Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a ban Če jan 18, 2018 1:04 pm

Če gledaš golfe, naj bo vsaj comfortline oprema ali pa higline. Osnovni trendline je bolj bogo opremljen.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a DX5050 Če jan 18, 2018 1:15 pm

Anabelle je napisal/-a:Mož sovraži francoze. Oz. natančneje Renault. :D Vedno, ko smo kam šli dlje z mojim avtom je bemtil, kako je neudoben (ker roko na srce, avto udoben res ni - vsaj tisti, ki sem ga jaz imela) - + skoz neko škripanje plastike....pač Renault. Jaz nisem delikatna in mi je bil ok. Je pa res, da tak avto ni za daljše relacije. Za dizle sem slišala, da niso bohvekaj, tako da Renault dizla ne upam kupit.

Gledala sem še Fokuse karavane, so mi všeč, samo nobenega ne poznam, ki bi ga imel in nasploh se na njihove avte ne spoznam. So ok?


-Jah to je mal skregano z logiko, ker ravno francozi veljajo za najbolj udobne avtomobile, tako da res ne vem kaj je za tvoje moža udobje (no razn ce se sam vozi okrog z S-klasso)

-za 1.6 dci Renaultove motorje pravijo da so zelo kvalitetni. Tisto kar si ti slišala je veljalo 15 let nazaj.

-pri naši hisi je 10 let star ford in za enkrat ni bilo nobene resne okvare. Samo fordi imajo zelo vozniško-uživaško nastavljeno podvozje, tako da tu spet ni pričakovat kaksnega pretiranega udobja..
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a titanius Če jan 18, 2018 1:31 pm

Ce se ze gleda udobje,potem Citroen C5.

Vsekakor 2.0
 
seatexeo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To jul 19, 2011 12:57 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a seatexeo Če jan 18, 2018 1:55 pm

Jaz vozim Seat-a že od l. 2002 (Leon 1.9 TDI 110 KM, Exeo ST 2.0 TDI 120KM, Ateca 2.0 TDI 150KM) in nisem imel nobenih težav do sedaj. Leona kupil novega in ga pri 200k km prodal, Exeo ST kupil novega in ga pri 230k km prodal, sedaj sem kupil 15M staro Ateco in 44k km. Res presenečen nad kvaliteto Seat-ov, pa načeloma za svoj denar dobiš več, kot pri VW.
Kaj pa tole - https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... art%20Stop
Mogoče še bolje https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... tyle%20DSG, imaš še avtomatski mejalnik.
Lp,
Roman
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jan 18, 2018 2:06 pm

Mal poglej pri Španu na Brezovici, jih uvaža, res da so dražji a naj bi bili preverjeni, dvomim da bi se Špan igral z ogledom podjetja.
Pa nočem delat reklame !
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
seatexeo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To jul 19, 2011 12:57 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a seatexeo Če jan 18, 2018 2:18 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Z večino uradnih prodajalcev načeloma ni težav in Špan je uradni prodajalec tudi za VW. Sem pa že silšal, da znajo biti težave pri enem izmed večjih prodajalcev iz MB-ja (ne bom o imenu, ker sam nisem imel izkušnje z njim).
 
seatexeo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To jul 19, 2011 12:57 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a seatexeo Če jan 18, 2018 2:33 pm

 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če jan 18, 2018 3:19 pm

Gospodicna/gospa se mora odlociti, ce bo zaupala lastniku volkswagna, katerega mnenje je seveda subjektivno ali pa haterjem vsega kar je nemsko.
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če jan 18, 2018 4:35 pm

Hvala vam za vse informacije in mnenja in predloge. Očitno moram še malo razmislit. Golfa sem si zaželela, ker se mi nekako zdi ok avto. Imam okoli sebe kar nekaj voznikov golfov (točno teh) in so vsi zadovoljni. Zato je bila moja prva misel tudi golf.

Citroena vozi mož in je navdušen nad udobno vožnjo, nad pokvarljivostjo avta malo manj - nonstop je nekaj. Če bi upala, bi si kupila C5 karavana, so mi všeč, samo nikoli ne veš, ali bo delal ali se bo kvaril non stop.

Res moram še malo razmislit, saj bi za ca. 12-14.000eur rada dobila nek soliden karavan, ki bi zdržal čim dlje (jaz totalno ne maram menjave avtov).
Hvala še enkrat vsem. Če najdem kak všečen avto, vas sigurno še vprašam za mnenje. Mi je všeč, ker vsak od vas gleda iz drugačnega zornega kot, pa saj veste - več glav več ve.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a limas Če jan 18, 2018 6:28 pm

@anabel Če bi bili renojevi motorji tako slabi, jih ne bi vgrajeval sloviti mercedes. Spomni moža, da so v mercedesovih vozilih 1.5 dci, 1.6 dci in 1.3 TCe.
Zadnje serije C5 so glede zanesljivosti dobri avti, dobro preverite hidravliko, v kolikor jo ima. C5 je tudi razred višje od golfa karavan. Danes sem na Vrhniškem klancu videl pokvarjenega golfa karavan novejše serije, ampak ne bi posploševal.
Glede Špana velja, da spada med poštene prodajalce rabljenih vozi. Avti so nekoliko dražji od konkurence, ampak temeljito preverjeni.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če jan 18, 2018 7:18 pm

Tisti mercedesi so za reveze.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a wildbliw Če jan 18, 2018 7:32 pm

Odsvetujem v kolikor je kdo v družini višji od 180cm.

Zakaj? Ker je v primerjavi z Golfom Sportsvanom ali pa Touranom popolnoma utesnjen avto.

Večkrat sem namreč že vozil navadnega Golfa ali pa Golfa Variant in vsakič znova ugotavljam, da so to popolnoma drugi avti.
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a 2CV_1976 Če jan 18, 2018 8:09 pm

Anabelle je napisal/-a:Hvala vam za vse informacije in mnenja in predloge. Očitno moram še malo razmislit. Golfa sem si zaželela, ker se mi nekako zdi ok avto. Imam okoli sebe kar nekaj voznikov golfov (točno teh) in so vsi zadovoljni. Zato je bila moja prva misel tudi golf.

Citroena vozi mož in je navdušen nad udobno vožnjo, nad pokvarljivostjo avta malo manj - nonstop je nekaj. Če bi upala, bi si kupila C5 karavana, so mi všeč, samo nikoli ne veš, ali bo delal ali se bo kvaril non stop.

Res moram še malo razmislit, saj bi za ca. 12-14.000eur rada dobila nek soliden karavan, ki bi zdržal čim dlje (jaz totalno ne maram menjave avtov).
Hvala še enkrat vsem. Če najdem kak všečen avto, vas sigurno še vprašam za mnenje. Mi je všeč, ker vsak od vas gleda iz drugačnega zornega kot, pa saj veste - več glav več ve.



Če kupiš dobrega, preverjenega Citroena C5 tourer 2.0 HDi (ne iz uvoza s 350.000 km) bo vse OK. Doma jih vozimo skoraj 10 let in še ni bilo nikoli kaj večjega za popravit. Je pa res, da nam avte servisira Jerovšek iz Grosuplja, ki te "kritične" zadeve sproti rešuje. Dobro C5-ko dobiš za enak (ali še manjši) denar kot suhoparnega golfa, avta pa se ne moreta primerjati glede oblike, vožnje (hidroaktiva), prostora, motorne kultiviranosti. 1.6 ne glej vedno 2.0 Hdi 136, 140, 150, 165,180, konjičev imajo. Aut. je tudi fajn, obvezno pa menjat olje v menjalniku, če še ni bilo.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf karavan?

Napisal/-a maniaxxx Če jan 18, 2018 8:50 pm

1992Diavolo1992 je napisal/-a:V sluzbo verjetno ne hodis vsak dan. Recimo 20 dni na mesec. To je cca 25k na leto, pa dajmo se 5k za potovanja etc. Vsaj 10 let ga lahko komot vozis.

Pri teh letnikih so to garantirano realni km. 100k km pri 3 leta starem avtu to nanese cca 30k na leto. Nothing to worry about it.

Ne poslusat folka, ki ne zna oceniti realnosti kilometrov pri razlicni starosti avtomobila.

Poglej 2.0 tdi s highline opremo, kot sem ti ze povedal vceraj. Pa vzami si poleg mehanika, ki bo malo pogledal, ce kaj ne stima.

Lp


Seveda so relani km ja :mrgreen: . Nevem koga lažeš? Sebe? Znanec je kupil slabe dve leti star avto iz nemčije z 150 jurji, pa še to vprašanje če so realni.

@avtorica, VW ni nič bolj zanesljiv od renaulta forda ipd, prej manj, samo lastniki tega ne bodo priznali za noben denar. Jaz bi si iskanje drugače zastavil, gledal bi kaj dobim najboljšega ( najmlajšega ipd ) za zastavljen budget pa da ima SLO poreklo pa je to to. Znamka naj ti bo postranskega pomena, ker pri vseh so limone danes ali pa delajo 100 let brez težav, kakor naletiš.

Sicer pa naj te ne bo strah uvoza preko podjetja ki se s tem ukvarja, sami preverijo avto pa še garancijo dajo, je pa res da to nekaj stane. Če te zanima ti lahko priporočim tiste ki so meni rihtal zadeve in sem bil max zadovoljen.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če jan 18, 2018 10:59 pm

Kot sem povedal...haterji nemcev, ki ne vidijo dlje od francoskih j**c.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a pleomax Pe jan 19, 2018 12:20 am

ti si pa več kot očitno hejter francozov, ki ne vidi dlje od nemških j**c...
Si lastimo tako francoze kot nemce. Oboji se na splošno za moje pojme obnesejo,ima pa v našem primeru vw kar nekaj več teh majhnih okvar. Moti me tudi kakovost določenih materialov v notranjosti in pa površna sestava. Čez francoza nimam pripombe o kakovosti materialov in njihove vgradnje. Je pa dejansko res,da veliko Slovencev,ki ima težave s vw,audiji...tega ne bodo priznali,ker jih je po mojem sram,ko vidijo soseda v korejcu,francozu,ki nima nobenih težav,ob tem pa je za avto plačal manj. Je pa dejstvo,da nemci zadnja leta precej nazadujejo po kvarljivosti. Ne vem zakaj ni v izboru tudi kak i30,ceed,308,focus?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Firediver Pe jan 19, 2018 10:22 am

Jaz vedno pravim, da je zanesljivost dražja pri VAGu.
Ampak vsak izbira po svoje, če je denar za dražjega, bo tudi za popravila.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Pe jan 19, 2018 10:29 am

Hyundai sploh ni več tako poceni recimo. Je še ena zadeva, ker imamo v družini mehanika, ki se spozna na francoze in nemce, zato drugi ne pridejo v poštev, saj tudi vse servise in popravila opravlja ta oseba. Že zato pridejo v poštev avti, na katere se spozna (torej francozi ali nemci). Ker sva do sedaj francoza že imela (in še imava enega), bi poskusila z nemcem. Potem bomo pa videli. Je pa res, da danes nima veze, katere znamke je tvoj avto - pokvari se lahko tako Audi kot Renault. Dejstvo je, da ne delajo več tako trpežnih avtov kot so jih včasih.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a thunderbolt Pe jan 19, 2018 11:25 am

Če je želja nemški avto, potem se ne pusti prepričati drugače (tisti bel megane 1,6 dci je sicer res fajn varianta plus v tovarniški garanciji je). Pojdi pogledat tiste škode, ki so bile na linku. Domač avto dela letno 38k km, žena se vozi 80 km v eno smer v službo. Njej ni bilo nič pomembno, ne motor, ne menjalnik, od opreme je hotela samo tempomat. Sedaj je pri hiši avto z malo močnejšim motorjem, avtomatskim menjalnikom in še kakšnim kosom dodatne opreme. Ko jo sedaj vprašam, kaj bo naslednji avto nujno moral imeti, izpostavi motor, menjalnik in asistenčne sisteme. 2,0 motor ima super zmogljivosti - sploh v octaviji - in mu moči nikoli ne zmanjka. Tu se ne gre za to, da bi z njim divjala, ampak zelo prispeva k lahkotnosti vožnje. Skupaj z DSG sta pa sploh super par in tiste izjave, da je avtomatski menjalnik nepotreben luksuz...to lahko reče nekdo, ki ga nikoli ni imel. Nisem še srečal človeka, ki bi šel iz avtomatika nazaj na ročnega. Res ima dsg servisni interval, ki te pride cca. 300€, ampak po mojem mnenju se splača.

Še par avtov na hitro:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... T%20Comf...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... BMT%20Co...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a titanius Pe jan 19, 2018 2:45 pm

Jaz sem kupil 09 letnik C5 za 6k eur,tak passat je bil takrat 2k eur drazji.. Pa sem z avtom zelo zadovoljen,tankaj in vozi. Opravil veliki ter mali servis ob nakupu in kupil drug akumulator. Kar se tice udobja,tudi po 500km relacijah pridem iz avta brez bolecin. Imam pa 2.0hdi 136hp - starejsi motor. 16t km prevozenih v 7 mescih.

Vsak ima svoje mnenje in zelje tako da,ce hocete nemca ga tudi kupite. Mi vam lahko samo ponujamo alternative,odlocitev je vasa.
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 108 gostov