Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe Če jan 15, 2015 12:27 pm

Pozdravljeni!

Kar nekaj let že gledam za MINI-jem in mi je vizualno zelo všeč, nimam pa izkušenj kako se pelje, hibe itd..

našel sem zelo dobro ohranjenega: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ow=1&avto=

jih je še kar nekaj na avtonetu, tako da izbira je kar ok.. kaj menite, je to zgolj "pobalinski" avto ali je dovolj ok za vsakdanjo uporabo?
Priznam ne vem nič o teh avtomobilih, mi je pa zelo všeč in bi ga kupil.. najraje 1.6, dizlov se iz preteklosti malo "bojim".

Hvala za vaše komentarje!
 
dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dvorjan Če jan 15, 2015 12:47 pm

S tem motorjem je mini nepremicnina.

Sicer pa ce ti je avto vsec, bolj ohranjenega verjetno res ne bos dobil. Jaz sem pred leti sicer imel namen kupiti Mini Cooper S, a sem po testni voznji samo vrnil kljuce. Pretrdo podvozje in (za moje pojme) grozna notranjost nista mogli odtehtati sicer zelo dobrega pogonskega sklopa. Potem sem kupil Citroena DS3 - npr. kot zelo posrecena alternativa, ce bi rad v takem avtu vozil dizelski agregat (po moje sicer v tak avto dizel ne pase ...).
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe Če jan 15, 2015 12:55 pm

hvala za odgovor! ja nekako poseben avto mi je, zato mi je postal všeč.. motorje izdeluje BMW? Kako pa je z deli so dosti dražji?
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a tr00per Če jan 15, 2015 1:57 pm

motorji so v bistvu, vsaj kar se 1.6 dizlov tiče, celo fordovi, narejeni v povezavi s peugeotom, zato jih ima tudi PSA notri. Cooper S pa ima tudi enak motor, kot peugeot 207 RC. Ostali agregati mi niso poznani
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe Če jan 15, 2015 2:02 pm

hvala za odgovore.

res je, da sem v svetu MINI-jev čisti amater, pač vizualno mi je všeč ostalega nič ne poznam. Imam corso D in bi jo dal v račun in doplačal, zato me zanima kaj lahko pri miniju sploh pričakujem? Vem, da trdo podvozje itd, verjetno ima kakšne hibe, ki jih je dobro preveriti pred nakupom ter kakšne so cene rezervnih delov?
torej me zanimajo predvsem plusi in minusi tega avta.. če je mogoče kdo lastnik?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a esem Če jan 15, 2015 4:10 pm

tr00per je napisal/-a:motorji so v bistvu, vsaj kar se 1.6 dizlov tiče, celo fordovi, narejeni v povezavi s peugeotom, zato jih ima tudi PSA notri. Cooper S pa ima tudi enak motor, kot peugeot 207 RC. Ostali agregati mi niso poznani

Že več 10x smo na forumu povedali, da je 1,6 dizel v osnovi razvit v PSA (resda z nekaj sodelovanja Forda) in tudi proizvajan v Franciji, sedaj pa se razvoj tega PSA motorja nadaljuje v sodelovanju z BMW. A kaj bi to - tebi "je poznano", zato bomo sedaj čakali na dizle v Miniju iz Forda. Manj nakladaj in več preverjaj, kar ti "je poznano", prosim.

Tudi 1.6 bencinar (atm in turbo) je razvit skupaj s PSA. V osnovi izhaja iz prejšnjih PSA motorjev, a je precej spremenjen/dodelan (npr BMW je zanj razvil VVT), ima ga npr 207 (konkretno tega z linka), delajo ga pa v Angliji za Minije, za PSA pa v Franciji.

---------------------------------------------------------

Bo le konec večnega zagovarjanja Opla ne glede na vse?
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a tr00per Če jan 15, 2015 4:48 pm

Tudi prav... imas prav (jaz sem slisal obe verziji ampak strokovnjak nisem. Bistven podatek je v mojem postu ta, kje se motor uporablja-da je precej razsirjen
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a primozek68 Če jan 15, 2015 5:08 pm

tr00per je napisal/-a:Tudi prav... imas prav (jaz sem slisal obe verziji ampak strokovnjak nisem. Bistven podatek je v mojem postu ta, kje se motor uporablja-da je precej razsirjen


Dej STFU. Poln forum je že tvojga kvakanja. Flancaš brez osnovnih znanj.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a peroRS Če jan 15, 2015 5:23 pm

10.550€ za 5 let star jajček, ki še 100 konjev nima?? :huh: :roll:
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a esem Če jan 15, 2015 6:15 pm

OFF
tr00per je napisal/-a:Tudi prav... imas prav (jaz sem slisal obe verziji ampak strokovnjak nisem. Bistven podatek je v mojem postu ta, kje se motor uporablja-da je precej razsirjen

Je treba bit strokovnjak za guglanje :lol: ? Ti si slišal za obe verziji in kljub temu nisi preveril :roll: :evil: ter si šel kazat svoje neznanje - kot pomoč nekomu? :roll: :roll: Kakšna pomoč je to, če navajaš podatke, zaradi katerih je tudi vse ostalo pod vprašajem?
Ravno o tem govorim - da taka "pomoč" ni v veliko pomoč, zato na forumu ni ravno zaželjena. Imamo dovolj enega sončka. Bo treba malo več preverjat, če nočeš nekredibilne oznake.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4175
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a xxl Če jan 15, 2015 8:22 pm

Po mojem mnenju je MINI,glede na to kar ponuja in kako je narejen,absolutno precenjen.Nov s malo močnejšim motorjem in opremo je zlahka že skoraj 30 tisočakov,pa mi je simpatičen,zlahka bi ga vzljubil,ampak za takšno ceno nikoli.Njegova cena bi morala biti nekje na ravni DS3,s prodajo so očitno zadovoljni,zato so cene takšne kot so.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a Novinec1968 Če jan 15, 2015 8:38 pm

Že več 10x smo na forumu povedali, da je 1,6 dizel v osnovi razvit v PSA (resda z nekaj sodelovanja Forda) in tudi proizvajan v Franciji, sedaj pa se razvoj tega PSA motorja nadaljuje v sodelovanju z BMW. A kaj bi to - tebi "je poznano", zato bomo sedaj čakali na dizle v Miniju iz Forda. Manj nakladaj in več preverjaj, kar ti "je poznano", prosim

Če se lahko referiramo na: http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_DLD_engine
potem Mini One Diesel uporablja Ford DLD motor. 10x in več napisano na forumu ni nujno da je, oziroma da postane resnica, tako kot Dagenham ni v Franciji.
@ esem - tr00perjev odgovor je bil po mojem boljši od tvojega.

Glede sodelovanja med PSA in BMW pri razvoju motorjev: http://uk.reuters.com/article/2014/10/0 ... 7920141002
oktobra 2014 objavljena novica pravi, da je BMW prekinil, Ford pa zelo zmanjšal sodelovanje z PSA.

@dennisCE - pred nekaj leti sem vozil Mini Cooper, 115KM. takrat je bil star 4 leta. Izredno trdo podvozje, lega na cesti skoraj kot gokart Kar nekaj čričkov v kabini, dober položaj za volanom in super za vozit.
Avto, ki ga gledaš ima sicer malo manj konjev, izgleda pa super ohranjen. Po mojem mnenju vsekakor velik preskok naprej glede na Corso. Pojdi do prodajalca in ga preiskusi. Po mojem ti bo všeč.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a tr00per Če jan 15, 2015 10:28 pm

[quote="primozek68"][quote="tr00per"]Tudi prav... imas prav (jaz sem slisal obe verziji ampak strokovnjak nisem. Bistven podatek je v mojem postu ta, kje se motor uporablja-da je precej razsirjen[/quote]

Dej STFU. Poln forum je že tvojga kvakanja. Flancaš brez osnovnih znanj.[/quote]

Raca kvaka! Za razliko od tebe jaz vsaj poskušam bit konstruktiven, če storim napako sem jo pripravljen tud priznat, ti boš pa vedno iskal špetir! Zapri papo! Avtorju teme in vsem ostalim se pa opravičujem za OFF, ki ga sam na tej točki končujem.

Edit: mojo verzijo sem pobral od linka, ki ga navaja novinec, drugo pa ravno od tebe. In glede na to, da te ne poznam, sem verjel "moji" verziji. Lahko mi pa pojasniš, od kod ti tvoja informacija, pa je :)
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe Če jan 15, 2015 11:41 pm

sem preizkusil omenjeni avto: je super ni kaj, vendar me je zmotilo to, da je bil sprednji odbijač, mrežica ter pokrov motorja barvan saj naj bi se le malenkostno zaletel v nek drugi avto. Je pa res odvisno kaj je to malenkostno...to me najbol odvrača od takupa le tega... je pa res pravi gokard in se vidi da ima prste vmes BMW :)))
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a ~toMmy~ Če jan 15, 2015 11:52 pm

xxl je napisal/-a:Po mojem mnenju je MINI,glede na to kar ponuja in kako je narejen,absolutno precenjen.Nov s malo močnejšim motorjem in opremo je zlahka že skoraj 30 tisočakov,pa mi je simpatičen,zlahka bi ga vzljubil,ampak za takšno ceno nikoli.Njegova cena bi morala biti nekje na ravni DS3,s prodajo so očitno zadovoljni,zato so cene takšne kot so.


Nikoli? Če meni ne bi bil problem pljunit 30k €, bi punci takoj kupil Cooper S-a in si vsake toliko dal duška z njim! :D Pred nekaj leti sem vozil S-a (175 KM) in me je čisto prevzel, pravi gokart, pa še odličen zvok pri šaltanju v nižjo, res užitek ga je vozit... po drugi strani pa ne bi nikdar kupil bolj švoh ali pa dizelske različice, ob vseh novih izpeljankah mi pa itak slabo pride.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a esem Pe jan 16, 2015 12:56 am

Novinec1968 je napisal/-a:Če se lahko referiramo na: http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_DLD_engine
potem Mini One Diesel uporablja Ford DLD motor.

Glede sodelovanja med PSA in BMW pri razvoju motorjev: http://uk.reuters.com/article/2014/10/0 ... 7920141002
oktobra 2014 objavljena novica pravi, da je BMW prekinil, Ford pa zelo zmanjšal sodelovanje z PSA.

Fordov DLD je samo "notranja" oznaka za isti HDI motor (BTW - tvoj link je star 6-8 let), kar pa ne pomeni, da je to izvorno Fordov motor.
Wiki pravi tudi to
(staro - fordovci na Wikiju!) This particular engine was designed by Peugeot engineers on behalf of PSA and Ford. Due to high demand, it is currently (2008) being produced in both France and England.
ali to
Diesel engines are manufactured by BMW's Plant Steyr in Austria, having previously been manufactured in France and England by PSA.
ali to (staro)
As a result of a cooperation between BMW Group and PSA, the MINI One D and the MINI Cooper D are also fitted with PSA-made HDi DV engines.
ali to (očitno ne bo veljalo več)
From 2011 PSA start to develop (1,598 cc) diesel with BMW/Mini


Gotovo se strinjaš, da "lastništvo" motorja izhaja iz tega, kdo ga je večinsko razvil in ne, kateri obrat ga trenutno proizvaja. Ali pak ne?

-----------------------------------
Žal se sodelovanje z BMW-jem in Fordom (za sedaj še sodelujejo pri malih dizlih) res končuje - kot posledica (nerealiziranega) sodelovanja z GM. To je bil en največjih kiksov PSA-ja. Čudno, da je Tavares še na položaju (če je bil on glavni krivec za te kolobocije).
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a dennisCe Pe jan 16, 2015 10:17 am

dennisCe je napisal/-a:sem preizkusil omenjeni avto: je super ni kaj, vendar me je zmotilo to, da je bil sprednji odbijač, mrežica ter pokrov motorja barvan saj naj bi se le malenkostno zaletel v nek drugi avto. Je pa res odvisno kaj je to malenkostno...to me najbol odvrača od takupa le tega... je pa res pravi gokard in se vidi da ima prste vmes BMW :)))


kaj pravite na to?
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a NoF3ar Pe jan 16, 2015 12:30 pm

V bistvu nevem zakaj bi gledal Mini ONE za veliko ceno ko pa imas veliko Cooperjev za podobno ceno. Sploh ima ta avtomobil "board computer" ? Hib glih nimajo, razen pač da vsake toliko časa zataji kakšni modul kateri je pregrešno drag. Razen sedezov, glih v tem primeru ki znajo biti ze pri teh (20.000km) na bočnicah rahlo nagubani. Osebno bi gledal r56 ter r56n ker razlike nebos občutil. Kaj se je zgodilo z 3 setom platišč? Namreč to je pomoje Mini ONE siol (osebna presoja) kateri so vsi prišli iz tovarne z 15 col platišči. (lahko pa, da so bile dokupljene)

Kot si verjetno ze opazil nimata Corsa D in ONE nobene skupne točke. Tako, da ali ti bo preskok zelo vsec ali pa ti bo zelo zal.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a sonic Pe jan 16, 2015 2:29 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Po mojem mnenju je MINI,glede na to kar ponuja in kako je narejen,absolutno precenjen.Nov s malo močnejšim motorjem in opremo je zlahka že skoraj 30 tisočakov,pa mi je simpatičen,zlahka bi ga vzljubil,ampak za takšno ceno nikoli.Njegova cena bi morala biti nekje na ravni DS3,s prodajo so očitno zadovoljni,zato so cene takšne kot so.


Nikoli? Če meni ne bi bil problem pljunit 30k €, bi punci takoj kupil Cooper S-a in si vsake toliko dal duška z njim!


Sicer je tole offtopic, ker si avtor teme tak avto pač želi in ker itak gleda rabljene, če prav razumem: ampak tudi meni se zdi 30 jurjev res lep kup denarja za avto. Za tako veliko vsoto bi pričakoval že zelo konkretno zverino, ne pa Minija. In to če govorimo o novih avtih, kar se IMO itak ne splača kupovati, vsekakor ne za take vsote, preveč izgubiš.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: MINI - da ali ne

Napisal/-a sonic Pe jan 16, 2015 2:33 pm

dennisCe je napisal/-a:sem preizkusil omenjeni avto: je super ni kaj, vendar me je zmotilo to, da je bil sprednji odbijač, mrežica ter pokrov motorja barvan saj naj bi se le malenkostno zaletel v nek drugi avto. Je pa res odvisno kaj je to malenkostno...to me najbol odvrača od takupa le tega...


Pa se vidi da je barvan, ali so ti povedali. Ker če je lepo pobarvano (da se ne vidi očitno, da je bilo barvano), potem glede videza nimaš kaj. Morebiten vpliv na mehaniko bi pa tudi verjetno opazil, ko si vozil avto? Verjetno bi bile najbolj verjetne poškodbe hladilnega sistema in sprednjega pdvozja (krmiljenja). Če je motor lepo deloval in se ni pregreval in če je bil avto lepo vodljiv, ter če ni kakšnih drugih problemov med vožnjo, potem ni bilo poškodovano nič pomembnega, ali pa je bilo profesionalno popravljeno, kar je za moje pojme tudi povsem ok, če se avto pelje tako kot mora.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov