Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Myers75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če sep 07, 2017 1:10 pm

Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Myers75 To nov 30, 2021 8:10 pm

Pozdravljeni

Na avtu sem menjal gume. Montirane so bile celoletne kvalitetene gume Vredestein. Imam pa občutek da imam veliko več lufta v volanu. Je to normalna stvar zaradi novih gum, ali je bila montaža narejena površno?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a D12J12 To nov 30, 2021 8:44 pm

Imaš na teh novih višji bok? Iz katerih si presedlal? Mogoče lahko napišeš oznako prejšnje pnevmatike in zdajšnje? V kolikor imaš višji bok, si imel prej ojačano bočnico, je zdajšnja guma veliko mehkejša se vse to pozna na volanu. Sam sem imel tak občutek pri citroenu C4, sem vrtel na hitro volan levo-desno pa se je zibanje komaj občutilo.
Daj za hec napumpaj gume 0.5 bara čez mejo in poročaj če je kaj drugače.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a nejc1 To nov 30, 2021 10:42 pm

A prej si imel letne gume? Iz letnih na zimske je lahko ogromna razlika v občutku tudi pri enaki dimenziji. Pač odvisno od gume do gume in od vozila do vozila. Ne poznam teh Vredestein celoletnih, ampak verjetno je obnašanje bolj podobno zimski kot letni gumi. Pomoje ni nič narobe, treba se bo navadit občutka..
 
Myers75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če sep 07, 2017 1:10 pm

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Myers75 Sr dec 01, 2021 12:01 am

Presedlal sem iz zimskih Eskimo S3+ na Vredestein celoletne Quatrac. Oboje so 185/65 R15. Bom še malo opazoval da vidim kaj se dogaja. Lahko da pač se bo treba navadit na nov feeling ni kej.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Blinder Sr dec 01, 2021 1:43 pm

Koliko pro9fila si imel na prejsnjih? Profil tudi igra vlogo, vec kot ga je, manj je volan odziven.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Picolo Sr dec 01, 2021 10:12 pm

Jaz sem na avtu od partnerke isto letos menjal stare zimske Eskimo S3+ za celoletne Vredestein Quatrac 5 v dimenziji 165/70 R14 81T.
Po cca. 1000 km bi jih ocenil kot zelo dobre v vseh pogojih. Avto je brez ABS in je v hladnem in mokrem ob močnem zaviranju dober občutek z zelo poznim zdrsom. Glede samega občutka na volanu pa je opazna razlika, in sicer se mi Vredestein čutijo malo težje z malenkost večjim uporom v vožnji. Tudi ne bi rekel da so posebej odzivne, kar pa v tej dimenziji niti ni za pričakovati od nobenih. Gredo kamor želiš, brez presenečenj.

Kot vse gume so rabile par 100 km, da so se omehčale, ampak so zdaj zelo udobne in bolj vlečejo na zimske kot letne. Predpisan tlak za poln avto jim ustreza (2.2/2.1 bar). Pri nakupu me je rahlo razočaral napis na bočnici Made in India. Na mojem avtu so Vredestein še Made in Netherlands. So tudi tvoje iz Indije?
 
Myers75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če sep 07, 2017 1:10 pm

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Myers75 Če dec 02, 2021 7:06 am

Ja Picolo kar se gum tiče so res top kvalieteta. Nisem jih še sprobal v snegu, ampak v mokrih razmerah limajo zelo dobro. Ne vem pa kje so izdelane. Bom pa definitivno moral še obiskati vulkanizerja ker lufta mam pa res preveč vsaj za moj okus. Ko je avto vžgan v mirovanju na mestu tam nekje ko obrnem volan do kota 45 sploh ne čutim nobenega odziva gum. Tudi gume sem napumpal tako da v tem ni problem. Ne vem kaj bi lahko bilo.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a danci1973 Če dec 02, 2021 7:51 am

Pri vulkanizerju so ti verjetno:
  • odmontirali kolesa
  • premontirali gume
  • nazaj zmontirali kolesa

Razen tega, da bi pozabili zategniti vijake platišč (kar močno dvomim, ob tem pa 'luft v volanu' ne bi bil edini / največji problem, prav tako pa predvidevam, da znaš to tudi sam preverit), si ne znam predstavljati, v kateri točki bi lahko naredili karkoli 'površno', da bi zaradi tega avto dobil 'luft v volanu'...

Po moje nima smisla hodit k vulkanizerju in ga gnjavit za stvari, za katere (bolj-ali-manj) ne more biti kriv. Jaz bi na tvojem mestu šel na tehnične preglede, povedal, kaj me skrbi in prosil, če lahko tam kaj preverijo - ali pa kar direkt na servis...
 
Myers75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če sep 07, 2017 1:10 pm

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Myers75 Če dec 02, 2021 8:11 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Ne vem zakaj bi hodil na servis. Avto je ispraven in redno servisiran. Problem se je pojavil ob menjavi gum, tako da je stvar definitivno vulkanizerske narave. Lahko da se problem gume.
 
Myers75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če sep 07, 2017 1:10 pm

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Myers75 Če dec 02, 2021 10:06 am

Mislim da bo na mestu ena dobra optika ker tudi pri vožnji po ravnem vozišču imam konstantno občutek, da moram volan držati rahlo v desno.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Kristjan123 Če dec 02, 2021 5:08 pm

Myers75 je napisal/-a:Pozdravljeni

Na avtu sem menjal gume. Montirane so bile celoletne kvalitetene gume Vredestein. Imam pa občutek da imam veliko več lufta v volanu. Je to normalna stvar zaradi novih gum, ali je bila montaža narejena površno?


Kaj misliš. da je pri natikanju kolesa in zategovanju vijakov lahko zafrknil? Je tebi sploh jasno kako deluje sklop volan-drog-volanska letev-končnik- obrat kolesa in posledično povratni občutek, ki ga imaš na volanu med vožnjo?

Kima ti dela? Da ni pri zategovanju vijakov kolesa uničil še kompresor? :roll:
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a danci1973 Če dec 02, 2021 9:03 pm

Myers75 je napisal/-a:Ne vem zakaj bi hodil na servis. Avto je ispraven in redno servisiran. Problem se je pojavil ob menjavi gum, tako da je stvar definitivno vulkanizerske narave. Lahko da se problem gume.

Zato, ker ima 'luft v volanu', do česar ne more prit z menjavo gum.
 
Myers75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če sep 07, 2017 1:10 pm

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Myers75 Če dec 02, 2021 11:02 pm

Ojej bom kr nehal tlele. Vidim da ste tle sami pametnjakoviči a nobeden ne zmore napisati konkretnega odgovora ali se mu sanja kaj bi lahko bilo. Zakaj pa tega problema ni bilo s starimi gumami. Mi lahko kateri od vas genijev to razloži. Nima veze forget it vse jasno.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a D12J12 Če dec 02, 2021 11:12 pm

Prvi trije komentarji so vse možne teorije, ki smo se jih spomnili. Nič, vžgi avto, daj voznikovo šipo dol, vrti volan in opazuj sprednje gume, če se bodo obračale.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Kristjan123 Pe dec 03, 2021 7:44 am

Myers75 je napisal/-a:Ojej bom kr nehal tlele. Vidim da ste tle sami pametnjakoviči a nobeden ne zmore napisati konkretnega odgovora ali se mu sanja kaj bi lahko bilo. Zakaj pa tega problema ni bilo s starimi gumami. Mi lahko kateri od vas genijev to razloži. Nima veze forget it vse jasno.

Se enkrat zato ker luft v volanu je z menjavo gum povezan ravno toliko kot kaj poješ za zajtrk pred vožnjo. Lahko, da imaš zaradi novih gum drugačen bolj posreden občutek v ovinku čeprav glede na enako višino bocnice ne bi smel in to je vse kar je. Vse povezave med menjavo gum in posledično začetkom pojava lufta na "krmilnem mehanizmu" so ne vem kaj naj rečem... Vsak optik, vulkanizer, mehanik, voznik, ki zna več kot samo tankat se ti bo na tvojo teorijo samo nasmehnil in mislil svoje. Razumeš? Če že imaš luft na krmilnem mehanizmu kar naj preveri nekdo, ki ima več znanja od tebe se menja zluftan sklop letev, koncnik... in to je to.
 
Myers75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če sep 07, 2017 1:10 pm

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a Myers75 Pe dec 03, 2021 8:28 am

Ok bom rajši obrnil par telefonov in vprašal strokovnjake, ki vedo za kaj se gre. Mislil sem da se mogoče po teh forumih potikajo kakšni mojstri iz stroke, pa vidim da jih ni več in da svetujejo bolj kot ne uoporabniki, ki iz kavča igrajo Gran Turismo in v vzvišenem tonu odgovarjajo na vprašanja. Ne vem zakaj je tako težko razumet da ne hodimo vsi okol po svetu z zašmeranimi rokami:)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nove gume luft v volanu!

Napisal/-a D12J12 Pe dec 03, 2021 8:56 am

Človek pa ti si neverjeten, si naredil kot sem ti rekel? Edino kar si odgovoril na moje vprašanje je bila dimenzija gum in da si dopumpal gume. Niti nisi napisal za katero vozilo se gre, nič. Če pa misliš, da mi tukaj "šlogamo" in bomo napako odkrili glede na znamko gum, si pa falil forum. Pokliči njega Slika

Ne obstaja mojster, ki bo napako rešil preko telefona kot pričakuješ, ker šmiraste roke so z razlogom. Tiste fine čiste rokice pa še vseh podatkov ne znajo napisati :roll: .
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov