Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a RUNAČ Če mar 02, 2023 4:55 pm

Še dobro, da se ne zgovarjajo na to, da ni ljudi, ki bi parkirali filtre v embalažo :lol:
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a emozul Če mar 02, 2023 5:13 pm

vammat je napisal/-a:Nihče ne vozi Vw, Škodo?


Vozimo, vendar z njimi ni težav. :D
 
Vsenafarbos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jan 31, 2023 9:40 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Vsenafarbos Če mar 16, 2023 10:54 am

Ne kupujte rabljenih 1.5dCi, 1.6 dCi in 1.7dCi-jev od letnika 2016 naprej, v kolikor se vozite v mrzli klimi oz. mislim da so to Euro 6 motorji...

Tem motorjem se v mrzlih in vlažnih pogojih nabira led v intercoolerju. Ko avto parkirate in se led odtaja, v kolikor je ledu dovolj in nivo vode popolnoma zapre sesalno cev, ki gre iz intercoolerja v motor, le-ta potegne vodo in je sranje. Skurjena varovalka akumulatorja, menjava olja in filtra ter spihovanje vode iz motorja iz sistema dovoda zraka. Cca 500 Eur škode!

https://www.rtl.be/actu/plusieurs-renault-tombent-en-panne-simultanement-avec-loffensive-hivernale-mon/2019-01-25/article/181070

https://www.scenic4-forum.de/forum/thread/741-hauptsicherung-durchgebrannt/?pageNo=7

https://forum-auto.caradisiac.com/topic/144407-probl%C3%A9me-fusible-d%C3%A9marreur/

Kupil rabljenega Scenic-a 4, 1.5dCi 110KM lani septembra, prvič se mi je to naredilo decembra, drugič konec januarja. V avtohiši ASP Lesce, kjer sem se pustil nategniti, se imajo zahvaliti nesposobnemu odvetniku, da jih nisem spravil na sodišče...
V celi Evropi je polno rabljenih, ki se prodajajo pod ceno zaradi omenjenga defekta.
Zaradi tega je zelo težko dobiti spodobnega scenic-a z 1.3 motorjem, povpraševanje je očitno preveliko in tudi rabljeni gredo zelo hitro, so pa 4 jurje dražji kot primerljivi z dizelskim motorjem. Drugače je to soliden in zelo praktičen avto.
Jaz sem tako prisiljen v modifikacijo intecoolerja.

PS
Še za ljubitelje VW j**c:
https://www.youtube.com/watch?v=FnANkNqeAug

PPS
Sprejemam predloge za enodružinski avto z zanesljivim motorjem :roll:
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a ironmaiden Če mar 16, 2023 11:13 am

pps:

mi imamo toyoto verso letnik 2016 1,6 132km (brez, turbine) družinski top avto
Malce se pozna da je težek avto (1400kg), ampak sej je družinski avto :)


lp
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Po mar 20, 2023 10:59 pm

Vsenafarbos je napisal/-a:Ne kupujte rabljenih 1.5dCi, 1.6 dCi in 1.7dCi-jev od letnika 2016 naprej, v kolikor se vozite v mrzli klimi oz. mislim da so to Euro 6 motorji...

Tem motorjem se v mrzlih in vlažnih pogojih nabira led v intercoolerju. Ko avto parkirate in se led odtaja, v kolikor je ledu dovolj in nivo vode popolnoma zapre sesalno cev, ki gre iz intercoolerja v motor, le-ta potegne vodo in je sranje. Skurjena varovalka akumulatorja, menjava olja in filtra ter spihovanje vode iz motorja iz sistema dovoda zraka. Cca 500 Eur škode!

https://www.rtl.be/actu/plusieurs-renault-tombent-en-panne-simultanement-avec-loffensive-hivernale-mon/2019-01-25/article/181070

https://www.scenic4-forum.de/forum/thread/741-hauptsicherung-durchgebrannt/?pageNo=7

https://forum-auto.caradisiac.com/topic/144407-probl%C3%A9me-fusible-d%C3%A9marreur/

Kupil rabljenega Scenic-a 4, 1.5dCi 110KM lani septembra, prvič se mi je to naredilo decembra, drugič konec januarja. V avtohiši ASP Lesce, kjer sem se pustil nategniti, se imajo zahvaliti nesposobnemu odvetniku, da jih nisem spravil na sodišče...
V celi Evropi je polno rabljenih, ki se prodajajo pod ceno zaradi omenjenga defekta.
Zaradi tega je zelo težko dobiti spodobnega scenic-a z 1.3 motorjem, povpraševanje je očitno preveliko in tudi rabljeni gredo zelo hitro, so pa 4 jurje dražji kot primerljivi z dizelskim motorjem. Drugače je to soliden in zelo praktičen avto.
Jaz sem tako prisiljen v modifikacijo intecoolerja.

PS
Še za ljubitelje VW j**c:
https://www.youtube.com/watch?v=FnANkNqeAug

PPS
Sprejemam predloge za enodružinski avto z zanesljivim motorjem :roll:


Zanimivo... Mam nagledanega grand scenica 1.6 130 KM in Škodo superb 2.0 tdi 150 KM, oba okrog 130.000km.
Katerega vzet na dolgi rok?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a mevden Po mar 20, 2023 11:16 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Itak da Superb. Ne moreš superba primerjat s scenicom. Čist druga galaksija.
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Po mar 20, 2023 11:48 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Druga galaksija glede čega, vožnje? Po prostoru so tu nekje, po prtljažniku tudi, mal je močnejša mašina, drugač pa?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a meganer To mar 21, 2023 6:44 am

Sem imel Grand scenica 2010
V službi imamo superba ......

Za kilometrino Superba ..... Drugače pa zame.... Neprimerno boli scenik, škoda je že ... Preprosto prevelika.
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat To mar 21, 2023 4:20 pm

U pismo pol je pa to kar velik problem z scenicom.
Kaj so pa rešli glede tega leda, vode po letu 2018 ?
 
Vsenafarbos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jan 31, 2023 9:40 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Vsenafarbos Če mar 30, 2023 11:20 am

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


NIČ!!!!

Francoski inženirji so skomignili z rameni in odšli na bageto, solato s polži in dva deci rdečega...popolna ignoranca do strank in tehnična nesposobnost!
Kolikor sem spremljal, so menda skupaj spravili eno mrežico, ki se jo vstavi v sesalno cev. Po informacijah iz različnih servisov, to ne pomaga in se napaka ponovi. Menda naj bi tudi obstajale neke blende, ki so jih dajali pred intercooler, po informacijah iz francoskega foruma, tudi to brez haska.
Jaz si bom pač predelal hladilnik, tako da bom dodal izpust za vodo, da bom lahko sam iz zgornje strani pozimi izpustil vodo, da ni treba avto na dvigalo dajat...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void Če mar 30, 2023 4:58 pm

No no, brez pretiravanja. Ta problem se dogaja zelo redko in samo na avtomobilih ki se vozijo na zelo kratke razdalje. In da, to se dogaja tudi drugim znamkam, razlog je kondenziranje zaradi velikih razlik temperature v sistemu, ker se motor redko ogreje na delovno temperaturo. Tisti ki vozi dizla tako kot treba, se pravi vsaj nekih 10km v eno smer na šiht, tega problema ne bo.
 
Vsenafarbos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jan 31, 2023 9:40 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Vsenafarbos Če mar 30, 2023 5:26 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Stari...ne bluzi...pojdi s takimi argumenti v gostilno...

Vodja servisa v ASP pred mano(!) priznal, da je to precej pogost problem.
Iz Reala dobim informacijo, da ko je mraz, je parkirišče polno avtov s pregorelo varovalko in vodo v motorju.
Od mehanika iz drugega konca Slovenije, ki dela na pooblaščenem Renault servisu, dobim informacijo, da je ob mrazu dosti dela.Nasvet: kupi bencinarja.
Sam sem bil to zimo 2x na servisu, obakrat nisem bil edini. Žal.
Preberi, kar sem objavil malo višje, se sreča da se novinarjem v Slo ne da preveč ukvarjati s problemi potrošnikov, temveč se raje sami s sabo.

Še nekaj...Tale Grand Scenic uporabljam za dnevne prevoze v službo in nazaj, 55km v eno smer, vsaj 15 po avtocesti, kjer ga redno"prepiham". Ne flancaj zgodbic o kratkih furah...

Od kje voda v intercooler-ju...Lahko začnem z efektivnostjo intercoolerja, točko rosišča, relativno vlago, tlakom...ne bom zdaj...btw. sem inženir str., še se trudim delati v stroki.
Kar zelo boli, je odziv Renaulta, ki je nikakav. In kaj naj s takim avtom sedaj?!? Nategnem naslednjega idiota?!?
Da ne bo pomote. Odziv VW na obrabljeno odmično gred (Golf 1.9TDI, zelo znan problem) je bil prav tako nikakav, zato sem šel na Renoja...
Void... :roll:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a void Če mar 30, 2023 6:01 pm

Pretiravaš, sam sem delau 15 let na Renault servisu do februarja 2022. Mislim ne vem, mogoče se je to zdele začelo bolj dogajat, ampak ko sem jaz bil je to sicer se dogajalo, ene 5 primerov na leto in vedno pri avtomobilih ki so se peljali v trgovino in nazaj.

Če bi ti videl enkrat intercooler od znotraj, ne bi govoru takih stvari. Notr je svašta. Taka sluz mešanica vode in olja. Čemu služi intercooler? hlajenju zraka, zakaj hlajenju zraka? ker se zrak na tlačnem delu turbine segreje. in normalno, ker se turbina zelo hitro segreje in intercooler zelo počasi, imaš velike razlike v temperaturi in s tem kondenzacijo. Zakaj se to pri tvojem tolk pogosto dogaja ne vem, teško reč na daljavo.

Pač danes je vsak serijski problem zreduciran na "stanje tehnike" in to je to. Jaz ne morem pomagat.
 
benben
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne jan 14, 2018 9:09 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a benben Če apr 13, 2023 4:27 pm

edit mod
Napačna tema. Obstaja namenska tema, poišči
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat To maj 02, 2023 9:16 pm

Evo samo da povem, kaj sem na koncu kupil. Nič od tega kaj sem spraševal. Vzel sem zopet laguno karavan 2.0 dci 175 konjev, 2014 letnik, se pravi zadnji letnik proizvodnje, 155.000 km. Mislim, da je to preverjen recept za dober avto.
Hvala vseeno za predloge...
LP.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Cefizelj To maj 02, 2023 9:24 pm

Dobro si se odloču.

Kok je pa to še €?
 
vammat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne jun 09, 2013 2:37 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a vammat Po maj 08, 2023 9:18 pm

8 jurčkov... Je pa avto res ohranjen... LP.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a whitee To maj 09, 2023 5:16 pm

Sem se zadnjič pogovarjal z sovrstnikom, ki imajo doma servis za vsa vozila. Sam vozi isto Laguno z istim motorjem in je rekel, da iskreno ne ve kaj bo kupil čez dve leti ko bo avto manjal, ker kar se tiče zanesljivosti, ji ni para.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Renault VG To maj 09, 2023 6:33 pm

Jaz jo tudi pogrešam. Prodat to Laguno, sploha za tako malo kolikor je bila vredna, je bila napaka.
 
Vsenafarbos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To jan 31, 2023 9:40 am

Re: Nakup Renaulta...

Napisal/-a Vsenafarbos Sr jun 28, 2023 7:54 am

void je napisal/-a:Pretiravaš, sam sem delau 15 let na Renault servisu do februarja 2022. Mislim ne vem, mogoče se je to zdele začelo bolj dogajat, ampak ko sem jaz bil je to sicer se dogajalo, ene 5 primerov na leto in vedno pri avtomobilih ki so se peljali v trgovino in nazaj.

Če bi ti videl enkrat intercooler od znotraj, ne bi govoru takih stvari. Notr je svašta. Taka sluz mešanica vode in olja. Čemu služi intercooler? hlajenju zraka, zakaj hlajenju zraka? ker se zrak na tlačnem delu turbine segreje. in normalno, ker se turbina zelo hitro segreje in intercooler zelo počasi, imaš velike razlike v temperaturi in s tem kondenzacijo. Zakaj se to pri tvojem tolk pogosto dogaja ne vem, teško reč na daljavo.

Pač danes je vsak serijski problem zreduciran na "stanje tehnike" in to je to. Jaz ne morem pomagat.


Pretiravam...

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174967881?s=tv

https://www.alter.si/tema/scenic-z-1-6d.2644134/
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] in 29 gostov