Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

menjava original CD radia z drugim, zaradi mp3 (golf V)

Napisal/-a sonic Če mar 22, 2007 3:33 pm

Kot prvo: sem najprej preiskal ta oddelek, ampak nisem dobil odgovora na to, kar me zanima:

V novem golfu V (verzija SI z dodatno opremo) sicer dobiš vgrajen osnovni CD avtoradio in (mislim da) 4 zvočnike.
Jaz bi imel seveda tak CD player, ki predvaja tudi mp3.
Lahko naročiš boljši avdiopaket, kjer dobiš drug radio, z možnostjo predvajanja mp3. Zraven pa še CD wechsler (ne vem, a pol lahko en CD vtakneš v armaturkki, kot pri radiih brez wechslerja?). Wechsler mi je brezveze, sploh če lahko predvajaš mp3 ga ne rabiš. In celotna zadeva pride več kot 700 EUR... (da bi imeli samo nadgradnjo v mp3 pa nimajo)

Kaj pa če bi enostavno kupil v Bigbangu en navaden CD mp3 avtoradio - se ga da vgraditi?
Menda so originalni radiji večji in je treba imeti adapter. To najbrž ni problem, bolj me zanima/skrbi:
- kako fizično zamenjati CD radio, ki je pod sredinsko armaturo - a to naredijo tudi kakšni avtoakustični servisi ali morda kar VW servis? (sam nekako ne bi šel razdirat novega avta, že to me skrbi, da majstri ne bi kaj zamočili),
- informacije iz avtoradia se prikazujejo na posebnem zaslonu v armaturki - a se da to kako priklopit če imaš ne-original CD avtoradio?

Torej, če se je kdo s takimi problemi že srečal, naj pove (pa magari če tudi v kakem drugem avtu)...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
ervin30
Uporabnik
 
Prispevkov: 1423
Pridružen: Pe okt 13, 2006 2:52 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Napisal/-a ervin30 Ne mar 25, 2007 4:57 pm

ne nerabiš met nobenga priključka ker je moj sosed tud mel isti problem
 
Dr.servis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne mar 25, 2007 5:15 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a Dr.servis Ne mar 25, 2007 5:28 pm

pazi pri priklaplanju, da ne boš imel težav z motorno elektroniko!
Nemogoče naredim takoj, na čudeže je treba malo počakat, po potrebi tudi čaram.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Ne mar 25, 2007 8:21 pm

Ervin30, kako pa je tvoj sosed zadevo rešil, lahko napišeš kaj več?

Kateri avtoradio pa je kupil?

LP
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
ervin30
Uporabnik
 
Prispevkov: 1423
Pridružen: Pe okt 13, 2006 2:52 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Napisal/-a ervin30 To apr 10, 2007 5:22 pm

original vn pa tisto plastiko pa en sonyov cd radio pa priklopo pa pazi na motorno elektriko
Dobra ko bbska.
stara,okrogla, malo bolj siroka ..v svojih najbolsih letih pregresno draga .. zaj parkrat rukjena pa ze dostopna...
 
Uporabniški avatar
Agent1
Novinec
 
Prispevkov: 199
Pridružen: So nov 12, 2005 12:29 am
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Agent1 To apr 10, 2007 11:45 pm

Jaz imam avtoradio mp3, ki sem ga kupil lani in je dejansko zelo malo rabljen. Ima pa moder ekran ter rdečo osvetljavo tipk, tako da je ravno nalašč za avtomobile vw. Glede na to, da se odločam za nov avto, h kateremu naj bi nabavil nov avtoradio, razmišljam, da bi sedanji avtoradio prodal.
Mir in dobro!
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Sr apr 11, 2007 3:14 pm

OK, hvala za pomoč, ampak bom pomoje bolj elegantno rešil problem.
In sicer bom raje naročil boljši original radio, ker poleg možnosti mp3 dobiš radio z wechslerjem in boljše ozvočenje (no, zvočnikov je več, upam da je res tudi kaj boljše).

Z v trgovini kupljenim radiom znajo bit problemi - ne moreš uporabljat ploščice, jaz bi raje da mi na tistem original LCDju prikazuje informacije. Menda se da boljše radie priklopit na to, ampak ti so že tako dragi, da ni nekega velikega prihranka...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
W_Golf
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe mar 23, 2007 9:28 pm

Napisal/-a W_Golf Sr apr 11, 2007 3:57 pm

sonic je napisal/-a:OK, hvala za pomoč, ampak bom pomoje bolj elegantno rešil problem.
In sicer bom raje naročil boljši original radio, ker poleg možnosti mp3 dobiš radio z wechslerjem in boljše ozvočenje (no, zvočnikov je več, upam da je res tudi kaj boljše).

Z v trgovini kupljenim radiom znajo bit problemi - ne moreš uporabljat ploščice, jaz bi raje da mi na tistem original LCDju prikazuje informacije. Menda se da boljše radie priklopit na to, ampak ti so že tako dragi, da ni nekega velikega prihranka...


Pa ka bi ti sploh rad???
Odpiraš neke teme zravn pa neveš ka bi napisu, dj no nehi že enkrat.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Če apr 12, 2007 11:10 am

SI vstal z levo nogo?
Saj te ni noben silil, da vse prebereš. Kaj šele, da odgovarjaš.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Če maj 17, 2007 7:48 am

Da ne odpiram nove teme nom kr tle vprašu. Torej sem ponosni lastnik novega golfa SI, notri je tovarniški avtoradio RCD 300 in 4 zvočniki (v vsakih prednjih vratih po dva). Kot sem opazil je možno met spredaj 6 zvočnikov in še v zadnjih vratih 2 (na vratih so samo mrežce). Pa me zanima kako je z dodatno vgradnjo zvočnikov, ali so kabli mogoče že potegnjeni, če niso kolk je dela da se to nardi oz. a je treba komplet oblogo vrat dol snet, se cenovno to sploh splača počet itd.
Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
dskrab
Novinec
 
Prispevkov: 421
Pridružen: Sr maj 04, 2005 10:05 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a dskrab Če maj 17, 2007 7:53 am

Lepo se odpelji k podjetju RADIO VILI pa ti bo vse uredil.
Sej nimaš kej! Tko je pa nč drugač!

It`s not just JDM. It`s a LIFESTYLE !
 
phone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če apr 06, 2006 9:31 pm
Kraj: sg

Napisal/-a phone Če maj 17, 2007 11:12 am

dobi se mp3 x carlink za original radio na katerega lahko prilključiš mp3 player(komande na radiu ne delajo) ali pa usb ključek in preko radia upravljaš s pesmimi lahko greš po datotekah in po pesmih . L:p .vmesniki obstajajo tudi za Mazde, Forde, Honde itd
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Če maj 17, 2007 11:45 am

phone je napisal/-a:dobi se mp3 x carlink za original radio na katerega lahko prilključiš mp3 player(komande na radiu ne delajo) ali pa usb ključek in preko radia upravljaš s pesmimi lahko greš po datotekah in po pesmih . L:p .vmesniki obstajajo tudi za Mazde, Forde, Honde itd
http://www.proporta.com/F02/PPF02P05.php?t_id=925&t_mode=des
tole se m i zdi posrečena zadeva- sam svoj predvajalnik na usb ključ bi mogla met
a is mislu kej tazga al kaj drugega- ker ta zadeva oddaja frekvenco- ti ni treba nič odpirat
a se zadeva prodaja tud v sloveniji?
lp
 
Uporabniški avatar
lublancan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2785
Pridružen: To maj 04, 2004 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lublancan Če maj 17, 2007 11:48 am

seveda se dobi, cena pod 10000, vendar je problem v šibkem oddajniku, ki ne lovi vedno kot je treba, slaba kvaliteta zvoka
podpis
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če maj 17, 2007 11:51 am

  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Če maj 17, 2007 8:00 pm


sm že kupu podobno napravo :)
sam ma dodan usb ključ- tko da ne rabš predvajalnika
zvok je pa kr uredu
ni glih cd,,,
lp
 
Uporabniški avatar
Agent1
Novinec
 
Prispevkov: 199
Pridružen: So nov 12, 2005 12:29 am
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Agent1 Če jun 07, 2007 3:29 pm

Agent1 je napisal/-a:Jaz imam avtoradio mp3, ki sem ga kupil lani in je dejansko zelo malo rabljen. Ima pa moder ekran ter rdečo osvetljavo tipk, tako da je ravno nalašč za avtomobile vw. Glede na to, da se odločam za nov avto, h kateremu naj bi nabavil nov avtoradio, razmišljam, da bi sedanji avtoradio prodal.

http://www.bolha.com/oglas2440777
Mir in dobro!
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Če jun 07, 2007 3:35 pm

Agent1 je napisal/-a:
Agent1 je napisal/-a:Jaz imam avtoradio mp3, ki sem ga kupil lani in je dejansko zelo malo rabljen. Ima pa moder ekran ter rdečo osvetljavo tipk, tako da je ravno nalašč za avtomobile vw. Glede na to, da se odločam za nov avto, h kateremu naj bi nabavil nov avtoradio, razmišljam, da bi sedanji avtoradio prodal.

http://www.bolha.com/oglas2440777


jaz tut mam tak avtoradio za prodat, sicer nima dalinca (osebno na radiu ki ga imam trenutno v avto se dalinca nisem uporabil), za 65e. Star je 1leto

lp,

:D
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Napisal/-a Ivan36 Ne jun 10, 2007 5:37 pm

Zdej bom malo žleht samo jaz ( še ne bom kmalu kupil novga avta ) ko testiram novo vozilo vem kaj nudijo, vsi imajo ABS in AAC ali samo AC in vsaj 4 AIRB samo Akustika je pa bolj zaen ku**** sem glih novo Cromo testiral ima Blaupunktov sistem in zelo veliko slabih basov in nič srednih tonov tudi visoki bolj švoh je tudi v Merivi isto pa radio ni slab je tako bolje že pri nakupu vzeti boljši avdio sistem in ne gledat na ugodno ceno in se hvalit koliko sem prihranil , ker čez kak teden ali dva se pokaže kaka slabost ugodnih nakupov. Res je, da je osnovna akustika bolj za poslušat ARS ali pa 1 program studio ob 17h pa ne zamerit sem samo moje mnenje napisal. ;) 8)
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Po jun 11, 2007 9:21 am

Ivan36 je napisal/-a:Zdej bom malo žleht samo jaz ( še ne bom kmalu kupil novga avta ) ko testiram novo vozilo vem kaj nudijo, vsi imajo ABS in AAC ali samo AC in vsaj 4 AIRB samo Akustika je pa bolj zaen ku**** sem glih novo Cromo testiral ima Blaupunktov sistem in zelo veliko slabih basov in nič srednih tonov tudi visoki bolj švoh je tudi v Merivi isto pa radio ni slab je tako bolje že pri nakupu vzeti boljši avdio sistem in ne gledat na ugodno ceno in se hvalit koliko sem prihranil , ker čez kak teden ali dva se pokaže kaka slabost ugodnih nakupov. Res je, da je osnovna akustika bolj za poslušat ARS ali pa 1 program studio ob 17h pa ne zamerit sem samo moje mnenje napisal. ;) 8)

problem je ker pri novemu avtomobilu daš dodatnih 500 eur, na 500 podlage, muzka pa še vedno švoh špila ;)
lp
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov