Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po jul 27, 2020 9:09 pm

V Sloveniji je problem, ker je malo zelo malo rabljenih avtih s plinsko. V Turčiji ne moreš prodat avta če nima plinske, pri nas pa ravno obratno.
Me preseneča, da je pri nas še vsaj 99% bencinarjev brez plinske :DDD :shock:
Drugač zmenjen sem že z dvema serviserjema, samo to NE bo avtonaplin, ampak drugi. Se mi zdi da je tist na Taborniški cesti avtonaplin neresen.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po avg 03, 2020 1:09 pm

Kakšne nesposobne plinske kvazi mojstre imamo po Ljubljani z okolico. Danes peljem k Hribarju v Ljubljano, imam sistem Evropagas (računalnik oscar), pa pravi, da ne more se priklopit. Pokličem Avtocono Dol pri Ljubljani, 1 uro se je igral s priklopom, pa nič od nič. Ne pride notri v plinski sistem, zna pa zato kasirat. Poklical sem tudi Prins nimajo pojma o tem oscarju. Pač plin mi ne preklop, utripa lpg lučka.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Po avg 03, 2020 1:56 pm

Tak na brzino ti naštejem ene 50-55 proizvajalcev LPG sistemov, večina ima več modelov. Vsak proizvajalec ima svoj software, nekateri imajo za različne modele različen software... Že 'Oscar'-jev je 5 variant. :) Menda ne pričakuješ, da bo vsak plinar imel 'full support' za vse?

Na ccy.pl lahko nabaviš ustrezen diagnostični vmesnik, po nakupu pa dobiš še dostop do software-a, ki ga imajo na voljo za Europegas / Oscar...

Potem pa se lahko še sam naučiš vse v zvezi z LPG-jem in zadevo popraviš sam, lahko pa greš h kateremu od teh nesposobnih plinskih kvazi mojstrov in jih prosiš, da ti oni pogledajo.


Jaz sicer imam tak diagnostični vmesnik, nimam pa adapterja in software-a za Europegas Oscar... Če nabaviš pravi adapter, ti lahko poskusim kaj pomagat (se pa s tem NE ukvarjam profesionalno in ničesar ne obljubim, pa v Maribor boš moral prit).
Zadnjič spremenil danci1973, dne Po avg 03, 2020 2:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Panzeraustirol Po avg 03, 2020 2:01 pm

Kljub baje izredno majhnega stroška za goriva, ne poznam nobenega, ki bi imel to napravo v avtomobilu. Sem pa delal izpit na Corsi E (generacija E, ne električma Corsa) z kombinirano plinsko/bencinskim sistemom. Sicer se ne spomnim ali je bila tovarniško nameščena ali ne, vendar je preklop z bencina na plin bil precej muhast, sistem velikokrat ni preklopil. Precej tečna zadeva. :? Ko pa je sistem preklopil, je avto postal veliko bolj živahen. Povečanja teže avtomobila zaradi kombiniranega sistema nisem opazil. :D

Se pa hitro opazi zmanjšanje kapacitete tanka za bencin. In če se sistem odloči, da ne bo preklopil na plin, se lahko voziš naokoli z skoraj praznim tankom bencina, medtem ko je plin še poln. Torej: če bi imel avto na plin, bi imel avto SAMO na plin. Nobene kombiniranr naprave. Vendar izbire je malo in zdi se mi, da je še manj možnosti, da se bo tak avto prodal. Težave z toliko med seboj nekompatibilnimi proizvajalci sistemov je en izmed razlogov. :|
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po avg 03, 2020 2:04 pm

Programi so na voljo in si ga lahko hitro namestiš an namizje prenosnika, kabel je pasal pa tud odščipnil je moj konektor in direkt vezal, večkrat različno...noče se povezat, ne prikazuje nobenih podatkov v programu.

Plineks pravi krmilna enota.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Po avg 03, 2020 2:14 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:Se pa hitro opazi zmanjšanje kapacitete tanka za bencin. In če se sistem odloči, da ne bo preklopil na plin, se lahko voziš naokoli z skoraj praznim tankom bencina, medtem ko je plin še poln. Torej: če bi imel avto na plin, bi imel avto SAMO na plin. Nobene kombiniranr naprave. Vendar izbire je malo in zdi se mi, da je še manj možnosti, da se bo tak avto prodal. Težave z toliko med seboj nekompatibilnimi proizvajalci sistemov je en izmed razlogov. :|

Zmanjšanje kapacitete tanka za bencin? :shock:

Kolikor vem, je Corsa s 'tovarniško' vgrajenim LPG sistemom imela dodaten tank namesto rezervnega kolesa:

Slika
Vir: https://gazeo.com/automotive/vehicles/Opel-Corsa-LPG-finally-here,article,8809.html

Glede na to, da bi naj imela skupen doseg 1200km, močno dvomim, da je bencinski tank kaj bistveno manjši od ne-LPG Corse.



Kar se pa tiče avta SAMO na plin - ne vem, če to obstaja. Pozimi bi lahko s tem imel kar težave, ko se plin zaradi nizkih temperatur ne bi uparjal...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Po avg 03, 2020 2:23 pm

ojnica je napisal/-a:Programi so na voljo in si ga lahko hitro namestiš an namizje prenosnika, kabel je pasal pa tud odščipnil je moj konektor in direkt vezal, večkrat različno...noče se povezat, ne prikazuje nobenih podatkov v programu.

Plineks pravi krmilna enota.

Seveda je okvara krmilne enote tudi ena od možnosti. Poleg tega imajo nekateri proizvajalci še možnost, da instalater / serviser krmilno enoto 'zaklene' s kakšnim PIN-om ali geslom.

Nekatere 'tovarniške' vgradnje pa imajo še neko dodatno blokado - npr. moj prvi LPG avto je bil Subaru s 'tovarniško' BRC napravo (ki ob nakupu ni delala). Nabavil sem vmesnik, našel pravi software in zadevo usposobil (okvarjen je bil senzor pritiska plina, pa injektorji so bili malce 'zlepljeni'), kasneje pa še nekoliko izboljšal delovanje na LPG...

Potem pa sem poskusil pomagati prijatelju z leto ali dve novejšim Subarujem in prav tako 'tovarniško' BRC napravo, pa sem se sicer lahko povezal in spreminjal nastavitve - nisem pa jih mogel shraniti na krmilno enoto, tako da so spremembe bile veljavne samo do naslednjega izklopa...
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a desmodromica Po avg 03, 2020 2:33 pm

3. Lancia Thesis 3.2, tantarini. Naprava precej neproblematicna, a primitivnejsa od Prins. Menjan uparjalnik, avto je malenkost cukal na LPG (komaj opazno) in vcasih je kaksen engine light ven vrgu (vezano na lambda sondo, predrago za popravljat). En strucko mi je rekel, da bi moral se enkrat do milimetra premerit vse cevke za dovod plina, ce so enako dolge oz. ce je tlak v njih identicen.


Tantarini oglašujejo kot prvo in najboljšo napravo na svetu, 1x sem imel namen kupiti ALfo 156 2.5 V6 in se takrat zaradi razmeroma drage ponudbe naprave, nisem odločil za nakup Alfe niti LPG Tantarini. Moja naprava na Thesis 3.0 je bila Poljskega porekla in tip od katerega sem kupil mi je naknadno dal dokumente od naprave, katera pa je bila stara takrat 10 let in rabljena...izguba moči je bila očitna na LPG, ni bilo sploh filtra uparjalnika(sem popravil), očitno mu je nekdo na hitro vse skup skupaj naštrikal in poleg katastrofalno vzdrževanega avta ,je bila še LPG naprava zanemarjena. Občasno se je prižigala engine light lučka in avto je cukal(pri višjih hitrostih), dokler ni zalčel stalno cukati in sem menjal 2 injektorja, od takrat ni več cukal...sem pa včasih opazil na mestu blago zviševanje obratov pri semaforju, vendar redko. Poraba plina pa precej višja kot bencina, dejansko 20%.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Panzeraustirol Po avg 03, 2020 2:48 pm

danci1973 je napisal/-a:
Panzeraustirol je napisal/-a:Se pa hitro opazi zmanjšanje kapacitete tanka za bencin. In če se sistem odloči, da ne bo preklopil na plin, se lahko voziš naokoli z skoraj praznim tankom bencina, medtem ko je plin še poln. Torej: če bi imel avto na plin, bi imel avto SAMO na plin. Nobene kombiniranr naprave. Vendar izbire je malo in zdi se mi, da je še manj možnosti, da se bo tak avto prodal. Težave z toliko med seboj nekompatibilnimi proizvajalci sistemov je en izmed razlogov. :|

Zmanjšanje kapacitete tanka za bencin? :shock:

Kolikor vem, je Corsa s 'tovarniško' vgrajenim LPG sistemom imela dodaten tank namesto rezervnega kolesa:

Slika
Vir: https://gazeo.com/automotive/vehicles/Opel-Corsa-LPG-finally-here,article,8809.html

Glede na to, da bi naj imela skupen doseg 1200km, močno dvomim, da je bencinski tank kaj bistveno manjši od ne-LPG Corse.



Kar se pa tiče avta SAMO na plin - ne vem, če to obstaja. Pozimi bi lahko s tem imel kar težave, ko se plin zaradi nizkih temperatur ne bi uparjal...


Uf ja, sem z nečem očitno zamešal. Mogoče je avto porabil bencin tako hitro zaradi načina vožnje. =P
Ampak vseeno tudi v tem pogledu plinski sistem zavzame veliko prostora (zato je imela ta Corsa sistem za trdo polnjenje koles, sem mislil, da ga ima samo zato ker je rezervno kolo opcijsko...).
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a pinny Po avg 03, 2020 5:12 pm

Sj cifra mrbit res ni kj posebnga, ampak je na plin narjenih ži okroglih 200kkm, no ja, zdej že malo čez :D ..... in avto še kr kleple :D

Slika
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a desmodromica Po avg 03, 2020 7:19 pm

Zanimivo, pogojeno tudi od tvoje vožnje, predvidevam...?

Kateri model imaš in ali si napravo vgradil?

Prihranil si pa do sedaj kar nekaj 1000€, kajne?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a pinny Po avg 03, 2020 7:45 pm

Vožnja ni nič posebnega, ne vozim ko penzjoner, nisem pa lih nek dirkač :D.
Avto sm kupu novga pol pa pri 13kkm vgradu lpg, Reg omvl dream xxi .... pri pljinexu :D.
Prihranil verjetno že kar nekaj ja ...... mrbit tud za novo napravo za nov avto ...... ki ga še ni in ga še nekej časa ne bo :D.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po avg 03, 2020 8:23 pm

in še moj:
http://shrani.si/f/1a/qZ/2Myaleec/img5468.jpg

[img]http://shrani.si/f/1a/qZ/2Myaleec/img5468.jpg[/img]
 
vezuv
Novinec
 
Prispevkov: 113
Pridružen: To nov 16, 2010 1:57 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a vezuv Ne avg 09, 2020 10:14 am

LP. Sicer sem malo gledal pa prebiral to temo glede plina. Vendar malo prevec strani pa vse malo razmetano. Zanime me kateri je najboljsi in razmeroma cenovno najbolj ugoden monter plinskih naprav v Sloveniji. Malo sem gledal Tartarini pa Plineks pa Sigas.... V avtu ze imam plinsko,ki pa je ze stara nekaj let in ne dela vec tako kot je treba. Imam sicer ze tretji avto na plin(vsi ze kupljeni z vgrajenim plinom) in vsi trije so delovali super. Skratka rad bi se znebil stare plinske naprave in namontiral novo.
Lp in hvala za odgovore.
Lp Andrej.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To avg 11, 2020 11:58 am

Sem peljal k temu: http://www.avtonaplin.com/#front-page
Sva ugotovila, da je LPG računalnik zanič, on sicer ni vgradil plina v moj avto ampak je bivši lastnik ga vgradil nekje drugje.
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Vuso So avg 29, 2020 12:53 pm

Imel plin na audi a4 1.8. Naredil cca 250k km na plin. Zadeva je 200kkm delala odlično. Potem so se začele pa težave, ki jih ni znal nihče odpravit. Človek, ki je montiral sistem, je naredil samomor. Potem sem imel avto pri ene 3eh serviserjih in noben ni našel težave. Nisem bil pa pripravljen plačevati za neskončno iskanje napake.
Bi imel takoj spet lpg ampak novejši bencinski sistemi temu niso ravno naklonjeni.
Aja, pa sistem bi dal montirat na Rijeko. Pri nas so sami "popoldanci"...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To sep 29, 2020 7:12 pm

Po dobrih 2 mesecih spet natočil plin ampak v drug kupljen avto sem takoj moral it na eno 200km vožnjo.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če okt 08, 2020 8:34 pm

prvih cca 1000km že prevozil, zaenkrat OK delovanje plina.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če dec 10, 2020 12:22 pm

Plin po petrolovih črpalkah 60 cenov, bencin po 99 centov. Zakaj plin ne sledi znižanju?
Moral bi biti nekje okol 50 centov.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po dec 21, 2020 11:18 pm

Včeraj v nedeljo sem mislil na črpalki Logo v Škofji Loki točt plin pa sploh ni hotel.... v Kranju na petrolu pa brez problema.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov