Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a xxl So nov 07, 2020 9:55 pm

Itak je končni cilj, da nam vzamejo volane iz rok, tako da, začni se privajat. "Analogne" avte bomo lahko vozili samo še po dirkališču, v tujini. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw So nov 07, 2020 10:28 pm

Gricko, tako je; veliko asistenčnih sistemov je po svoje nepotrebnih. Ampak aktivni tempomat se mi zdi pa ena taka zelo uporabna zadeva in tudi parkirni senzorji so po večini zelo ok. Ostalo pa je tako-tako.

In aspekt vožnje z asistenčnimi sistemi, ki si ga omenil je seveda zelo pomemben. Pri sebi opažam, da ko dohitevam kolesarja ali mopedista rinem z avtom proti pločniku samo z enim namenom, da bi ga radarski tempomat zaznal in posledično znižal hitrost (ker sem len, da bi prevzel vajeti v svoje roke). Pa vozim skoncentrirano, da no bo pomote. In takih odstopanj pri vožnji zaradi asistenčnih sistemov je verjetno kar nekaj.

Vidim, da je tema postala splošna in ne samo iz oblikovnega vidika in si nisem mislil, da se bo razvila tako kvalitetna debata.

In še kot zanimivost:
Kadjar - notranjost:
Slika

Captur - notranjost:
Slika

Spet najboljši nivoji opreme pri obeh. Brez usnja ali Initale, seveda.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Gricko So nov 07, 2020 10:33 pm

xxl......ja, res gre vse v to smer :?

samo ne verjamem, da se bo to zgodilo tako hitro, kot bi želeli, če jim že ACC tempomat dela take "težave" in line assist, potem je samodejna vožnja še dalllleč, do takrat bom pa tudi sam verjetno že uporabljal oz si želel uporabljati drugačen sistem prevoza :mrgreen:

podobno je z avti na elektriko. to kar je trenutno ne verjamem, da ima prihodnost v taki obliki ( baterije čisto premalo kapacitete, dolgo polnenje, drage , težko dobavljiv material za izdelavo le teh.....). mogoče elektrika ampak na drugačen način
pa tudi tukaj gre vse v smer elektrifikacije, pa čeprav se ve, da ne bo šlo tako , kot je sedaj zastavljeno
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw Ne nov 08, 2020 10:23 pm

kx500 je napisal/-a:Ja marsikdo bo pogledal CX30 in GLB-ja in bo kasneje po ogledu cenika spet pogledoval za Kadjarjem ali Kodiaqaom. :D


Verjemi mi, da tisti, ki si lahko privošči, ne bo šel nikoli več gledati Kodiaqa, ko bo enkrat videl GLB.

Poglej in ti bo jasno zakaj:
Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a sašo5 Ne nov 08, 2020 10:36 pm

najlepša možna notranjost, tako se dela_bravo Mercedes..... :bow
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Renault VG Po nov 09, 2020 4:20 pm

wildbliw je napisal/-a:
kx500 je napisal/-a:Ja marsikdo bo pogledal CX30 in GLB-ja in bo kasneje po ogledu cenika spet pogledoval za Kadjarjem ali Kodiaqaom. :D


Verjemi mi, da tisti, ki si lahko privošči, ne bo šel nikoli več gledati Kodiaqa, ko bo enkrat videl GLB.

Poglej in ti bo jasno zakaj:
Slika


Samo ta avto moreš res samo znotraj gledat ker zunaj izgleda pa slabše kot vse kar je bilo omenjeno v tej temi.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Kristjan123 Po nov 09, 2020 4:28 pm

Enkrat mi je nekdo ki res prezivi ogromno casa v avtu rekel da njemu zunanjost sploh ne igra nobene vloge pri odlocitvi za nakup. Ce mu je znotraj lep in funkcionalno ter po meri je to to. Meni sicer malo cudno razmisljanje ampak do neke mere ga razumem .
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a DX5050 Po nov 09, 2020 4:32 pm

Renault VG je napisal/-a:
wildbliw je napisal/-a:
kx500 je napisal/-a:Ja marsikdo bo pogledal CX30 in GLB-ja in bo kasneje po ogledu cenika spet pogledoval za Kadjarjem ali Kodiaqaom. :D


Verjemi mi, da tisti, ki si lahko privošči, ne bo šel nikoli več gledati Kodiaqa, ko bo enkrat videl GLB.

Poglej in ti bo jasno zakaj:
Slika


Samo ta avto moreš res samo znotraj gledat ker zunaj izgleda pa slabše kot vse kar je bilo omenjeno v tej temi.


GLB-ju delajo fotografije veliko krivico. V živo ni slab.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a D12J12 Po nov 09, 2020 4:59 pm

Kristjan123 je napisal/-a:Enkrat mi je nekdo ki res prezivi ogromno casa v avtu rekel da njemu zunanjost sploh ne igra nobene vloge pri odlocitvi za nakup. Ce mu je znotraj lep in funkcionalno ter po meri je to to. Meni sicer malo cudno razmisljanje ampak do neke mere ga razumem .

Realno gledano ima prav, avto je delovni stroj, kateri ima nalogo, da iz točke A v točko B pripelje ljudi, čisto nič drugega. Če preživi veliko časa v avtomobilu mu je najbolj pomembno kako se v vozilu počuti in da ima zanesljiv stroj. Sam do avtomobila ne gojim nobenega čustva, tu je da me vozi jaz pa da ga vzdržujem, nekaj preventivno drugo pa ko se stvar izrabi. Raje dam € za vrhunsko mast kot pa za šampone itd. Kaj če mi lep avto pa pleh, če se pa ne premika :lol:.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Renault VG Po nov 09, 2020 7:34 pm

DX5050 je napisal/-a:
GLB-ju delajo fotografije veliko krivico. V živo ni slab.


Sem jih že nekaj videl, še vedno je grd, isto kot je bil GLK.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a kseb Po nov 09, 2020 9:40 pm

Displeji na armaturni plošči v temle Mercedesu niso všečni. Pa trije okrogli zračniki tudi ne. Deluje mi kot plastik - fantastik. Preveč onih zelenih lučk, skratka prekičasto za Mercedes.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw Po nov 09, 2020 9:53 pm

To je pa pač tako, ker so okusi različni. Osebno mi je GLB od Mercedesov eden lepših, če ne najlepši. Med tem pa, ko novega E-ja, niti A-ja ne morem prevbaviti. Zdita se mi cenena. GLB mi pa je lep in ob enem nekaj posebnega, med tem, ko sta GLC oba brezizrazna.

Osebno se mi zdi, da ga Lešnjak dosti mimo piha, včasih pa se mu "poserje" in zadane v nulo.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Ivan36 To nov 10, 2020 8:55 am

D12J12 je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:Enkrat mi je nekdo ki res prezivi ogromno casa v avtu rekel da njemu zunanjost sploh ne igra nobene vloge pri odlocitvi za nakup. Ce mu je znotraj lep in funkcionalno ter po meri je to to. Meni sicer malo cudno razmisljanje ampak do neke mere ga razumem .

Realno gledano ima prav, avto je delovni stroj, kateri ima nalogo, da iz točke A v točko B pripelje ljudi, čisto nič drugega. Če preživi veliko časa v avtomobilu mu je najbolj pomembno kako se v vozilu počuti in da ima zanesljiv stroj. Sam do avtomobila ne gojim nobenega čustva, tu je da me vozi jaz pa da ga vzdržujem, nekaj preventivno drugo pa ko se stvar izrabi. Raje dam € za vrhunsko mast kot pa za šampone itd. Kaj če mi lep avto pa pleh, če se pa ne premika :lol:.

Točno tako je ! Brat od sodelavca dela po SLO neka iT zadeve po državi in je res velioko na cestah pa je imel par let AR 156 JTD 2.4 karavan 2004, potem je iskal res novejše vozilo letnik 2011 do 2016 to je bilo 3 leta nazaj, od vseh premium vozil ABM in VAG je izbral Superba Combi 2014, MAx oprema 125kW motor 2.0 TDI. Enkrat ga vprašam, ka je tisto v Superbu, da ga je kupil on Ergonomija in udobje, kvaliteta za vložen denar ter rokonalsoni na vratih! Pa sem začel to opazovati in res Škode imajo to zelo lepo podaljšano in široko do konca tapet na vratih!
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a mavrica Če nov 26, 2020 6:46 pm

Se strinjam! Ergonomija in udobje.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov