Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...

Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik

Kraj: Trebnje

Re: 2018 Dacia Duster

Napisal/-a frgo Po okt 21, 2019 3:45 pm

TihaVoda je napisal/-a:Ljudi počasi srečuje pamet in obračajo hrbet tradicionalnim znamkam, ki navijajo cene v nebo.

Ko pogledaš profit margin vidiš, da so ljudje, ki so obrnili hrbet tradicionalnim znamkam, spet potegnili takratko...

meganer
Stalni uporabnik

Napisal/-a meganer Po okt 21, 2019 3:49 pm

Bo pa zanimivo, ker škoda naj bi sedaj spustila cene. Wv se boji da bi jih prehitel, oziroma vidi, da jim veliko "strank" pobere Škoda.
Tako, da bo Dacia dobila konkurenco. Kar pa odkrito povedano ne verjamem čist nič. Dokler je vsak avto nov + 3000 ja Dacia kralj.

Uporabniški avatar
xxl
Poznavalec foruma

Napisal/-a xxl Po okt 21, 2019 5:16 pm

Prej bo VAG ostalim dvignil cene, kot spustil Škodam. Renaultu se lahko enako zgodi z Dacio, če bo preveč napredovala. To je v bistvu nek nov pojav, posledica teh združevanj pod eno streho. To lahko povzroči ukinjanje določenih znamk.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.

umilave1
Novinec

Kraj: Cerknica

Napisal/-a umilave1 Po okt 21, 2019 6:01 pm

Bolj kot drugo mesto Dusterja, me preseneča 4. za Sandera, ker ta avto je sedaj ob novem Cliu res tehnično zastarel. V kakovost Dacie seveda ne dvomim. Racionalnost se bo vse boljše prodajala. Pa tudi Duster je (le) močno nadgrajen napram prejšnji generaciji tega SUV-a, ne gre za povsem nov model. Vendar je vseeno velik preskok naprej.
Veseli me, da so dali v konfigurator Dusterja tudi novi Cliotov TCe 100 motor, ki je cca. 1650€ cenejši od TCe 130 modela. Če ima Duster z 2WD in TCe 100 res 1191kg suhe mase, kakor piše na dacia.si, potem je ta motor povsem dovolj, tudi za AC, čeprav z 160Nm nekoliko zaostaja za enako konjenico Fordovega Ecoboosta. Ni pa možno TCe 100 motorja kombinirati z 4WD.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov