Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Stasky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če avg 24, 2006 12:01 am
Kraj: Koper

Napisal/-a Stasky Ne dec 20, 2009 7:52 pm

Pa je imel kdo, ki je v novejši avto vgradil xenon kit tudi kšne probleme z elektroniko oz. raznimi lučkami in podobno? Ker sem že slišal da so se po vgradnji prižigale razne lučke na armaturni od ABSa, pa ESPja, itd... (Audi A4 06)
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Ne dec 20, 2009 7:54 pm

Stasky pojavijo se lahko lučke za "crknjene žarnice" ni pa nujno. Se pa da to odpravit.

Tole pranje žarometov izgleda res high_end tehnologija. Izgleda kot da samo brizga gor isto kot pranje vetrobrana se motim?
Relax take it easY
Slika
 
Uporabniški avatar
Stasky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če avg 24, 2006 12:01 am
Kraj: Koper

Napisal/-a Stasky Ne dec 20, 2009 8:00 pm

dejcc je napisal/-a:Stasky pojavijo se lahko lučke za "crknjene žarnice" ni pa nujno. Se pa da to odpravit.

Tole pranje žarometov izgleda res high_end tehnologija. Izgleda kot da samo brizga gor isto kot pranje vetrobrana se motim?


ja to vem, ker ima xenon manjšo porabo...sam nisem na to mislu, konkretnejši problemi če je že kdo imeu?

O katerem pranju govoriš? Mojem?
V praksi deluje tko, da ko pereš šipo pod pritiskom šprica tudi na luč... (lahko pa ločeno samo luči)
 
crazydriver3
POZOR! Nekredibilen uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne dec 20, 2009 9:38 am

Napisal/-a crazydriver3 Ne dec 20, 2009 8:01 pm

laguna 2002 letnik xenon brez lece :D :D :D :D je pa pranje in samodejna nastavitev :D pa nic ne slepi ;) volvoti razni terenci pa limuzine , pa ksn star mercedes k se vi se skotil niste so mel tovarniski xenon notr brez lece pa niti prozornega stekla ;) tok malo o xenonu je pa KAZEN DEFINITIVNO CE TE USTAVIJO in seveda ugotovijo..ce te posle na tehnicnega pa itak mors sam pelat pa notr utaknes ta cas halogenke pa te BK :D :D :D :D
pa ta bmw mogoce manj slepi k pa kak audi Q7 k ma luci na strehi mojga avta pa mu sveti dol u tla direkt u moje oci ampak kot receno prej ne GLEJ V K....E LUCI GLEJ NA CESTOOOO ;) en koristen predlog k te nebojo motle niti daljinke ;)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne dec 20, 2009 8:02 pm

Stasky je napisal/-a:Pa je imel kdo, ki je v novejši avto vgradil xenon kit tudi kšne probleme z elektroniko oz. raznimi lučkami in podobno? Ker sem že slišal da so se po vgradnji prižigale razne lučke na armaturni od ABSa, pa ESPja, itd... (Audi A4 06)

Smo ze pisali o tem preberi si... lahko pa se dodam, da od l.2005 > so vsi CAN-BUS
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 59#1233459

crazydriver3 je napisal/-a:laguna 2002 letnik xenon brez lece :D :D :D :D je pa pranje in samodejna nastavitev :D pa nic ne slepi ;) volvoti razni terenci pa limuzine , pa ksn star mercedes k se vi se skotil niste so mel tovarniski xenon notr brez lece pa niti prozornega stekla ;)

Glede na tole tvoje vsiljivo prepricevanje (ceprav smo ze sli tudi skozi to, zakaj ima
laguna posebne R zaromete in prav tako volvo) ti bom predstavil tudi to o tvoji zopet
grdo izrazeni besedi "kotitev", ki se nekako ne poda spodnjemu linku:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 703#835703

Umiri se mi ta moment pa preglej raje tisto temo katero sem predlagal ze dejcc-u.
Tudi pri njem opazam, da iz posta v post lazi vedno bolj proti kartonu... najprej
napad, da espace-i nimajo pranja ipd. potem pa zaj... prav s tem dalje

dejcc: V kolikor bi ti vedel, kaj pomeni pranje zarometov ne bi izjavil taksnega "high_end"
pravo kot prvo: pranje zarometov se ne izvaja, ce zarometi niso prizgani... in tisti
tvoj "high_end" se pri pranju pripelje ven ter pod pritiskom brizgne v smer kjer je leca.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
PIKSNA007
Uporabnik
 
Prispevkov: 1161
Pridružen: To sep 29, 2009 6:05 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a PIKSNA007 Ne dec 20, 2009 10:43 pm

crazydriver3 je napisal/-a:
Lumpy_ je napisal/-a:Zavist, ker maš ti 8 jurjov K nabitih not v navadni paraboli? Pa daj ne se zajebavat s takšnimi posti no. :woohoo :cry :cry


prvo bi bilo lepo prebrati malo nazaj in malo pomozgati da je napisal da majstr nima navaden parabole ampak leco kot jaz ;) js sm meu res prei navadno parabolo in sm reku da se opravicujem vsem ki sm jih slepil :P zdaj k mam pa leco not pa noben se blednal al pa karkoli se pritozeval.notr mam pa 4300k in ne 8000k k ti pravis ;) na tehnicnem pa noben nic rekel nikoli mogoce ker ma original pranje pa ne opazi al pa se ne spusca v to.
policaji so me pa tut ze tisockrat ustavli pa samo uprasajo ce mam homologirane angel..pa lep pozdrav in srecno voznjo ;) poglejte sam kolko jih ima v paraboli te kite na avtocesti od lj do celja :D sami kombiji pa nevem kasna j***a :D ce te pa moti pa ne glej v luci ampak na cesto ne pa da te firbec daja kasn avto je pa toooo :evil: glej tudi v halogenko pa te bo zaslepilo :D :D :D tu na tem forumu ste sami nakladaci skp z MACTRON k mu pamet vn z ušes štrli.. :D pa ucasih gledam majo teli mladi fantje prov ;) sam mal bl pocasi naj se peljejo ;) pa ni problema za luci ;)


Tole si se pa zelo zelo zmotil. Čeprav sem zelo malo časa na forumu, sem opazil in se tudi prepričal iz izkušenj, da ima mactron zelo veliko pojma o avtomobilih. Kar koli sem ga do sedaj vprašal, mi je še vedno pomagal in dobro svetoval. Kar je pa najbolj pomembno pa je da je imel še čisto vedno prav.
LP
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Ne dec 20, 2009 10:48 pm

mene bi pa zanimalo ce je luc, oz. parabola pri laguni letnik 2003 z xenonom in brez njega kaj dosti drugacna. namrec po slikah sodec zgleda enaka, vsaj meni. zdaj pa ce kdo ve kaj bolj natancno,bi bil zelo hvalezen. hvala in lp ;)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne dec 20, 2009 11:35 pm

_furby_: Jaz samo upam, da ni to bilo storjeno iz provokacije zgornjih ugotovitev.

Razlika med xenonskim zarometom in navadnim druge generacije Lagune so predvsem
v drugacni paraboli (drugacno oblikovani loki oz. naseki) lezisce zarnice ter po oznakah
in barvi (ni kromirane sprednje plosce)

Slika

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Po dec 21, 2009 11:04 am

Če koga zanima, si lahko pogleda razliko v žarometih od Volve S40 in V40, letniki med 2001 in 2004. Modeli s H7 žarnico in tiste s ksenonkami D2R.
Žaromete je pravzaprav slikal in objavil en izmed članov na volvo forumu.
Bom pa še tu objavil slike:


Paraboli sta seveda različni.
Priponke
halogen.jpg
Halogenska
xenon.jpg
Ksenonska
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Po dec 21, 2009 11:15 am

MacTron najlepsa hvala. ne ne, razmisljam kako bi bilo najbolje naredit,da mi ne bi policaji tezili za xenon kit, pa nisem nasel nobenih uporabnih slik da bi primerjal luci.
 
Uporabniški avatar
...:::Team:::...
Novinec
 
Prispevkov: 371
Pridružen: Sr sep 26, 2007 12:47 pm
Kraj: ...It's Balkan you know, i change Bentley to Lada...

Napisal/-a ...:::Team:::... Po dec 21, 2009 2:34 pm

tudi Laguna II ima v primerjavi med navadnimi in xenon lučmi bistveno razliko v obliki parabole, tako za dolgo kot za kratko luč
P0rn Industries Inc.

speedfreak za moderatorja!
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Po dec 21, 2009 3:16 pm

_furby_ je napisal/-a:MacTron najlepsa hvala. ne ne, razmisljam kako bi bilo najbolje naredit,da mi ne bi policaji tezili za xenon kit, pa nisem nasel nobenih uporabnih slik da bi primerjal luci.


Vgradi xenon kit z lečo in pranje žarometov (če nimaš). Luč boš edino mogel vzet narazen.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Po dec 21, 2009 6:19 pm

za ta xenon kit z leco sem zadnic tle nekje bral, samo mi ne disi prevec. po pravici ne da se mi spuscat v to predelavo, ker nimam pojma kako to gre skupaj in pa ce pol ok sveti. ce pa mi lahko kdo to razlozi bi bil zelo vesel. :)
 
Uporabniški avatar
406
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: So jan 27, 2007 10:01 am

Napisal/-a 406 Po dec 21, 2009 6:27 pm

grdo je ker je dolga 10-13cm in ti pride skoraj do šipce
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po dec 21, 2009 6:29 pm

MacTron je napisal/-a:in barvi (ni kromirane sprednje plosce)


naparjene z aluminijem misliš :wiihuu :!:

P.S. prepogosto uporabljate izraz kromiranje, ker se ga v proizvodnji žarometov ne uporablja nikjer na svetu. Tehnologija je povsem drugačna.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po dec 21, 2009 6:40 pm

mihaing je napisal/-a:
MacTron je napisal/-a:in barvi (ni kromirane sprednje plosce)

naparjene z aluminijem misliš :wiihuu :!:

P.S. prepogosto uporabljate izraz kromiranje, ker se ga v proizvodnji žarometov ne uporablja nikjer na svetu. Tehnologija je povsem drugačna.


Da, ena in edina napaka oz. se to preko same razlage (preberi si celotno zgodbo) je bil
izraz kromiranje samo pogosta fraza. Za pravi postopek pa vem kaksna tehnologija je
to... beri l.2007 v razlagi
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 934#786934

Torej se enkrat s popravkom... po barvi (ni naparjeno z aluminijem) po barvi receno pa
je bilo glede na xenonski zaromet, ki pa ni ne kromiran in ne naparjen z Al.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard Po dec 21, 2009 7:03 pm

_furby_ je napisal/-a:za ta xenon kit z leco sem zadnic tle nekje bral, samo mi ne disi prevec. po pravici ne da se mi spuscat v to predelavo, ker nimam pojma kako to gre skupaj in pa ce pol ok sveti. ce pa mi lahko kdo to razlozi bi bil zelo vesel. :)


Kupiš xenon kit z lečami za H7 sedlo oz. pač takšno kot jih ima Laguna. Segreješ žarometa, da ju lažje vzameš narazen, vstaviš lečo not (plug and play varjanta), luči daš nazaj skup, lahko tudi očistiš pa na novo zalepiš nazaj skup, odvisno kašna masa jih drži skupaj.

Lahko pa si tudi b**** in slepši vse ostale nasproti vozeče udeležence v prometu. Sicer obstajajo tudi xenon kiti ki imajo žarnice z oznako R, ampak dvomim, da kaj dosti pomaga, ker kot vidiš sam je velika razlika tudi v sami paraboli. Odloči se sam, a naj tvoja zavest igra pomembno vlogo, ker na cesti nisi samo ti.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po dec 21, 2009 7:14 pm

MacTron je napisal/-a:
mihaing je napisal/-a:
MacTron je napisal/-a:in barvi (ni kromirane sprednje plosce)

naparjene z aluminijem misliš :wiihuu :!:

P.S. prepogosto uporabljate izraz kromiranje, ker se ga v proizvodnji žarometov ne uporablja nikjer na svetu. Tehnologija je povsem drugačna.


Da, ena in edina napaka oz. se to preko same razlage (preberi si celotno zgodbo) je bil
izraz kromiranje samo pogosta fraza. Za pravi postopek pa vem kaksna tehnologija je
to... beri l.2007 v razlagi
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 934#786934

Torej se enkrat s popravkom... po barvi (ni naparjeno z aluminijem) po barvi receno pa
je bilo glede na xenonski zaromet, ki pa ni ne kromiran in ne naparjen z Al.


Mctron nisem mislil zbadanja. Samo veeno je tudi ta opisana tehnologija ("galvanizacija") napačna. Plastične mase in parabole (duroplast) se naparevajo v vakuumskih komorah in se za naparilo uporablja kot alumijij.!
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Po dec 21, 2009 7:49 pm

to vem ja...saj ravno za to se mi gre, da ne slepi. ta kit je dal prejsnji lastnik not,pa sem razmisljal kako bi to resu. ve kdo je bi se dalo to dobit in kdo bi lahko montiral te kao lece?
 
Uporabniški avatar
dejcc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1116
Pridružen: Sr okt 07, 2009 8:19 pm

Napisal/-a dejcc Po dec 21, 2009 9:39 pm

Konec tedna grem še po 1 xenon kit za dolge luči 4300K.
Relax take it easY
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov