Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 Po jan 20, 2020 10:35 pm

Pozdravljeni

Rad bi zamenjal navaden črnobel števec na Audi A4 B9 tdi 2.0 quattro za Barvnega. Kupil sem ga na eBayu pa ga niti na Porche servisu niso mogli zamenjat. Če se odpeljem v tujino mi to lahko uredijo. Zato iščem serviserja v Sloveniji ki bi mi to lahko naredil. Barvni števec se ujema po kataloški številki za moj avto - preveril VIN na Porshe servisu. Vendar ga niso znali priklopiti - niso mogli. Števec je drugače brez problemov so potrdili na servisu.

Prosim za info

Hvala
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a nejc1 To jan 21, 2020 6:57 am

mtl.si , kontaktiraj ga..
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 To jan 21, 2020 9:05 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Žal tega ne dela, sem že poizkusil. Hvala
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Doche To jan 21, 2020 2:13 pm

https://www.avtomobilizem.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=3009

verjetno bi on mel odgovor na tvojo tezavo. Ampak je ze dolgo od njegove zadnje prijave. Mogoce pa kdo uspe zrihtat njegov kontakt.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a mrtwelvetrees To jan 21, 2020 4:55 pm

-
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a sašo5 To jan 21, 2020 7:44 pm

Pri Vrtaču je delal.....mogoče je še tam
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 143
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a madpanter Sr jan 22, 2020 9:46 am

Mogoče bi znal -filius- zamenjat oziroma prekodirat (uporabnik iz vw foruma) z malo iznajdljivosti pri googlanju se dobi njegova cifra na oglasih na bolha.com ;) drugača pa ja dušan a.k.a. dules je tut majster okoli teh števcev ipd...
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 Če jan 23, 2020 4:28 pm

Žal nihče tega ne more naredit. Ne razumem kako je tako težko. Ali je res vse 100% zaklenjeno, da ne moreš nastavit na obstoječe funkcije in jih prenest na nov števec. Razlika je samo v barvnem ali črnobelem displeju na števcu.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a luxxx7 Če jan 23, 2020 6:29 pm

Barvni števec ponuja najbrž nekaj dodatnih funkcij. To pa je povezano tudi z BCM modulom, ki je trenutno podprt za tvoj avto (manj funkcij)...
Ne verjamem, da je to samo plug & play, kot ti praviš.
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 To jan 28, 2020 9:51 pm

Torej, če prav razumem ni možno nobenih nadgradenj kupiti. Kolikor vem imajo audi a4 po letu 2016 večino funkcij v računalniku, tako kot A6 ali A8 in jih je potrebno na servisu samo vklopiti, torej dvomim, da ne morejo urediti števca. Mislim, da samo pri nas tega nočejo delati ker smo premajhni in se nikomur ne da. V tujini mi ponujajo celo nadgradnjo tega z digitalnim cockpitom, vendar se mi ne da voziti 1000 km v eno smer. Raje bi to naredil doma.
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 Ne feb 02, 2020 11:10 am

Kaj res nihče ne more zamenjati in ponovno kodirati barvnega števca na Audi A4 B9?
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a luxxx7 Ne feb 02, 2020 12:55 pm

Si kontaktiral uporabnika filius?
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 So feb 08, 2020 9:16 am

Zaenkrat ga nisem našel. Sem pa ugotovil, da se števcu po 2015 letniku (B9 model) ne da več popravljat kilometrino števca. Po 100 km se števec zaklene in ni mogoče več popravljati. Torej moram poiskati števec, ki ima enako število kilometrov, vendar ne vem kako se potem to sinhronizira z računalnikom. Nimam vseh informacij, zato brskam dalje. Nimam namena kogarkoli opeharit za kilometrino, rad bi imel samo barvni števec, ker se potem legalno da vklopiti dosti več funkcij v avtu (npr. navigcijo na števcu...).
 
smartboy82
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr feb 12, 2020 1:47 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a smartboy82 Če feb 13, 2020 9:00 am

nejc1 je napisal/-a:mtl.si , kontaktiraj ga..


MTL zna delati samo kar mu program sam ponudi. Če je karkoli več je v temi, da ne omenjam kako oderuške cene ima, verjetno je to tudi razlog, zakaj jih nima nikjer objavljenih.
Sem govoril z več ljudmi kateri so mu pisali za kakšno storitev in je vedno odgovor enak - napiši v zasebno. Kaj mu je nerodno napisati, da vzame 50EUR za izklop start/stop funkcije za 1min dela, da dvigne napetost iz 7,3V na 12,1V. Za vklop VIM funkcije (predvajanje videja med vožnjo) hoče imeti 80EUR, pa kaj si ti s hruške padu.

Če ste uporabnik VAG grupe si kupite OBD11 oz OBDELEVEN in sami lahko naredite vse kar vam vozilo omogoča in to brez straha, da bi karkoli uničili. Večina funkcij je omogočena v OBD11 kot one-click-app, za kar sicer potrebujete kreditne točke, ampak te dobite na ebayu za drobiž.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Tattoo- Če feb 13, 2020 9:30 am

smartboy82 je napisal/-a:MTL zna delati samo kar mu program sam ponudi. Če je karkoli več je v temi, da ne omenjam kako oderuške cene ima, verjetno je to tudi razlog, zakaj jih nima nikjer objavljenih. Sem govoril z več ljudmi kateri so mu pisali za kakšno storitev in je vedno odgovor enak - napiši v zasebno. Kaj mu je nerodno napisati, da vzame 50EUR za izklop start/stop funkcije za 1min dela, da dvigne napetost iz 7,3V na 12,1V. Za vklop VIM funkcije (predvajanje videja med vožnjo) hoče imeti 80EUR, pa kaj si ti s hruške padu.
Tega MTL sicer ne poznam, me pa pogreje ko se ljudje začnejo vtikati in pametovati glede postavljenih cen! :evil: Dokler ljudje iščejo rešitev za svoj problem nikogar ne zanima cena, ko je pa problem enkrat rešen so pa kar naenkrat oderuške cene, pa to ni toliko vredno, pa to je bilo samo 1. minuto dela...če si že tak pametnjakovič bi si pa sam rešil problem! :roll:

In ker v SLO očitno znanje/delo drugega ni nič vredno mu dam popolnoma prav, da ima postavljene take (visoke) cene...če sam ne boš cenil svojega znanja/dela, ga nihče ne bo! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Novinec1968 Če feb 13, 2020 10:32 am

Povsem se strinjam s tvojo trditvijo glede lastnega znanja, vendar v opisanem primeru se ponuja nekaj kar ni plod lastnega znanja, ampak aktiviranje nečesa kar program sam ponudi.... tako da mislim da so cene preprodaje že obstoječih "featurejev" res visoke.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Firediver Če feb 13, 2020 10:34 am

Se pridružujem mnenju Tatoo-ja!

Vedno je veliko vsevednežev glede cene, da bi pa ti vsevedneži odprli svoj posel z nižjimi cenami ni pa nobenega junaka.
Pa neke zlate jame se omenja...če je tako preprosto - dejte poskusit! Se mar branite dobrega in lahkega zaslužka?

Vse izgleda, da imate z vsevedenjem na forumu veliko dobička, ker ste tako temeljiti...težko verjeti, da to počnete zastonj...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Kristjan123 Če feb 13, 2020 10:51 am

smartboy82 je napisal/-a:
nejc1 je napisal/-a:mtl.si , kontaktiraj ga..


MTL zna delati samo kar mu program sam ponudi. Če je karkoli več je v temi, da ne omenjam kako oderuške cene ima, verjetno je to tudi razlog, zakaj jih nima nikjer objavljenih.
Sem govoril z več ljudmi kateri so mu pisali za kakšno storitev in je vedno odgovor enak - napiši v zasebno. Kaj mu je nerodno napisati, da vzame 50EUR za izklop start/stop funkcije za 1min dela, da dvigne napetost iz 7,3V na 12,1V. Za vklop VIM funkcije (predvajanje videja med vožnjo) hoče imeti 80EUR, pa kaj si ti s hruške padu.

Če ste uporabnik VAG grupe si kupite OBD11 oz OBDELEVEN in sami lahko naredite vse kar vam vozilo omogoča in to brez straha, da bi karkoli uničili. Večina funkcij je omogočena v OBD11 kot one-click-app, za kar sicer potrebujete kreditne točke, ampak te dobite na ebayu za drobiž.


Ob upoštevanju delovnika 8h/dan in 22 dni na mesec drži spodnja kalkualcija

50 eur za min dela = 3000 eur/h= 24000 eur/dan = 52.800 eur/mesec = 636.600 eur/leto investicija v opremo je drobiž ...
Kaj čakaš, da se še nisi odločil za ta donosen biznis?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a mrtwelvetrees Če feb 13, 2020 10:56 am

50 eur da izklopi S/S sistem ? To je pa preveč.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Novinec1968 Če feb 13, 2020 11:06 am

Kristjan123 je napisal/-a:50 eur za min dela = 3000 eur/h= 24000 eur/dan = 52.800 eur/mesec = 636.600 eur/leto investicija v opremo je drobiž ...
Kaj čakaš, da se še nisi odločil za ta donosen biznis?



@Kristjan123, računanje ti ne gre najboljše, kajne? :)

@AUDIAB9, ali bi ti ta link kaj pomagal https://www.audiworld.com/forums/a4-b9- ... t-2917034/
Vem da je pri nas kar težko najti mojstre ki kaj znajo. V A4 B8 sem želel na MMI3 base enoto vgraditi vzvratno kamero, senzor za luči in dež, ter samozatemnitveno ogledalo. Avtoelektričar s Porsche Verovškova mi je rekel, da Audi suportira kot aftermarket samo vlečno kljuko in tempomat, ter da želenega ne bo naredil... obiskal sem kar nekaj električarjev, tisti ki vgrajujejo kamere, jo ne znajo vgraditi na originalni, ampak bi dodali dodaten LCD zaslon, en pa je dal ponudbo preko preko Eur 1.000. Za pol manj denarja sem kupil v Angliji interface za MMI3 base enoto in z njo pridobil še Apple Carplay, Android avto + LCD touch screen. Zmontiral sem sam, tudi senzor za dež in ogledalo. Aktiviral sem z Ross Techom, kupljenim za manj kot 100 Eur na ebayu (seveda gre za ponaredek in ne original).
Veliko zadev za Audije (tudi števec) se da urediti pri http://www.kufatec.de vendar za B9 tega (še) ne nudijo. Mogoče bo res treba iti 1000km daleč, ali pa skupaj s prijatelji malo poštudirati kaj in kako, osnove pa so v povezavi ki sem ti jo dal.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov