Nova vozila v prodaji, konceptna vozila in vsa vozila, o katerih lahko (zaenkrat) le sanjamo...
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a cashy Po sep 25, 2023 3:53 pm

Eno retorično vprašanje glede hond, še posebej nove generacije civica. Zdaj bo eno leto, kar je zadnja generacija naprodaj pri nas. Ugibam, da je prodaja izredno slaba, ker ne vem, če sem videl dva nova civica na cestah. Na sploh novih Hond ne vidim kaj dosti. Cene so pa dokaj visoke - če pogledamo ceno novega civica prejšnje in sedanje generacije, je cena poskočila za skoraj 50%. Mi je jasno, da jih folk ne kupuje tudi zaradi cene (videz je stvar okusa).
Kako je prodajalcem Hond rentabilno imeti Hondin salon, če ne prodajo ničesar? In če zadeva ne gre v prodajo, ali lahko spustijo cene, ali so povsem vezani na proizvajalca in njegovo cenovno politiko? Kaj bomo videli prej - da se znamka umakne iz regije zaradi slabe prodaje, ali bodo spustili cene na neko razumno raven in poživili prodajo?
Ker tole ne vodi nikamor - honde so mi sicer tehnično povsem OK, tudi sam imam civica 8. gen. in je top - zato me takšen zaton znamke kar malo žalosti :(
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a tha_man Po sep 25, 2023 6:12 pm

Tud men so ble Honde vedno kul in sem pred slabim letom resno razmišljal o novem Civicu. Na testni super, ampak cena preprosto pretirana, pri nas celo višja kot v Nemčiji, dokončno me je minilo, ko sem zvedel strošek nadomestne hibridne baterije. Za par jurjev manj in garancijskimi pogoji na nivoju Toyote bi ga vzel. Ne vem al je tako drag iz tovarne, al gre za kake dajatve al samo pogoltnost uvoznika. Če slednje, je škoda...
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a whitee To sep 26, 2023 4:20 am

Zgleda jim je Amerika bolj prioriteta, če tukaj prodajo kaj je pač nek dodaten bonus.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a RUNAČ To sep 26, 2023 10:09 am

Nekaj prinese tudi uvozna dajatev na vozila proizvedena na Japonskem, ampak če je model dejansko dražji kot v Nemčiji, potem bo tak avto kupil res samo tisti, ki mu je avto res všeč in da ima dovolj denarja.

Če me spomin ne vara, je EU povečala prej omenjeno dajatev v letu 2019 in se prav spomnim, kako so recimo cene Mazd poskočile za 2500 - 3000 k eur. Konkretno se spomnim za Mazdo MX-5, ki je pred tem držala isto ceno od prihoda na trg v 2016 ali pa se je pred tem podražila mogoče samo za 500 eur.

Ah, kje so že ti časi s stališča nakupa avtomobilov...
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a limas To sep 26, 2023 11:57 am

Jaz sem želel nabaviti Hondo Accord, pa sem dočakal zapustitev evropskega tržišča. Zadnja serija in zadnji letnik se je prodajal za 20.000 EUR, kar je smešno poceni. V ZDA ima aktualni model ceno 30.000 USD, kar je cca 27.300 EUR.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a xxl To sep 26, 2023 1:25 pm

tha_man je napisal/-a:Tud men so ble Honde vedno kul in sem pred slabim letom resno razmišljal o novem Civicu. Na testni super, ampak cena preprosto pretirana, pri nas celo višja kot v Nemčiji, dokončno me je minilo, ko sem zvedel strošek nadomestne hibridne baterije. Za par jurjev manj in garancijskimi pogoji na nivoju Toyote bi ga vzel. Ne vem al je tako drag iz tovarne, al gre za kake dajatve al samo pogoltnost uvoznika. Če slednje, je škoda...

Koliki pa je strošek zamenjave baterije? Pri Toyoti je cca 2500€ staro za novo. Drži pa čez 300 000 km, saj sistem skrbi, da se nikoli ne sprazni in napolni do konca.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a cashy To sep 26, 2023 3:50 pm

sem pogledal cene novih na autoscout.de in pri nas na avto.net, pa se mi ne zdi, da bi bili civici pri nas dražji kot v Nemčiji. Od cca 80 avtov sta bila le dva cenejša od 35k €, ostalo vse dražje (35-40k€, izvzeti type-r)
Morda preveč eksperimentirajo z videzom in tehnologijo (hibridni pogon in elektronska pomagala), kar precej podraži avte? Morda pristni hondaši niso vajeni, da Honda s cenami sili v skoraj premijski segment in jo zato zapuščajo?
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a tha_man Sr sep 27, 2023 3:01 pm

Lani v začetku novembra je bila cena novega cca 2k višja kot v nemškem ceniku. Tud nobenih popustov (tisti na financiranje je bil joke, ker je na koncu vseskupaj prišlo še precej dražje kot na keš). Lahko da je zdaj drugače, nisem potem več gledal, ker sem nabavil drug avto.

Menjava baterije je bila 10k+ (točnega zneska se ne spomnim). Predvidevam, da se v kompletu menja večji sklop, ker taka cena za 1.05 kWh baterijo ni normalna. Je pa, kolikor sem gledal delovanje Hondinega sistema, IMO baterija bolj obremenjena kot pri Toyoti. Kakorkoli, nisem hotel potencialno ugotovljati na lastni koži, sploh ker avto načeloma kupujem za daljše obdobje. Kar je delno tudi razlog, da sem gledal Hondo/japonce (na koncu pa podprl evropsko industrijo lol).
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a nasamorpheus Sr sep 27, 2023 3:58 pm

Emil Fray je zdej šef za Honde in njega je treba vprašati .. očitno je Amerika prioriteta EU pa Citroen in Peugeot mercedes Fiat in ostale kripe
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a cashy Pe sep 29, 2023 3:39 pm

res žalostno, verjetno Hondo še MG šišne po tržnem deležu v prodaji za letos...
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a RedBaron So sep 30, 2023 8:36 am

Par mesecev nazaj sem svojega starega CR-V ja peljal na vpoklic (menjava inflatorjev AirBagov) in se malo sprehajam po salonu (prodajajo še druge znamke) in pri hondi vse prazno... samo 1 sam samcat nov avto je bil v salonu, prodajalca sploh ni bilo...
Pa sem potem vprašal zakaj je takšno stanje. Dobil sem odgovor, da so za EU trg zelo skrčili nabor modelov, cene so visoke, kvota vozil za SLO pa je v tem letu 70 komadov. Trgovcev pa je menda okoli 10 v slo. Se pravi vsak dobi 7 vozil v celem letu.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a cashy So sep 30, 2023 2:45 pm

res žalostna izkušnja. Samo verjetno ni vzrok - posledica, da ni na voljo avtomobilov, predvidevam, da je vzrok pomanjkanje zanimanja kupcev za Honde. Če bi bili kupci, sem prepričan, da bi bilo tudi ponudbe več. Si pa mislim, da so vzrok vzroka previsoke cene :roll:
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
GrayHawk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr mar 03, 2021 12:59 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a GrayHawk Po okt 02, 2023 12:20 pm

Hja, cene so šle navzgor, zmogljivosti pa navzdol! Max 160/h kot beden električar se za hondo preprosto ne spodobi! Tudi pospeške bi lahko imela boljše.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a cashy Pe okt 06, 2023 5:24 pm

o katerem modelu honde to govoriš?
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a Bucko99 Po okt 16, 2023 1:46 pm

Verjetno je mislil Hondo E, vendar je izgleda ne prodajajo več, niti ni nobene na a.net...
https://www.avtomobilizem.com/novice/ho ... 5-09-2019/
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a cashy Po okt 16, 2023 5:11 pm

ja, honda e je precej butični mestni avtomobil, tule ni nobene panike z omejitvijo na 160km/h.
Zanima me, ali bodo z novim modelom ZR-V uspeli narediti kak preboj v prodaji. Izgleda obetavno, tudi cene vstopnih modelov niso astronomske, nekje od 26k gor...
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a alexwell Po okt 16, 2023 7:34 pm

A ni bilo pred časom govora, da bi se naj honda postopoma umaknila iz evropskega trga?
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a cashy Sr okt 18, 2023 2:21 pm

ne spomnim se, da bi to kdaj prebral, čeprav kar pozorno spremljam novice v avtomobilizmu. Edino, kar so pred leti umaknili iz Evrope, je model Accord. Za preostalo ponudbo pa ne vem...
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a tha_man Če okt 19, 2023 10:05 am

cashy je napisal/-a:Zanima me, ali bodo z novim modelom ZR-V uspeli narediti kak preboj v prodaji. Izgleda obetavno, tudi cene vstopnih modelov niso astronomske, nekje od 26k gor...


Močno dvomim. Glede na to da se Civic začne pri 35k, bo ZR-V po mojem bližje 40k. 26k mogoče čez lužo s klasičnim bencinarjem.
 
GrayHawk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr mar 03, 2021 12:59 pm

Re: Honda - še ali ne? (splošno)

Napisal/-a GrayHawk Če okt 19, 2023 1:45 pm

Mislil sem na najnovejši Civic v prodaji e:HEV.
Vrni se na Vozila prihodnosti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 116 gostov