Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a xxl So mar 21, 2020 7:02 pm

Očitno se da vozit z ekstremno nizko porabo, odvisno od relacij in voznika, in odstopanja bc. Povprečna poraba tega avta je 7.6 in to je zame merodajno, da ocenim koliko je to zanimivo zame.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 So mar 21, 2020 7:30 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Za mene je kredibilna moja poraba ne podatek preko interneta?? Ne sedaj besed jemat nazaj..
denis
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Novinec1968 So mar 21, 2020 8:01 pm

Zanimivo pri denisu099 je, da mu CLA porabi dva litra manj kot je Spritmonitor povprečje, AR 156 1,6 bencin pa skoraj 2 litra več od povprečja Spritmonitorja.
Navajam njegovo izjavo:
Priponke
Zajeta slika.PNG
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 So mar 21, 2020 8:04 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Novinec, slabo vidis porabo cca 70.000km???? Ti ne gre v racun ne? Treba znat vozit ne sam gas/ bremza...bo slo? ;)
denis
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a xxl So mar 21, 2020 11:00 pm

denis099 je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Očitno se da vozit z ekstremno nizko porabo, odvisno od relacij in voznika, in odstopanja bc. Povprečna poraba tega avta je 7.6 in to je zame merodajno, da ocenim koliko je to zanimivo zame.


Za mene je kredibilna moja poraba ne podatek preko interneta?? Ne sedaj besed jemat nazaj..

Ne razumeš. Ti si ti, jaz sem jaz, zato moram gledat povprečje vseh, da lahko ocenm koliko bi bila pri meni. Ta motor (povp.7.6) porabi pol litre več kot moj 1.5 150 glede na povprečja voznikov (povp.7.1). Meni pije 6.5, torej bi tvoj pri meni pil cca 7. Glede na to, da ti uspeva porabit dva litra manj od povprečja, bi z mojim imel 5 litrov. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a soso Ne mar 22, 2020 8:11 am

Iz radovednosti sem pogledal porabo za moj avto na sprintmonitor (avtomatik, 180KM). Moja poraba zadnjih 10000km je 5.7, povprecna sprintmonitor je 7.2, tovarniska za kombinirano 4.8 v kar ne verjamem. Voznja 80% ac med 130-160 km/h. Ce bi kupoval avto glede na podatke iz sprintmonitorja, ga zagotovo ne bi vzel saj bi mi poraba predstavljala velik problem, glede na prevozene km letno, ki so cca. 40000km in porabo na prejsnjem vozilu, ki je bila 5.4. Po mojih izkusnjah in na moj nacin voznje do sedaj na vseh vozilih je poraba cca. 1l vec, kot kominirana tovarniska.
Avto je imel ob nakupu povprecno 7.4.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Novinec1968 Ne mar 22, 2020 8:46 am

denis099 je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Novinec, slabo vidis porabo cca 70.000km???? Ti ne gre v racun ne? Treba znat vozit ne sam gas/ bremza...bo slo? ;)



denis099. potem pa povej zakaj ti Alfa Romeo 156 1.6 bencin porabi 10 litrov (kot sam navajaš), če praviš da znaš vozit?
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Ne mar 22, 2020 8:56 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



kaj ma veze objava izpred toliko let v zvezi s porabo na cla? :roll: :roll: :roll:
denis
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Novinec1968 Ne mar 22, 2020 9:03 am

Ima vezo in sicer to kar sem že napisal. Kako ti uspe da ti CLA porabi 2l manj od Spritmonitor povprečja, AR 156 pa skoraj dva litra več od Spritmonitor povprečja?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a thunderbolt Ne mar 22, 2020 9:06 am

Denis, daj priznaj, da si se igral s photoshopom in da je poraba v resnici 7 litrov: bos osrecil s tem velik del foruma, ki se te trudi prepricati, da imas sigurno visjo porabo :lol:

Da bi pa motor tunal, nisi pa nic razmisljal, glede na to, da ima potencial?
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Ne mar 22, 2020 10:15 am

thunderbolt je napisal/-a:Denis, daj priznaj, da si se igral s photoshopom in da je poraba v resnici 7 litrov: bos osrecil s tem velik del foruma, ki se te trudi prepricati, da imas sigurno visjo porabo :lol:

Da bi pa motor tunal, nisi pa nic razmisljal, glede na to, da ima potencial?


zdaj si me pa izdal :lol: :lol: :lol:
denis
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a xxl Ne mar 22, 2020 10:40 am

Novinec1968 je napisal/-a:Ima vezo in sicer to kar sem že napisal. Kako ti uspe da ti CLA porabi 2l manj od Spritmonitor povprečja, AR 156 pa skoraj dva litra več od Spritmonitor povprečja?

Alfa je za gnat, MB pa za cincat ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a nejc1 Ne mar 22, 2020 11:05 am

Takrat je bil še pubec in je teral avto, zdaj se je pa naučil vozit lepo in varčno :mrgreen: Itak da s primerno vožnjo se da marsikaj dosečt...
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Aesthetics Ne mar 22, 2020 11:37 am

Vsekakor se da, ce se hoce. Jaz mu verjamem, motor spet ni tako mocen.
Jaz lahko na hitri cesti tudi dosezem porabo okoli 5litrov, 1.4 tsi 125km.
Ampak povprecje imam pa 6,7 litrov, ker imam veliko "ljubljanske" voznje.

@limas: Bi pa rad slisal se kaj o tvojih domnevah. Ker govori se, da ne bo tako hudo, kot 2008. Takrat sem bil sicer premlad, da bi obcutil.
Zgleda bereva razlicne strani :)
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a leon_dobnik Če apr 02, 2020 7:20 am

Aesthetics je napisal/-a:@limas: Bi pa rad slisal se kaj o tvojih domnevah. Ker govori se, da ne bo tako hudo, kot 2008. Takrat sem bil sicer premlad, da bi obcutil.
Zgleda bereva razlicne strani :)

Pričakuj nekje 40% brezposelnost do konca leta, BDP bo nižji za 25 do 30%, samo tega ne upa nihče na glas povedat.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a kseb Če apr 02, 2020 8:03 am

Saj o posledicah ZUJF (zakona za uravnoteženje javnih financ) iz krize 2008/2009 lahko malo "poguglaš". Slovenija je potrebovala več let, da je splavala iz tega.

Kaj bo po Koroni in kako dolgo bo trajala? Zagotovo ne ve nihče. Laiki lahko predvidevamo, da še najmanj nekaj mesecev (pač glede na veljavnost interventnega zakona, nedelovanja vrtcev in javnega prevoza, šolskega sistema, prestavljanja datuma mature, možnosti zamikov vpisov na fakse, nedelovanja primarnega zdravstva in novih nabav medicinske opreme - maske, respiratorji). Tudi še nismo na vrhuncu obolelih pri Coroni (predvidevam, da bo vrhunec, ko bo nekaj dni 0 novo okuženih), nato pa vsaj dva tedna, da se vse počasi vrne v normalne okvirje.

Ker je potrebno vse ukrepe plačati in bo BDP padel (ocena je, da pada min. 0,5% na teden) do država morala sprejeti ukrepe. Varčevalne.
Tam, kjer ima država vpliv sledi kakšno znižanje plač npr. 5%-10%, manjši regres (-50%), manjši potni stroški, manj otroškega dodatka, kakšna sprememba dohodninske lestvice, kakšen dodatek manj pri upokojencih. Pa še kakšna malenkost zraven. Podobno, kot pri ZUJF. Zasebna podjetja bodo to reševala na podoben način.

Pač povsod bo manj denarja. Hitro kakih par jurjev EUR manjši prihodki na povprečno družino na letnem nivoju. Zdaj pa koliko to nekomu pomeni na letnem/mesečnem/dnevnem nivoju zna oceniti vsak zase.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a xxl Če apr 02, 2020 12:59 pm

Že pol stoletja, v Jugosoaviji, Sloveniji, EU, leta 2008 in zdaj, 2020, poslušam o šparanju, krizi, zategovanju pasov... Cel lajf bo mi očitno minil v tem. Bolje ne bo nikoli. Znajdi se, vsak po svojem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a limas Če apr 02, 2020 4:30 pm

Že prejšnji teden smo presegli obseg škode, ki smo jo doživeli med zlomom 2008/09. Takrat je ekonomija vsaj delovala, ljudje pa niso bili v hišnem priporu in v taki histeriji kot zdaj.
Najbolj idealna rešitev je, da se države močno zadolžijo in izpeljejo ukrepe, ECB pa odkupi vse dolgove držav, ampak se to ne bo zgodilo.
Za zdaj je najbolj pomembno, da se normalizira običajno življenje in zaživi ekonomija. Tega pa ni na vidiku, saj bo vlada odpravila ukrepe, ko bo 0 (nič) novih okuženih, to pa se ne bo zgodilo, ker sezona gripe traja do maja, za starejše pa celih 12 mesecev v letu. Testi za korono niso potrjeni s strani stroke in je verjetnost napake več kot 50%. Po drugi strani mnogi zdravniki opozarjajo na manipulacije z umrlimi in statistiko, ki služi za dvig panike. Mnoge umrle zaradi drugih zdr. težav prištevajo k umrlim zaradi korone. V Italiji je delež 86%. Veliko umrlih je zaradi preagresivne terapije. Dozo zdravil s stranskimi učinki ne bi prenesel niti konj. Mnogi zdravniki pulmologi, epidemologi in virologi močno dvomijo v korona - hype, vendar so hitro cenzurirani in odstranjeni s položajev ali javno osmešeni.

Javni sektor bo edini, ki bo preživel kolaps, lahko pa se že zdaj pripravijo na 20% znižanje plač. Do konca leta bo več kot 200.000 brezposelnih. To mejo se še tolerira, za višje številke pa bo treba uvesti UTD, saj v nasprotnem sledijo socialni nemiri in porast kriminala. Ne izključujem propad evra in uvedbo tolarja ob ponovni devalvaciji, ki smo jih na področju Slovenije v zadnjih 100 letih doživeli več kot 7. Blagor tistim, ki imajo kmetije.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a kseb Če apr 02, 2020 5:15 pm

Upam, da ne bo tako hudo, kot pišeš v drugem odstavku.
Če bo Amerika zlila v gospodarstvo nevem koliko tisoč milijard dolarjev za ublažitev krize, EU ne bo preostalo drugo, kot, da izvede enako. Sicer bo EU res propadla.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a sašo5 Če apr 02, 2020 5:46 pm

xxl je napisal/-a:Že pol stoletja, v Jugosoaviji, Sloveniji, EU, leta 2008 in zdaj, 2020, poslušam o šparanju, krizi, zategovanju pasov... Cel lajf bo mi očitno minil v tem. Bolje ne bo nikoli. Znajdi se, vsak po svojem.

sva že dva.... :D
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov