malo navadis furat, vsak gre malo drugace. Drugace pa ce vam je ta avto vsec in ste zadovoljni, se ne prevec sekirat in samo vozit, to je to.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 12:55 pm

Ok, recimo, da se sprijaznimo s porabo, ampak naj mi potem eden razloži, zakaj je kataloška poraba izven naselja 4,2 l ???
In zakaj berem po člankih, ko so delali teste z avtom, da je bila poraba tako nizka? Ok, en liter itak daš zraven, ampak nam kuri dobre 2,5 litra več, kot naj bo kuril, kako je to mogoče in čemu potem sploh podatek o tem, koliko naj bi kuril? Še v oglasu je prodajalec zapisal porabo, kot naj bi veljala za tak avto. Seveda bi bili čisto zadovoljni, če bi kuril tam okoli 5,5 l, saj tistih kataloških 4,2 je iluzija, ampak vseeno.. realno 6,5 l / 100 km??? :evil:
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 12:59 pm

Ne vem, od mojega moža sodelavec ima Octavio, ravno to ISTO mašino 1.6 TDI, 105 km in mu baje kuri pod 5 litrov (njegov oče Golfa - isto) !!!
Isto moji mami Golf Plus z isto mašino in tastu isti avto, ista mašina (tast ima 90 km sicer).... vsi delajo s 50 litri goriva 950 - 1000 km. Vsi našteti !!! Kako? Ravno zato moj mož joka in stoka, da to ni normalno, da nam Altea XL z isto mašino kuri 6,5 - 7 litrov. V soboto se je peljal 110 km/h po AC in je bila poraba 6,6 litra. :shock: Sem ravno govorila z njim in pravi, da ne verjame, da bi to bilo normalno. No, bomo videli, ko bo tank prazen, koliko km bomo naredili do takrat, smo dali na nulo in se bo videlo.

Ker lahko torej zdaj takoj iz glave naštejem 4 osebe, ki imajo VW-je (kot našteto zgoraj - ponavljam: dva Golf Plus-a, ena Octavia in en navaden Golf - vsi imajo mašino 1.6 TDI, 90 ali 105 km) in jim kuri avto povprečno 5 litrov, mogoče 5,5... je normalno, da nam naša poraba ni všeč.

Res me zanima, če obstaja možnost, da računalnik narobe kaže ali kaka okvara na mašini, karkoli bi bilo krivo za preveliko porabo??? :?
Zadnjič spremenil Dalia08, dne Po okt 19, 2015 1:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a pronet Po okt 19, 2015 1:11 pm

Še ena stvar ... VW 1.6 TDI letnik 2011 je "okužen" motor z nepravilnim softwareom, ki med test spremeni delovanja motorja, da zadosti vsem standardom za izpušne pline. Še huje je to, da bo predelava tega motorja, da bo zadostil standardom zelo draga. VW ocenjuje strošek pri nekaterih vozilih tudi na cca 10.000€/vozilo. Sicer bo odprava napake brezplačna ampak poseg na vozilu bo pa kar obsežen.
Sicer ni izključeno, da bo VW ponudil tudi menjavo za novo vozilo, kar pa dvomim da bo šlo brez doplačila.

lpe
 
Dalia08
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe okt 09, 2015 7:44 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Dalia08 Po okt 19, 2015 1:22 pm

Jah, mi nimamo nič proti, če nam ponudijo nov avto.. :DDD :lol: 8)

Glede te afere se mi ne vznemirjamo, ker je samo vprašanje časa, kdaj bodo razkrinkali ostale koncerne. Bodimo realni... ;)

Še vseeno je VW pač VW...
 
pronet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To jun 18, 2002 7:22 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a pronet Po okt 19, 2015 1:33 pm

Dalia08 je napisal/-a:Jah, mi nimamo nič proti, če nam ponudijo nov avto.. :DDD :lol: 8)
...


Jaz ne bi bil tako miren na vašem mestu, ker nov avto vam oz. nam ne bodo dali brez doplačila. Realno gledano bo vaš avto čez 1 leto vreden cca 8.000€, cena novega bo tam okrog 18.000€. VW bo dal velikodušni popust 2.000€ in boste še vedno morali doplačati 8.000€, da boste dobili nov avto.

Če pa tega ne boš sprejel in bo šlo vozilo v predelavo, boste oz. bomo pa najmanj teden dni ali več brez avta, pa še pol avta bodo razdrli in potem v kdo ve kakšnem stanju bomo avte nazaj dobili.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a Influenz Po okt 19, 2015 1:56 pm

Brez zamere, ampak kupili ste avto s skoraj 200k km in to se sluzben avto, kjer ga najbrz nihce ni najbolj pazil. VW ne dela vec avtov za 500k km tako kot stari VW motorji..

Za 10k dobis novo dacio karavana, ki bi definitivno kuril pod 5L in sigurno bi bili manjsi stroski vzdrzevanja in tak avto bi komot imeli tudi 10-15 let... Ja ampak ker si je potrebno kupiti avto, ki si ga ocitno ne morete privosciti, potem pa imamo jokanje po forumu... Za 1L nafte na 100km tak jok in stok.. kaj sele ce vam kaj dragega odpove...
 
eUros
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne avg 15, 2010 10:33 am

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a eUros Po okt 19, 2015 3:08 pm

Js mislim da ste kupili še slabši avto kot prej. Kot si zgoraj napisala:" ena malenkost pri menjalniku ki stane 30€". Če je to malenkost, zakaj je ni prodajalec odpravil in bi potem avto prodal mogoče še za malo višjo ceno, ker vsak kupec ko izve za napako zbija ceno.
Potem servisna knjiga: poštemplana pri Vrtaču, vi na diagnostiko k Vrtaču. Normalno da bo avto prehvalil podolgem in počez. A je tako težko zapelat se v kak drug kraj, kjer se prodajalci in serviserji ne poznajo med seboj?

Brez zamere, le mnenje sem podal.
LP
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a hahehihoh Po okt 19, 2015 3:55 pm

x2

Srečno z nemcem in veliko varčnih kilometrov želim.
 
wavemaker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 543
Pridružen: Pe jan 30, 2004 5:10 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a wavemaker Po okt 19, 2015 4:14 pm

na spritmonitor imajo takšne altee povprečno porabo 6,0. Razpon je pa od 5.0 do 7.0 litrov. Izračunajta porabo na roke par tankov zapored, mogoče pa računalnik narobe kaže in ne glejta trenutne porabe.
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a noj Po okt 19, 2015 6:46 pm

Imam službenga caddy-a z enakim motorjem in pije po ac med 6-6,5l. Vožnja okoli 130km/h. Odvisno ali se cesta spušča, ali dviga lahko tudi poraba niha. Avto je bil normalno utečen in se ga skozi pazi, poraba pač takšna je, ker kot so že mnogi napisali je avto visok in težek, zato ne moreš primerjati z octavijo, ki ima veliko boljši koeficient zračnega upora. Pač mašina je prešibka za takšen avto, potem je pa še 5st. menjalnik in je to to. V šefovem golfu, z enakim motorjem in 7st. dsg menjalnikom sem imel pri enaki vožnji in relaciji skoraj 2l nižjo porabo ;)

Tule si lahko pogledaš porabo na testu recimo: http://www.avtomobilizem.com/testi/seat ... 3-01-2013/
Ford Mondeo Wagon Titanium 1.6 SCTi Ecoboost (118KW)
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a hahehihoh Po okt 19, 2015 7:07 pm

Glede porabe mislim da je kar realna. Težek, neaerodinamičen in podhranjen avto bo vsekakor popil nekaj več. Meni pije 1.6 e-HDI v C4 cca 5,5-6 ob normalni vožnji. Picasso bi gotovo pil nad 6 litrov.

Čimmanj težav s špancem /nemcem/. 8)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: POMOČ - kupili smo avto s SKRITIMI napakami, kako postop

Napisal/-a maniaxxx Po okt 19, 2015 9:14 pm

Dalia08 je napisal/-a:Ne vem, od mojega moža sodelavec ima Octavio, ravno to ISTO mašino 1.6 TDI, 105 km in mu baje kuri pod 5 litrov (njegov oče Golfa - isto) !!!
Isto moji mami Golf Plus z isto mašino in tastu isti avto, ista mašina (tast ima 90 km sicer).... vsi delajo s 50 litri goriva 950 - 1000 km. Vsi našteti !!! Kako? Ravno zato moj mož joka in stoka, da to ni normalno, da nam Altea XL z isto mašino kuri 6,5 - 7 litrov. V soboto se je peljal 110 km/h po AC in je bila poraba 6,6 litra. :shock: Sem ravno govorila z njim in pravi, da ne verjame, da bi to bilo normalno. No, bomo videli, ko bo tank prazen, koliko km bomo naredili do takrat, smo dali na nulo in se bo videlo.

Ker lahko torej zdaj takoj iz glave naštejem 4 osebe, ki imajo VW-je (kot našteto zgoraj - ponavljam: dva Golf Plus-a, ena Octavia in en navaden Golf - vsi imajo mašino 1.6 TDI, 90 ali 105 km) in jim kuri avto povprečno 5 litrov, mogoče 5,5... je normalno, da nam naša poraba ni všeč.

Res me zanima, če obstaja možnost, da računalnik narobe kaže ali kaka okvara na mašini, karkoli bi bilo krivo za preveliko porabo??? :?


Še enkrat ( čeprav zdaj ko vidim kak zagret germanofil si me je vse minilo :cry: ), ni nujno oziroma skoraj ne verjam da je vaš Španec pokvarjen, ampak je po moje večja verjetno da ti tvoji sorodniki in znanci malo nakladajo, ali pa pač več kot 100 ne vozijo, pri TDI voznikih je to čist normalno in vse preveč pogosto. Brat je imel NOVEGA golfa s tem motorjem in pri NORMALNI vožnji je poraba okoli 6 ali več, pa je avta precej manj kot altee pa še novejši motor ima.

Dodatno, omejitev na AC je 130 ne 110 =P .

Drugo, trenutno je nov peugeot 308 npr boljša izbira od golfa, kvarijo se pa vsi približno enako, kvečjemu je VW v sivem povprečju ali celo pod njih z določenimi motorji ( TSI 1,2 1.4, 1,6 TDI ipd ).

Pa še to, koliko km prevozite na leto da se vam TOLIKO gre za porabo?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 108 gostov