Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
peterh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: So maj 22, 2004 5:42 pm

PEUGEOT 307 (5v) Pomoc pri izbiri akustike

Napisal/-a peterh So maj 22, 2004 5:55 pm

Pozdravljeni vsi!

V 307-i bi rad zamenjal akustiko. Zanima me, ce kdo mogoce ve velikost sprednjih in zadnjih zvocnikov. V prirocniku nikjer ne pise. Ali pa ce kdo mogoce ve, kje bi lahko to pogledal. V big Bangu za 307 nimajo podatkov, pa tudi drugje ne saj vsi gledajo iz istega prirocnika (BEBCI).

Spredaj in zadaj so 4 zvocniki na vratih in 2 na armaturki (visokotonca).

Potem me zanima ce se kdo se malo bolj spozna. Jaz prisegam na JBL, toda zadnjic so mi v trgovini Clarion v Rozni dolini v Ljubljani predstavili znamko RAINBOW. Model je reku da so to super zvocniki in da so namenjeni tekmovanju. Ce kdo karkoli ve mi naj prosim da se svoje mnenje.

Za avtoradio sem si izbral Pioneer 7600 (tocne oznake ne vem). A ga kdo ima in a je kul.

Pa se ena stvar. Avtoradio mislim zavarovat. Na zavarovalnici so mi rekli, da stane okoli 4000SIT. Kaj se da od akustike vse zavarovati, kako in koliko stane.

Sorry da ste moral tulk velik brat. e ima kdo kakano informacijo, ki bi mi priala prov mi jo naj prosim napise.

Hvala

Peter

(SUPER STRAN JE TOLE!!!)
Zadnjič spremenil peterh, dne Ne maj 23, 2004 5:42 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Fullback
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1736
Pridružen: Sr maj 05, 2004 7:40 pm
Kraj: Največkrat...Na trdih tleh...ali mehkem blatu...

Napisal/-a Fullback So maj 22, 2004 6:01 pm

ja lohk ti rečm da pr radiu nisi zgrešu...

LP
/¨¨¨¨¨¨¨¨\___
-- O ----------O--
Prodam
 
Peter_
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne apr 25, 2004 3:20 pm
Kraj: Izola

Napisal/-a Peter_ Ne maj 23, 2004 12:36 pm

Rainbow so odlični zvočniki. Ne boš zgrešil z njimi...
LP

Peter
 
Uporabniški avatar
peterh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: So maj 22, 2004 5:42 pm

Napisal/-a peterh Ne maj 23, 2004 5:45 pm

Kaj o velikosti zvocnikov.

Nekje sem celo prebral, da so originalni zvocniki v 307 se kar v redu. A bi bilo bolje, ce bi najprej kupil samo radio, pa potem videl ce v redu buta?

Peter
 
Cizi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 573
Pridružen: Ne feb 29, 2004 8:03 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Cizi Ne maj 23, 2004 6:15 pm

Mislim da so spredaj v vratih 16,5cm zvočniki, zadaj pa 13cm. :wink:
 
Uporabniški avatar
peterh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: So maj 22, 2004 5:42 pm

Napisal/-a peterh Ne maj 23, 2004 6:22 pm

Hvala!!!
 
Peter_
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne apr 25, 2004 3:20 pm
Kraj: Izola

Napisal/-a Peter_ Po maj 24, 2004 12:06 pm

Samo z radijem ne bo bistvene razlike, ce menjas zvocnike tudi ne. Ko pa das zraven ojacevalec se ti odpre nov svet... :wink:
LP

Peter
 
Klausz
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 08, 2003 7:42 pm

Napisal/-a Klausz Po maj 24, 2004 12:08 pm

Pr audio sistemih je zmeri tko da mors zadevo slisat, ker vsak radio in zvocniki ne pasejo glih najboljs skup, kaksni srot zvocniki pa bojo s kaksnim radijem odlicno spilal, tko da vse skupaj prej slisi na lastna usesa...
 
Peter_
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne apr 25, 2004 3:20 pm
Kraj: Izola

Napisal/-a Peter_ Sr maj 26, 2004 10:27 am

Klausz je napisal/-a:Pr audio sistemih je zmeri tko da mors zadevo slisat, ker vsak radio in zvocniki ne pasejo glih najboljs skup, kaksni srot zvocniki pa bojo s kaksnim radijem odlicno spilal, tko da vse skupaj prej slisi na lastna usesa...


Ni tako poslplošeno. Za na radijo potrebuješ zgolj zvočnike z visoko odzivnostjo nič drugega. Torej da z malo moči dosti na glas odigrajo. Problem takih zvočnikov je, da ne zdržijo dosti moči. Torej za nadaljni proklop na ojačevalec niso.

Da bi pa na posamezen radijo točno določeni zvočniki dobro igrali to ni res. Prej je odvisno od avtomobila od postavitve zvočnikov... Ne pa od radija. Od samega radija je odvisno zgolj to, koliko je kvaliteten. Nič drugega. Koliko bitni je konverter, koliko funkcij ima noter, mogoče kak equilizer in take stvari.

O tako imenovani "barvi zvoka" in tem pa boljše, da se ne začnemo pogovarjat, ker je preveč "subjektivno". Težko dopovedat. Najlažje jo je primerjat z enim referenčnim sistemom.

Druga stvar pri zvočnikih je tale. Noben zvočnik ne more igrat lepo takoj ko je nov. Vsak se more udelat. In zato potrebuje nekaj ur igranja.
LP

Peter
 
Evian12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po jun 25, 2012 6:02 pm

Re: PEUGEOT 307 (5v) Pomoc pri izbiri akustike

Napisal/-a Evian12 Po jun 25, 2012 6:08 pm

Živjo!

Pred kratkim sem postal lastnik peugeot 307. Zanima me kako se odstrani obloga da se pride do zvočnikov, saj bi le te rad menjal. Obloga je fiksirana s 4 šraubi ko le te odstranim mi jo ne uspe odstraniti. Zdej ne vem kolk je tle kej sile potrebno sam pomoje je bl kkšn ketch...?
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov