Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Po avg 10, 2020 10:50 am

Meni je bil rezultat 7l čisto OK, ker nisem šparoven voznik (110 AC).
Je bil pa prodajalec močno začuden.

(Mazda5 imava 8.9L, mini imam 11.4L :twisted: )
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Highupthere Po avg 10, 2020 1:04 pm

svetilnik je napisal/-a:Lahko še jaz dodam svoje? Ni SUV, toda vozil sem jih kar nekaj in avto je res nekaj posebnega, tako znotraj kot odzunaj, skratka lep in meni se zdi odličen za vožnjo ter zelo prostoren. V Živo je hud!
Land Rover Defender!

https://www.youtube.com/watch?v=eGrDmnP8jPg



V Afriki imajo pregovor... Če bi rad šel v džunglo, vzemi Roverja... če bi pa rad prišel iz džungle, vzemi Land Cruiserja :lol: Verjetno že z razlogom..
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Po avg 10, 2020 2:11 pm

Jah, lepo je sanjati, ampak jaz se ne vozim po Afriki (ali brezpotjih).
- Land Rover Defender od 61k €
- Land Cruiser od 87k €

Novega ne bi vzel, ker mi je preveč škoda EUR, ki kar letijo od novega avta.

PS: DS7 mi je še vedno všeč, ampak je toliko težav z elektroniko, da no-way.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Highupthere Po avg 10, 2020 2:18 pm

Ah kje pa, če ne gledaš premium LC maš po ceniku veliko ceneje. Pa še kakšen popust sem in tja in prideš podobno kot Defender.

Verjamem da se ne boš peljal po Afriki, ampak gre za to, da če kje, potem tam vedo na kateri avto se zanašati...
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Sr avg 19, 2020 6:39 am

Kje smo že končali... aja pri Kugi.

7) Renault Zoe. Žena bi se lahko navadila (sploh ker dela v centru Lj), ampak kaj, ko za takšen avto nisem pripravljen odšteti cca. 25k€ - subvencija (po nakupu) + najem baterije (74€ za ≤ 7500km/leto) + obvezen kasko baterije. Rabljen je nekje 13k€ + najem. Nakupna baterija pa je itak fail, ker bo čez 10+ let samo nepremičnina. Za ta denar dobim tudi A1 SB brez stroškov baterije. Meni se mi računica ne izide, je pa to debata za drugo temo.

osem) C5 Aircross nisem pričakoval nekih presežkov, ampak me je prijetno presenetil; sploh mlinček 1.2 s 130KM. Ampak dlje od prijetnega presenečenja nisem prišel - not my style.

9) Land Rover Discovery Sport; točno ta, ki je na a.netu za 43k €. Motorizacija je 2.0 tdi s 150KM, ki se mi zdi samo mičkeno podhranjena. Drgače pa so pri LR kar malo smešni, ko rečejo, da je facelift in zamenjajo podvozje ter komplet armaturko. Ampak to je SUV, ki me je res prepričal in mi je všeč. Edini minus, ki ga najdem, je da ni pri zadnjih sedežil USB vtičev, ampak 'samo' 12V. Torej res minorna zadeva. Vse ostalo je tako lepo funkcionalno zapakirana celota, s pridihom prestiža. Nikjer ni tiste dodatne tablice, gumbi za klimo so večfunkcijski, sedi se super, prostora dovolj, tudi zadnji sedeži gredo naprej-nazaj-naklon. Pelje se lepo, in vsi elektronski pripomočki so zelo diskretni (razen aktivni tempomat, bi imel lahko malo manjšo razdaljo).

Ampak na tem mestu sem resno podvomil o mojem navdušenju nad (priključnim) hibridom. Saj se sliši lepo, da se v službo vozim na elektriko, ki se praktično zastonj. Ampak takoj, ko ni elektrike zraven prenašaš cca. 200-300 kg teže. Poleg tega tistih obljubljenih 50km, pade s temperaturo in leti... in cena za PHEV je ponavadi tudi malo višja (čeprav Kuga je 40k€ ne glede na motorizacijo, LR pa je 6-8k€ dražji v hibridni izvedbi).

1) Glede na vse voženo bi popravil tudi mnenje o Alfi Stevio :-) res je lepa, in tudi na menjalnik ZF8 bi se lahko navadil.

Zdaj pa samo še skok v MB salon =P
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a cashy Sr avg 19, 2020 4:50 pm

Tako raznolike avtomobile opisuješ in že v takih cenovnih okvirih, da bi ti priporočal testirati še Polestar 2 :D
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Renault VG Sr avg 19, 2020 6:57 pm

Disco Sport je avto, ki si ga ne bi upal kupit. Letos sem na smučanju parkiral zraven starejšega para, ki ga je imel, zraven pa njuni kolegi za Mazdo CX-5. So debateriali kako je bilo na servisu in kakšne problemi so že imeli z LR-jem. Končalo se je s tem, da se čaka nek del za menjavo v motorju. Pa je latnik rekel, kaj bo če ta del spusti medtem ko čaka na menjavo. Pa so mu menda mirno rekli da pokliče avtovleko ker bo šel celoten motor :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Sr avg 19, 2020 8:43 pm

Jah, saj ima vsaka znamka kakšno zgodbo... nekaj je tudi indic koliko jih je na a.netu. LR DS jih je bore malo, poleg tega sem imel na testu 'facelift', kar pomeni drugo podvozje in čisto drugačna armaturka (motor so menjali 2016).
Preudarnosti bi po tem takem rekla kakšen Q5 ali Tiguan, čustva pa AR ali LR, denarnica pa ... še dobro, da se ne mudi.

Zgodba moje mazde5 je da neoriginalnih delov (ali rabljenih) razktično ni. Cene originalov pa zasoljene, da te prime srat.
Zadnja luč, zadnja šipa, še pleh smo šli klepat, ker ni bilo druge rešitve...
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Pe sep 04, 2020 6:02 am

Long story short... my new dream car je:

Land Rover Dicsovery Sport (facelift) ali pa njegov veliki brat Range Rover Velar.
Samo 150KM je resnično premalo.

Priključnega hibrida sem praktično odpisal - ne vidim ekonomske računice, če je za par tisočakov dražji.
Kar pa ne drži v primeru nove Forda Kuge, ki je bolj racionalna odločitev od zgornjih dveh.

PS: MB me ne prepriča notranjost - ni moj stil.
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Sr nov 03, 2021 11:56 am

ROTFL :lol:

Dobro da nisem impulzivni kupec... zgodba bo imela čisto drugačen konec.
Sicer glede na dobavne roke, ne letos, ampak RAV4 ali KUGA.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a xxl Sr nov 03, 2021 5:59 pm

Ne vem katere malenkosti bodo odločale, ampak RAV4 je daaaaleč pred Kugo v tej tehnologiji, tudi vrednost bo bolje držala, verjamem tudi, da je zanesljivost na njeni strani, kot tudi jamstvo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Če sep 15, 2022 12:00 pm

Mal' je trajal, ampak naročen Tarraco :-)
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a HitriZajcek Če sep 15, 2022 8:25 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Boš povedal kako se ti dopade ko ga dobiš. Mi smo ga sprobali, bil je nekoliko hrupen pa tista osvetlitev iz ogledal izgleda kičasto in zaradi dimenzij je kar problem v naši garaži, sicer pa vsaj na papirju zelo soliden avto, če je naložen s polno opremo (Xcellence). Na žalost so za naš test imeli na voljo samo dizla s FR sedeži, ki so zelo neudobni, avto pa kot rečeno preveč hrupen, je bila pa cena dejansko zelo vabljiva (malce čez 40K za 245 KM varianto, bencinar), pretehtali so omenjeni detajli ...
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Pe sep 16, 2022 5:59 am

Ja, oprema XC je po moje sweet-spot. Vzeli pa smo 2.0 TSI s 190km (vedno obstaja 'optimizacija').
Mi je tud SEAT-ov design blizu, čeprav veliko prostih rok niso imeli - glede na družino, ki je že zunaj (Kodiaq, Allspace)

Sosed ima sestrsko Škodo z 1.5 TSI, pa je priznal da je bolj nepremičnina.
To da se vozilu pozna vklop klime, mi je čisto mimo :twisted:

Dobavni rok 6-12 mesecev...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a thunderbolt Pe sep 16, 2022 6:26 am

Nebomgabiksal je napisal/-a:Dobavni rok 6-12 mesecev...


Hja, to vsakemu recejo. Kolegica je kodiaqa z enakim motorjem dobila po 2,5 mesecih, jaz sem pa pri vw trenutno na 11 mesecih, pa na tiho sem dobil info, naj si ga kaj dosti pred poletjem ne obetam (ce sploh).
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Mazda2 So sep 17, 2022 5:34 pm

xxl je napisal/-a:Hvala.
Aha, zdaj razumem. Avta in menjalnika se bom že navadil, kot sem se maxi skuterja, potem, ko sem prodal CBF 1000. ;)

Jaz pa iz Yamahe FZ6 Fazer na Yamaho X-Max 400. Katerega si pa ti kupil?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a xxl Ne sep 18, 2022 12:18 am

Aprilia Atlantic 500 Sprint. Solidna zadeva, vodljiva, 2x14 col, ne pretežka, predalčki, kufer, cenovno ugodna napram drugim. Beverly, Gilera z enako mašino, bistveno precenjena.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov