Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Avto z dostopnostjo (invalid)

Napisal/-a zan0088 Pe maj 03, 2024 6:19 pm

Pozdravljeni.

Iscem modele avtomobilov z drsnimi vrati zadaj z izjemo Kangoo Traffic Berlingo tipov.

Ce zacnem spisek za obcutek: Ford B-Max, VW Sharan,...

Zelel bi, da ima avto samodejno zaviranje v sili in lane assist (samo za popravit v sili), kar mislim, da je pri novih ze obvezno, pri starejsih pa vprasanje ce je na voljo. Zelja je tudi po nakupu novega takega avta, ampak vidim da so povsem iz mode ocitno, zato bi prosil za pomoc po idejah. Najnovejsi Sharan je 2021, B-Max pa 2018, ki se prodaja pri nas

Hvala
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Avto z dostopnostjo (invalid)

Napisal/-a matejxx So maj 04, 2024 4:02 pm

Če ne želiš Kangoo Traffic Berlingo tipov, nimaš več neke izbire.

Imaš pa še na nemški strani, kakšno leto stare Alhambre in pa Sharan (2023). Res pa da izbira ni več velika. Pač si uvoziš eno leto star avto.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 461
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Avto z dostopnostjo (invalid)

Napisal/-a DX5050 So maj 04, 2024 6:43 pm

Ford ima z drsnimi vrati tudi grand c-maxa. Ampak si tudi tu obsojen na rabljen avto.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 718
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Avto z dostopnostjo (invalid)

Napisal/-a boštjan_01 Ne maj 05, 2024 8:32 am

Enoprostorce so zamenjali SUV. Izedlujejo jih še vedno, vendar so to večinoma izpeljanke iz kombijev.
https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... rt=&stran=
Ne vem kakšne potrebe za invalide potrebuješ, mislim da je vstopanje/izstopanje v Kangooja lažje kot v B-max. Sharanu je alternativa Multivan, ima pa višje postavljen sedež.
Vsak pri sebi mora razčistit kaj potrebuje, kaj želi in koliko je zmožen.
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Avto z dostopnostjo (invalid)

Napisal/-a zan0088 Ne maj 05, 2024 12:08 pm

OK, hvala za nasvete.
SUVi so ze zamenjali enoprostorce v potrebah povprecnega clovega zgolj po visjem sedezu in v marketingu, zdalec pa ne po prakticnosti.

Sem sel v Skodo pogledat Karoqa in Kodiaqa, preprican da Kodiaq pa bo sigurno dovolj velik. No saj je, za praskat pleh po garaznih hisah in ozkih parkingih, notri pa nobenega prostora, da o tem da tako malega prtljaznika se nisem videl sploh ne govorim. Enostavno prodajajo dobesedno zrak zapakiran med zunanjo in notranjo oblogo, kot da je pomemben samo zunanji image. V svojega i4 komot pospravim vozicek not brez da bi se matral nekaj diagonalno rinit in praskat na vse strani, samo po sirini zlozen s kolesi, pa je majhen avto.

pogledam se na nemski mobile ce je kaj vec izbire, predvsem bencinske
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Avto z dostopnostjo (invalid)

Napisal/-a HitriZajcek Ne maj 05, 2024 2:12 pm

Jaz sem tisto o zamenjavi razumel tako, da so modeli, ki so bili nekdaj enoprostorci, zdaj dejansko SUVi (npr. Renault Scenic, Espace). Ali so jih ukinili ali pa je pod istim imenom zdaj SUV oblika, ki ima precej višji poden in manjši prtljažnik.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 718
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Avto z dostopnostjo (invalid)

Napisal/-a boštjan_01 Po maj 06, 2024 8:49 am

Ko sem omenjal zamenjavo enoprostorcev za SUV, sem mislil v smislu trenda. Pred kakšnimi 10 leti je bil porast enoprostorcev, zadnjih 5 let pa je eksplodiral SUV. V SUV ne vidim niti ene prednosti (razen dvignjen od tal za slabše ceste), kar je dokaz da uporabnost/prostornost ni pomembna. Samo da si in.
Recimo Peguot je ostal pri istem imenu. 5008 do 2017 enoprpstorec, nova generacija SUV. Daljši za 12cm, ampak ne vem kam so jih dali.
Ali Ford Puma nekoč športni dvosed, danes SUV. Narobe svet, če mene vprašaš. Ne bi kupil že iz principa.

Kaj pa mogoče Touran, če ti drsna vrata niso pogoj. V primerjavi z Kodiaq dobiš precej več prostora v notranjosti, v vseh pogledih je boljši. Samo oblika je zastarela, že 15-20 samo luči malo spreminjajo. V moji bližini je imel eden Tourana in je sedaj ponovno menjal za istega. Ne vem je čisto nov ali malo rabljen. Se vozijo 4 odrasli v tujino v službo 150km v eno smer. Očitno ni tako slab avto.

Opel Meriva ima odpiranje zadnjih vrat v obratno smer. To je še bolj praktično za pospravljanje vozička. Ampak so samo do 2017.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov