Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Ne jul 12, 2009 9:31 pm

sonček, menji filter za gorivo..hyundai prebavi vse ;)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Po jul 13, 2009 7:25 am

abcabc je napisal/-a:Točim samo še na AGIP bencinski to pa zato, ker mi avto sploh ne cuka, če točim na Petrolu kjerkoli mi vedno cukne.


lol, a si probal kdaj avto na servis peljat mogoce :rofl :rofl :rofl
joj kaj me nasmejejo take trditve ej, jest ce bi imel avto, ki bi prebavljal samo bencin z dolocene crpalke ga prec na smetisce odpeljem...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po jul 13, 2009 7:50 am

nevermind je napisal/-a:Tole je pobrano z enega drugega foruma. Slikal in opisal je pa mojster (Bosch service), ki je tudi član tega foruma.

* avto je bil vedno tankan na isti Petrolovi črpalki... na sliki so posledice, katere je gorivo pustilo na vitalnih delih visokotlačne rotacijske črpalke

Slika



* tale avto je bil vedno tankan na OMV-ovi črpalki... razlika je več kot očitna (vsedlin je nekaj ampak vseeno veliko manj kot na prvi sliki)

Slika

no in pol trije/štirje "pametni" s foruma tupijo, da je petrol/omv ena in ista nafta = je moj k.... eno in isto
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Po jul 13, 2009 8:18 am

To sta bila 2 različna avta - je kdo pomislil, da je mogoče ta prvi slabo vzdrževal avto, ga vozil na drugačen način, ni menjal filtra za gorivo?
Do zdaj še nisem imel nikoli nobenih problemov z gorivom, pa tankam vedno na prvi pumpi, ki jo vidim, ne glede na kraj in firmo (95 oktanc).
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a 2Fast&2Furious Po jul 13, 2009 8:52 am

Moje osebne izkušnje pa so take...

Po 15k km ( skoraj vedno tankano na petrolu ) je bilo v naftnem filtru kar nekaj vode in svinjarije, naslednjih 15k km se je tankalo izključno na omw-ju in v naftnem filtru ni bilo nič manj vode in svinjarije. Potem sem nekako izključil to, da ima omv nevem kako boljšo nafto kot nekateri pišete.

lp
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Napisal/-a a4 Po jul 13, 2009 9:10 am

ni še noben slišal da imata petrol in omw isti rezervar v kopru ? :lol:

no, ampak tisti 100 oktanski pa omw malo predela.. (R)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Po jul 13, 2009 9:17 am

Jst tankam samo na petrolu 95 oktanca, ker imam tam najmanjšo porabo.
 
Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: So avg 02, 2008 10:47 pm
Kraj: Radovljica

Napisal/-a exide Po jul 13, 2009 10:39 am

Tankam malo na omwju malo na petrolu. Razlika v porabi je minimalna, nekje do 10 ali 20km več na tank, če tankam omw, pa še to ne vedno. Pa tudi ta razlika je najbrž zaradi načina vožnje :)
 
On
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po sep 04, 2006 9:03 pm

Napisal/-a On Po jul 13, 2009 1:12 pm

24/7 ur... Zelo zadovoljen. ZAENKRAT
 
_BaNaNa_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr maj 06, 2009 4:45 pm

Napisal/-a _BaNaNa_ Po jul 13, 2009 3:25 pm

no,da še jaz povem..odkar imam avto tankam na omv-ju in sicer v Avstriji...pa ne samo zaradi kvalitete nafte ampak zadnji čas zaradi cene...pri nas je 1L nafte 1.05E na omv-ju na katerem tankam jaz (avstrija) pa je 1L nafte 0.745E ...mam sicer do črpalke 30km a se mi še vedno splača....sicer smo pa meli lep čas nazaj(3leta) astro, pa je mama tankala inin bencin pa se ji je lučka za neko elektroniko pržigala...ko je pa prešaltala na petrol pa ne več...na testerjih so rekli da je blo to zarat preslabe kvalitete bencina( avto je bil uvožen iz Nemčije)...pač nevem a je nafta na omv-ju boljša,saj nisem delala kakih preizkusov,vendar z njo naredim več km kot je prejšnji častnik avta s petrolovo nafto..
LP :D :D
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Po jul 13, 2009 3:30 pm

_BaNaNa_ je napisal/-a:no,da še jaz povem..odkar imam avto tankam na omv-ju in sicer v Avstriji...pa ne samo zaradi kvalitete nafte ampak zadnji čas zaradi cene...pri nas je 1L nafte 1.05E na omv-ju na katerem tankam jaz (avstrija) pa je 1L nafte 0.745E ...mam sicer do črpalke 30km a se mi še vedno splača....sicer smo pa meli lep čas nazaj(3leta) astro, pa je mama tankala inin bencin pa se ji je lučka za neko elektroniko pržigala...ko je pa prešaltala na petrol pa ne več...na testerjih so rekli da je blo to zarat preslabe kvalitete bencina( avto je bil uvožen iz Nemčije)...pač nevem a je nafta na omv-ju boljša,saj nisem delala kakih preizkusov,vendar z njo naredim več km kot je prejšnji častnik avta s petrolovo nafto..
LP :D :D

0,745 je cena za liter? si ti čit ziher?
 
Uporabniški avatar
sinke
Novinec
 
Prispevkov: 186
Pridružen: Pe dec 10, 2004 11:34 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sinke Po jul 13, 2009 3:32 pm

_BaNaNa_ je napisal/-a:1L nafte 0.745E



A ti to resno :?:
 
Uporabniški avatar
stony
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr apr 29, 2009 6:52 pm

Napisal/-a stony Po jul 13, 2009 3:56 pm

Ja če tukaj tankaš Diesel, tam pa kurilkota je verjetno takšna razlika.
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc Po jul 13, 2009 4:36 pm

speedfreak je napisal/-a:sonček, menji filter za gorivo..hyundai prebavi vse ;)


Je bil menjan

juhica je napisal/-a:
abcabc je napisal/-a:Točim samo še na AGIP bencinski to pa zato, ker mi avto sploh ne cuka, če točim na Petrolu kjerkoli mi vedno cukne.


lol, a si probal kdaj avto na servis peljat mogoce :rofl :rofl :rofl
joj kaj me nasmejejo take trditve ej, jest ce bi imel avto, ki bi prebavljal samo bencin z dolocene crpalke ga prec na smetisce odpeljem...


Avto ima servisno torej :?:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jul 13, 2009 4:49 pm

stony: Ne, ampak taksne cene so v Avstriji (ponekod se nizje od napisane 0,745€)
preveri tole stran z vsemi gorivi http://www.oeamtc.at/sprit/

Sicer pa je ta post zadnji glede cen, ker je tema o cenah in podobnih razpravah
v drugem koticku in prosim, da se nadaljuje o kvaliteti ne o razpravi kje je ceneje itd.
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=67507

_BaNaNa_ se posebno zate to velja, ker si prav ti izpostavila oz. nacela taksen post.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
_BaNaNa_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr maj 06, 2009 4:45 pm

Napisal/-a _BaNaNa_ To jul 14, 2009 8:10 pm

MacTron je napisal/-a:stony: Ne, ampak taksne cene so v Avstriji (ponekod se nizje od napisane 0,745€)
preveri tole stran z vsemi gorivi http://www.oeamtc.at/sprit/

Sicer pa je ta post zadnji glede cen, ker je tema o cenah in podobnih razpravah
v drugem koticku in prosim, da se nadaljuje o kvaliteti ne o razpravi kje je ceneje itd.
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=67507

_BaNaNa_ se posebno zate to velja, ker si prav ti izpostavila oz. nacela taksen post.


se opravičujem,nisem vedla,da taka tema že obstaja...se bom tja preselila....
lp :D :D
 
Uporabniški avatar
abcabc
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: So jan 17, 2009 1:00 am
Kraj: Zahodna Slovenija

Napisal/-a abcabc To jul 21, 2009 4:44 pm

PO treh polnih tankih na AGIP bencinski ne duha ne sluha o cukanju avta. Prej točil na Petrolu pa je vedno cuknil. Iste težave sem imel pri drugih dveh avtih.
Še ene 2 tanka bom spraznil potem pa šel an Petrol in da vidmo.
Na drugih bencinskih pa še nisem probal.
 
Uporabniški avatar
TriCikl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 726
Pridružen: So okt 21, 2006 10:20 am
Kraj: Štajerska

Napisal/-a TriCikl Pe jul 24, 2009 6:17 pm

Da ne bom ravno odpiral nove teme bom kar tu vprašal.
Kaj pa kvaliteta bencina na jugu? Kmalu grem na pot in lahko tankam na jugu hrvaške ali pa v vojvodini, kje je bolje? Se morem kakšnih črpalk izogibat, oziroma kdo priporoča kakšno?
Mogoče so nekoliko neumna vprašanja ampak nisem ravno pogosto tam in tudi ne vem kakšno je stanje glede tega. Spomnem se, da je bil pred leti tam bencin marsikje vprašljive kvalitete..
Prelude To Disaster
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 663
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Napisal/-a Kukec So avg 01, 2009 10:49 am

ma kdo izkušnje z biodiesel -om, na Tuišoil-u v Hočah ga ponujajo mislim da za 0.92 EUR??
Zadnjič spremenil Kukec, dne To avg 04, 2009 2:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So avg 01, 2009 11:28 am

TriCikl je napisal/-a:Da ne bom ravno odpiral nove teme bom kar tu vprašal.
Kaj pa kvaliteta bencina na jugu? Kmalu grem na pot in lahko tankam na jugu hrvaške ali pa v vojvodini, kje je bolje? Se morem kakšnih črpalk izogibat, oziroma kdo priporoča kakšno?
Mogoče so nekoliko neumna vprašanja ampak nisem ravno pogosto tam in tudi ne vem kakšno je stanje glede tega. Spomnem se, da je bil pred leti tam bencin marsikje vprašljive kvalitete..


Kokr vem, je problem bolj pri nafti, je pa na hrvaškem kokr vem cenejši bencin kot v srbiji, če greš po bivši AC bratstva in enotnosti maš takoj za hrvaško srbsko mejo en MOL, kjer sem že parkrat tankal bencin, pa nikol nisem opazil neke razlike v porabi ali karkoli. Majo pa v Srbiji baje na vseh bencinskih isti bencin, tako da je skor vseeno kje tankaš, osebno pa še vedno bolj zaupam OMV al pa MOL bencinskim, kot nekim no name privatnikom.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 135 gostov