Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a danci1973 Po feb 26, 2018 7:05 pm

Jaz leta 2018 sploh ne bi več kupoval ločene / namenske navigacijske naprave. Vse, kar potrebujem, je na 'pametnem' telefonu, večinoma boljše in z aktualnejšimi zemljevidi kot jih imajo namenske naprave.
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a drajv Po feb 26, 2018 7:50 pm

Prosim, da odgovarjate le, če nameravate odgovoriti na usmerjeno vprašanje. Ne zanima me, kaj bi ali ne bi nasploh, kaj vam je bolj všeč. Zanima me, če je kdo dovolj notri v tem področju, da bi znal podati objektiven primerjalni komentar med omenjenima navigacijskima napravama.

Imam dovolj razlogov, zakaj zame navigacija v pametnem telefonu v avtomobilu ne predstavlja prednosti, a ne bom tukaj o tem.

Hvala.
 
Ziggy94
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Po feb 26, 2018 4:41 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Ziggy94 Ne mar 04, 2018 1:25 pm

Vem da ti ne odgovarjam za tvoje vprašanje, pa me vseeno zanimajo tvoja mnenja zakaj nebi uporabljal navi na pametnem telefonu. Lp
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a drajv Ne mar 04, 2018 1:40 pm

1. Premajhen zaslon.
2. Pregrevanje baterije telefona ob daljši uporabi navigacije (ker temu telefon primarno ni namenjen).
3.V primeru prejetega klica (tudi če se ne javim) omejena funkcionalnost navigacije.
4. Dodatna poraba baterije telefona. (Če ga imaš ves čas priklopljenega na napajanje, mu ne delaš usluge.)

Lp.
 
Brane83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 02, 2018 2:52 pm

Garmin - posodabljanje

Napisal/-a Brane83 Pe apr 13, 2018 2:09 pm

Imam starejši Garmin NUVI 255W - avtonavigacija. Ko ga vklopim na Garmin Express program in klikne na izbiro map, mi cele Evrope zan ne spusti noter. Vedno samo ena večja ali manjša skupina držav. Ali je morda problem to da so se vmes vsi prometni podatki in mape toliko povečale (v Mb in Gb) da je interni spomin + SD(8GB) kartica postalo premalo placa za celo EU ? Občutek imam( pa nisem ziher) da sem imel več držav noter preden sem naredil prvi update, recimo, kakšne 2 leti nazaj :(
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 10984
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Re: Garmin - posodabljanje

Napisal/-a martin_krpan Pe apr 13, 2018 5:48 pm

Enako pri meni. Verjetno zaradi povečanja map. Tako da sedaj pri nadgradnjah izberem manjše območje (sosednje države). Bo pa počasi čas za novo napravo.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Brane83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 02, 2018 2:52 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Brane83 So apr 14, 2018 9:23 pm

Ja verjetno, nic druga(večja kartica).

Ne evo takoj ze druga tezava, namrec sem kupil nov-malo rabljen Garmin NUVI 2457 LMT, po parih dneh uporabe je bilo vse popolnoma OK, sem se danes zvečer loti UPDATE.a softwera , zdaj je UP TO DATE in to na FULL coverage Europe 2018, s tem da zdaj recimo Avstrije ne najde, Italije TUT ne, torej katastrofa. Kaksen nasvet ? :(

p.s. Na njen sploh nimam externe SD kartice, samo interni spomin, ki kako vidim ni niti 80% zafilan,
tako da po moje, odpade možnost da ni dovolj placa.
 
Uporabniški avatar
Mr.G.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jul 29, 2007 7:22 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Mr.G. Pe maj 04, 2018 5:12 pm

Telefon Note 3 in Sygic navigacija. Dela perfektno.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a gore Če maj 10, 2018 3:19 pm

Čeprav navigacije uporabljam (in spremljam) že vrsto let, sem v zadnjem času začel prisegati na Google Maps.
Dolgo sem pogrešal še obveščanje za radarje :D in lani sem (vsaj za stacionarne) našel zanimivo rešitev - TomTom Speed Cameras.
Ali še kdo uporablja tole?
Mogoče največji minus je, da potrebujejo kakšen teden, da radar vnesejo. Zato (vsaj v Sloveniji) ni pričakovati obveščanj o trenutnih "zasedah". Ima pa vseeno precej dobro obveščanje o prometu. Mogoče sicer malo zamuja, ker načeloma ne ve, kam se pelješ (ni navigacija), vendar pa je v kombinaciji z Google Maps uporabnik res dobro obveščen.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a moj-avto To nov 20, 2018 8:16 pm

Tale Mio navigacija pa zahteva denar za avtokarte določenih držav. No ko sem jo kupil leta nazaj mi je trgovec zagotavljal, da se brezplačno nalagajo karte preko računalnika in da bo tako za zmeraj, sedaj pa vidim da to ni res. No na začetku je bilo res tako, a sedaj ni. Vsaka država ima svojo ceno, če želim obnovit vse pa pride visoka cifra. Najraje bi navigacijo vrnil in zahteval denar.
Avto, moj partner!
 
Amater 77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jul 09, 2019 9:47 pm

Becker navigacija

Napisal/-a Amater 77 Sr jul 24, 2019 10:23 am

Pozna kdo koga, ki mi lahko naloži nove karte na Beckerjevo navigacijo vozila MB.
 
Frčafela
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Če sep 19, 2019 12:53 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Frčafela To nov 05, 2019 6:14 pm

Živjo,

mene pa zanima, če kdo vozi Nissan Note-a in kako posodablja navigacijo?
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Če jul 15, 2021 5:49 pm

Vprašanje... Kaj POI speedcams za prenesti na Garmina so sedaj plačljivi?
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik So jul 31, 2021 6:30 am

Mi na vprašanje res ne zna nihče odgovoriti? :?:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron Po avg 16, 2021 7:22 pm

svetilnik: Glede na to, da je medtem minilo ze 1 mesec in kljub nedavnem ponovnem vprasanju upam, da si si po pregledu se nekaterih virov ze sam odgovoril z DA, od leta 2018/19> je postalo placljivo. Vprasanje je sicer na mestu, kajti, ce si gledal skozi zgodovino, kjer sem ti razlagal ze l.2009: viewtopic.php?f=2&t=42590&p=1231888&hilit=poiplaza#p1231888 potem si naletel na poiplazo, kjer se pod rubriko download preusmerja na nov portal POIbase. Portal je nastal zaradi precejsnje kompleksnosti ze prej ogromne baze ne le garmin poi, pac pa tudi ostalih proizvajalcev ter seveda zaradi aplikacije.

Skratka, postalo je placljivo in hkrati tudi ostali portali z aktualnimi in osvezenimi POI-ji med drugim tudi https://www.scdb.info/en/countrycameralist/SLO/ V kolikor bi rad prihranil 9,95€ (letno) ti svetujem, da se samoiniciativno lotis gradnikov s temlem programom, s katerim si lahko sam izdelas lastno GPX, GPI (za garmin naprave): Extra_POI_Editor V6 kot mojo pomoc pa imas zgoraj link, ki ima pod detajli/indikatorji vkljucujoc zemljepisne sirine in dolzine. V Sloveniji se to se sezide, ko pricnemo pa z Italijo, se pa ta seznam razsiri na kar nekaj 100 strani. Srecno!
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

navigacija - zemljevid

Napisal/-a boštjan_01 Sr jan 19, 2022 11:36 pm

Pozdravljeni
Pojavlja se problem z zemljevidom na navigaciji. Vsak ki se pripelje do mojega naslova po navigaciji, se zapelje k sosedu. V bistvu navigacija misli da imam vhod na nasprotni strani hiše. Na zemljevidu se vidi kot da je narisana ulica po sosedovem zemljišču. Pred kakšnimi 5 leti še tega problema ni bilo, nato se je začelo občasno, zadnjo leto pa že čisto vsi zavijejo k sosedu.
Sosedu ni najbolj všeč, da se tujci vozijo po njegovem dvorišču (včasih tudi večkrat dnevno), meni tudi ni do prepirov za nekaj kar nisem kriv.
Bi mi znal kdo svetovat na koga se obrnit. Kdo riše te zemljevide?


lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: navigacija - zemljevid

Napisal/-a MacTron Če jan 20, 2022 12:44 am

boštjan_01: Vse si opisal, vendar manjka kljucni podatek kateri proizvajalec navigacije. Namrec, proizvajalci navigacij imajo svoje mape, spet drugi si jih delijo. Vendarle pa bi ob tem morda le omenil, da se pri nekaterih ze znotraj same programske opreme pod nastavitvami settings - send feedback, nahaja report data error (map, edit) ipd. Kakorkoli za obsirnejsi nabor, imas tu nekaj linkov proizvajalcev ter kart kam javiti spremembe:

Garmin: https://my.garmin.com/mapErrors/report.faces
TomTom: https://help.tomtom.com/hc/en-us/articl ... e-reporter
Here (bivsa Nokia map): https://mapfeedback.here.com/#/report
Gmaps: https://support.google.com/maps/answer/3094088?hl=en
Sygic: https://help.sygic.com/en/new-sygic-gps ... n-the-maps
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a boštjan_01 Če jan 20, 2022 10:38 am

Prej sploh nisem našel teh 74 strani pogovorov o navigaciji. :) Se bom malo poglobil v branje.
Kot sem že rekel imajo težave vse stranke, ki me iščejo. To so različne navigacije, različnih proizvajalcev.
Malo smešno je vse skupaj, da bi moral vsaki stranki dajat navodila o nastavitvah navigacije.

lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Firediver Če jan 20, 2022 10:46 am

Ko imaš že toliko strank...pa če bi kakšno usmerjevano tablo ob cesti postavil? DRSI/občina ne dovolita?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron Če jan 20, 2022 12:41 pm

boštjan_01: Bilo je misljeno kot opozorilo, da kartografija (mape) ni enaka za vse (temu tudi obsirnejsi nabor in razlaga na podlagi proizvajalcev). Navezovalo pa se je na posploseno vprasanje kdo dela te zemljevide in komu javiti in ne, da moras sedaj vsakemu posebej razlagati nekaj zakar nisi ti kriv. Tudi v skrajnem primeru, da vsakemu posebej razlozis, se ne pomeni, da ima/bo imela stranka tudi posodobljeno zadnjo verzijo kar zopet pripelje do enakega problema. Zato bo potreben cas (proizvajalec bo svoje opravil ob ticketu/reseno/update). Ideja uporabnika Firediver-ja se glede na trenutek z vidika analogno vizualnega zdi se najhitrejsa.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 18 gostov