Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a svetilnik Po nov 22, 2021 4:12 pm

Kako bi se vi odločili glede nakupa enega od teh dveh avtomobilov?
Ford Puma Titanium MHEV vs Peugeot 2008 Allure Pack
Oba avtomobila sta mi oblikovno vsak po svoje všeč, zato tukaj dam poudarek opremi. Puma ima dve prednosti in to sta vozna lastnost in vgrajena navigacija. Peugeot pa višjo kubikažo.
Zame pomembna varnostna oprema je tudi sistem za samodejno zaviranje v sili, opozorilnik spremembe voznega pasu in pa sistem za prepoznavo prometnih znakov.
Dodatki, DAB radio, Android, itak Bluetooth... Gretje sedežev in volana ter masažni sedež mi niso niti najmanj pomembni.
Cena avtomobila max 20000 mogoče kaj malega čez, več pa ne, ker drugače bi zmagala Puma ST Line.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a metor Po nov 22, 2021 4:40 pm

Osebno mi ne en ne drugi motor ni preveč všeč, ker mata oba jermen v olju. In oba težko zdržita, do intervala menjave. Če že, raje 1.2 Thp, ker je motor bistveno lažji za servisirat, kot ecoboost.

Tudi drugače mi je P2008 bolj všeč, v dobri opremi.
Don't worry, be happy ;)
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a svetilnik Po nov 22, 2021 5:30 pm

metor, ecoboosta vozim tudi sedaj, šesto leto, 15 KM močnejšega in do sedaj nisem menjal niti žarnice...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a metor Po nov 22, 2021 6:44 pm

Sej verjamem odvisno tudi za koliko let se namerava avto met. Zgornje je bilo osebno mnenje in ker sem že videl oba motorja podrta. Ecoboosta sem tudi že vozil v Fiesti 125 ni slab motor. No ta dotični je bil podrt ravno zaradi jermena.
Don't worry, be happy ;)
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a nejc1 Po nov 22, 2021 6:49 pm

Ne pišite neumnosti če ne poznate točno vsakega modela posebej. Puma ima novi tip ecoboosta, kateri je prišel ob prihodu novega Focusa 2018 in nima več jermena v olju ampak verigo in tudi drugače je močno spremenjen od predhodnika. Fiesta in Ecosport sta še ostala nekaj časa na starem tipu motorja, posodobljenim kolikor je potrebno za novejše euro standarde.

Problemi z jermenom pri Fordu so pa samo ali zaradi uporabe napačnega olja (treba je uporabljat točno predpisano olje in nič drugega) ali zaradi nerednega servisiranja. Če se uporabi pravo olje in servisira na predpisanih max 20000 ali 1 leto problemov ni.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a tha_man Po nov 22, 2021 7:46 pm

Peugeot 2008 ima zadaj neprimerno več prostora kot Puma, v katero sem se komaj spravil zadaj izza zame nastavljenega prednjega sedeža, in tud Peugeotova notranjost je po kvaliteti razred višje. Minus Peugeota so touch kontrole za skoraj vse in potencialno icockpit, ki je sicer všečen, ampak ni za vse velikosti (meni je bil ok). 1.2 TCe 130 je kar poskočen motor, le malce robat pri pospeševanju in še posebej speljevanju, med samo vožnjo pa je tih in tud nasploh je avto odlično zvočno zatesnjen, v tem razredu verjetno kar najbolje. Pume nisem fural, po testih naj bi bila v vrhu po voznih lastnostih (2008 tukaj ni slab, ni pa tud kak hud presežek). Če želiš vozniški avto je bolje gledat v razrede, ki so bližje cesti...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a svetilnik Po nov 22, 2021 8:54 pm

tha_man, oba sem vozil, predvsem pa sem naredil najmanj 1500 km z 208, sicer opremo Allure. Ne potrebujem večjega avta od teh dveh in Puma mi je dovolj. Peugeot mi je malce preveč "majav", notranjost pa izgleda bolj fina od Pumine. Manjšega, oziroma nižjega avta za ta denar ne dobim kateri bi zadovoljeval moje želje, vse je cenovno višje. Že samo Polo R Line, 116KM je 25000€, kar je dobesedno kriminal....
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a DePalmo To nov 23, 2021 8:50 am

nejc1 je napisal/-a:Ne pišite neumnosti če ne poznate točno vsakega modela posebej. Puma ima novi tip ecoboosta, kateri je prišel ob prihodu novega Focusa 2018 in nima več jermena v olju ampak verigo in tudi drugače je močno spremenjen od predhodnika. Fiesta in Ecosport sta še ostala nekaj časa na starem tipu motorja, posodobljenim kolikor je potrebno za novejše euro standarde.

Problemi z jermenom pri Fordu so pa samo ali zaradi uporabe napačnega olja (treba je uporabljat točno predpisano olje in nič drugega) ali zaradi nerednega servisiranja. Če se uporabi pravo olje in servisira na predpisanih max 20000 ali 1 leto problemov ni.

Se opravičujem da bom vskočil v debato ampak tole me je že večkrat zmotilo. A dejansko so zunaj ljudje ki vlivajo napačno olje? A ni tako da če je nekaj predpisano, se vliva samo predpisano in nič drugega?

Nisem pa vedel da so imeli ecoboost motorji tudi jermen v olju. Mi je pa zanimivo da so ecoboost znani po zanesljivosti, medtem ko PureTech ... so imeli določene težave.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a xxl To nov 23, 2021 10:34 am

Meni osebno je 2008 bolj zanimiv kot Puma, čeprav je mogoče Puma posebnež v razredu. Če oceniš, da so razlike med njima majhne, potem bi dal prednost čustvom. To je, kod bi mene pred leti vprašali, ali bi vzel Giulio ali bmw 3? Zame ni dileme. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a umilave1 To nov 23, 2021 5:27 pm

Kot lastnik Seat Arone od letošnjega januarja, bom podal sledeče mnenje (avtorju in nasplošno):

Če bi se odločal samo med tema dvema, kar težka dilema, vendar na koncu bi dal glas Pumi. Meni je zelo pomembno da se avto lepo vozi skozi ovinke, da je lega na cesti dobra, da ni ne pretrd ne premehak, da ni gugalnik. Če imaš ogromno vožnje po podeželskih, hribovskih ovinkih je Ford boljši. Glede opreme, ki jo navajaš, sploh ni težav, oba avta imata dobre asistenčne sisteme. Odkar pa imam gretje sedežev, ne kupim več avta brez tega. Poleg tega mi Peugetov i-Cockpit ne deluje dovolj ergonomsko (klima na touch screenu...)
Je pa P2008 bolj praktičen, bolj prostoren zadaj in prijaznejši do (so)potnikov. Pri Pumi in moji Aroni lahko recimo pozabiš na stropne ročaje, neverjetno, kje nekatere znamke šparajo. Jaz celo nimam stropne luči zadaj, ki jo je imela Fiesta l.2014.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a nejc1 To nov 23, 2021 6:23 pm

DePalmo je napisal/-a: A dejansko so zunaj ljudje ki vlivajo napačno olje? A ni tako da če je nekaj predpisano, se vliva samo predpisano in nič drugega?


Seveda in to se sploh ne dogaja tako redko. V knjigo je očitno pretežko pogledat ali pa poklicat na pooblaščenca da ti povejo točno specifikacijo. Mnogi mislijo da klasično Ford 5w30 olje še kar gre v vse možne Forde, čeprav že kar dosti let noben nov Ford nima več tega olja (ampak večinoma 5w20, 0w30, 0w20 + ustrezna specifikacija). Imaš tudi paciente ki vlijejo 5w40 namesto predpisanega 5w20 (primer ko pelješ Forda na Renault servis) in tako dalje...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a nasamorpheus Sr nov 24, 2021 11:52 am

Peugeot I-cock ? ne hvala , boljš vidi na števce avto ki se zraven pripelje.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a svetilnik Sr nov 24, 2021 7:11 pm

nejc1 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a: A dejansko so zunaj ljudje ki vlivajo napačno olje? A ni tako da če je nekaj predpisano, se vliva samo predpisano in nič drugega?


Seveda in to se sploh ne dogaja tako redko. V knjigo je očitno pretežko pogledat ali pa poklicat na pooblaščenca da ti povejo točno specifikacijo. Mnogi mislijo da klasično Ford 5w30 olje še kar gre v vse možne Forde, čeprav že kar dosti let noben nov Ford nima več tega olja (ampak večinoma 5w20, 0w30, 0w20 + ustrezna specifikacija). Imaš tudi paciente ki vlijejo 5w40 namesto predpisanega 5w20 (primer ko pelješ Forda na Renault servis) in tako dalje...


Pri meni strogo samo Castrol Ford 5-20 za Ecoboost motorje.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a metor Pe nov 26, 2021 12:33 pm

nejc1 je napisal/-a:Ne pišite neumnosti če ne poznate točno vsakega modela posebej. Puma ima novi tip ecoboosta, kateri je prišel ob prihodu novega Focusa 2018 in nima več jermena v olju ampak verigo in tudi drugače je močno spremenjen od predhodnika. Fiesta in Ecosport sta še ostala nekaj časa na starem tipu motorja, posodobljenim kolikor je potrebno za novejše euro standarde.

Problemi z jermenom pri Fordu so pa samo ali zaradi uporabe napačnega olja (treba je uporabljat točno predpisano olje in nič drugega) ali zaradi nerednega servisiranja. Če se uporabi pravo olje in servisira na predpisanih max 20000 ali 1 leto problemov ni.


Pardon to pa res nisem vedel, da imajo sedaj novi ketno, edino pametno. Za 1.2 thp vem, da majo še vsi jermen v olju, isto recimo Hondin 1.0 Turbo.
No kakorkoli, mislim, da se vsi strinjamo, da je jermen v olju zgrešena stvar, ki kliče po problemih.
Don't worry, be happy ;)
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a nasamorpheus Pe nov 26, 2021 3:03 pm

No forumi so polni problemov z jermeni pri fordih.. ampak ta ta nov je pa ok.. aja no to bomo pa še videli
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a Gricko Pe nov 26, 2021 5:40 pm

nasamorpheus je napisal/-a:No forumi so polni problemov z jermeni pri fordih.. ampak ta ta nov je pa ok.. aja no to bomo pa še videli

tolko problemov in felerjev, kot je mel vw z 1.2 in 1.4 ni imel nihče.....pa se še kar prodaja, sploh po "prenovi", kjer so te probleme "odpravili"...

hočem samo reči, da v današnjih časih je to vse bolj pogosto ( pač vsi varčujejo povsod) in očitno tudi prebavljivo, saj ljudje teh stvari ne "kaznujejo" ( z ne nakupom) ampak se sprijaznijo in kupujejo dalje :? pač vsak svojo znamko hvali, zagovarja in življenje gre dalje...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Ford Puma vs Peugeot 2008

Napisal/-a svetilnik So nov 27, 2021 5:11 am

Hvala za info glede jermenov. Torej tukaj vsekakor Puma. Malce bom še počakal facelift Fiesto.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov