Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Uporabniški avatar
ShowDown
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Po sep 26, 2005 8:54 pm

Napisal/-a ShowDown So dec 08, 2007 1:26 pm

Tudi jaz sem mnenja, da bi forum potreboval več moderatorjev. Mislim, da je na forumu kar nekaj sposobnih in razsodnih osebkov, ki bi bili sposobni za ta opravila. Glede na število uporabnikov, to sploh ne bi bilo slabo. Koliko modov sploh premore ta forum? (aktivnih seveda)
 
Uporabniški avatar
Tomo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4744
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:13 pm

Napisal/-a Tomo So dec 08, 2007 6:09 pm

Definitivno je težko "nadzirati" tolko uporavnikov in opazit vsakega ki se neprimerno obnaša, uporablja nedovoljene podpise, žali druge uporabnike...res se mi zdi, da bi forum bil brez MacTrona dosti slabši. Definitivno pa bi se potreboval še kakšen moderator ki bi resno opravljal svoje delo. No jaz sa sebe rečem, da urejam kolikor je le mogoče! Poleg mene že omenjeni mactron, RedBull™ in pa mclaren. To pa se mi zdi da smo edini aktivni in kaj postorimo za to.
Zadnjič spremenil Tomo, dne So dec 08, 2007 6:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Tomo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4744
Pridružen: Ne apr 06, 2003 10:13 pm

Napisal/-a Tomo So dec 08, 2007 6:21 pm

Če morda nisi opazil je bil odstranjen iz foruma ;) Kar pa se bo odslej naprej naredilo z vsakim uporabnikom ki bo imel takšen odnos kot on
 
target_practice
Novinec
 
Prispevkov: 494
Pridružen: Pe dec 07, 2007 8:18 pm

Napisal/-a target_practice So dec 08, 2007 6:24 pm

Lepo od tebe da si zbirsal post, a ocitno ste nekateri od vladujocih tu, na istem nivoju kot 50% userjev (na nivoju soncka)

Moje predlog njega za modija sploh ni smesen, in to dejansko resno mislim. Veliko lepsi casi bi bili.

Btw kaksen odnos pa je imel?
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 So dec 08, 2007 6:28 pm

Tomo je napisal/-a:Definitivno je težko "nadzirati" tolko uporavnikov in opazit vsakega ki se neprimerno obnaša, uporablja nedovoljene podpise, žali druge uporabnike...res se mi zdi, da bi forum bil brez MacTrona dosti slabši. Definitivno pa bi se potreboval še kakšen moderator ki bi resno opravljal svoje delo. No jaz sa sebe rečem, da urejam kolikor je le mogoče! Poleg mene že omenjeni mactron, RedBull™ in pa mclaren. To pa se mi zdi da smo edini aktivni in kaj postorimo za to.


Meni se pa zdi tako kot sem že napisal da ste pristranski,ker vam neka tema ni všeč jo takoj zaklenete.Recimo neke teme so pa odprte samo zato ker moderatorji radi sodelujejo v njej dober primer je "zemljepisna uganka"... :roll: S takimi stvarmi vam kredibilnost pada. :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo So dec 08, 2007 6:32 pm

target_practice je napisal/-a:Lepo od tebe da si zbirsal post, a ocitno ste nekateri od vladujocih tu, na istem nivoju kot 50% userjev (na nivoju soncka)

Moje predlog njega za modija sploh ni smesen, in to dejansko resno mislim. Veliko lepsi casi bi bili.

Btw kaksen odnos pa je imel?



:clapclap
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So dec 08, 2007 6:40 pm

JEREMIJA79 je napisal/-a:Recimo neke teme so pa odprte samo zato ker moderatorji radi sodelujejo v njej dober primer je "zemljepisna uganka"... :roll: S takimi stvarmi vam kredibilnost pada. :tomidelej:


ce ze izpostavljas to temo... in mislis o njej da nam pada kredibilnost zaradi tega
se posteno motis ...tudi ce nebi bil jaz mod bi vseeno sodeloval v njej... ker
splosno znanje danes v svetu velja vec kot samo profi stroka v eni smeri
ne vem vsi imate moznost odgovora vsi se lahko naucite marsikaj ampak ocitno
eni nocete ali pa se enostavno raje za oddaljite in ste za "pečjo"
po eni strani mi je pa zelo zalostno ker tisti ki pa bi morali kaj vedeti o zemljepisu
predvsem solarji pa boh nedaj
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
target_practice
Novinec
 
Prispevkov: 494
Pridružen: Pe dec 07, 2007 8:18 pm

Napisal/-a target_practice So dec 08, 2007 6:46 pm

Teme ki so nekako orientirane na splosno razgledanost ipd niso motece. Bolj so motece teme kot je sonckova o treh hribih al wtf.
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny So dec 08, 2007 6:48 pm

target_practice je napisal/-a:Ker imate mentaliteto oz intelektualni nivo na forumu tak, da se ja vsak b**** v vsaki temi oglasa, s posti kot so, ja meni je to tudi delalo pa sem ga prodal, ja res je lep sam meni ni vsec..... skratka prazno nabijanje.
In se nekaj tisti ki ste tu 1 leto ali manj ne vem od kje vam taksni predlogi o
popolnem zaostrovanju... sam zelo objektiven glede tega ker to zal ni
popolna resitev ...kajti v tej temi se kujejo nacrti za objektivno obnasanje

Resitev ki jo vidim jaz je ta, da se prepreci odpiranje tem ki so ze v zacetku predvidene kot provokacija, povecevanje nestrpnosti ali pa preprosto bedna tema, brez repa in glave.
Kako to doseci je lahko vcasih tezko vcasih pa preprosto. Osebke ki so nesposobni odpreti ene pozor ene konstruktivne teme onemogoci ta funkcija (npr soncek in vsi njegovi alterji). V primeru pa da se tema konstruktivno zacne, in se ob morebitnem offtopic-anju kaznuje offtopic-arje ali se pa preprosto tema za par dni zaklene in zbirise vse neprimerne poste.
Kar se kregarije tice, je zadeva tudi preprosta. Kaznovati je treba vse osebke ki so v njo vpleteni (razen modijev ki nas npr mirijo), se pravi tistega ki jo je sprozil in tistega ki jo je nadaljeval. Npr ce nekdo napise provokativen post, zakaj se mora nek X user, ki dejansko pojma nima oglasit in napisat ti si d**** ali kaj podobnega. Kaznovati oba.

No se kaj bi lahko napisu a mi primankuje casa :D gotta fly :D


Eni posti-i oziroma topici kot ti praviš, ki so prazno nabijanje so kdaj prav zabavni in so po mojem mnenju do neke mere (dokler so še neki primerno artikulirani odgovori in ne ravno sami smajliji) popolnoma primerni za forum, ker nikakor ni za pričakovati od vseh čisto resnost. Prav tako ni za pričakovati, da se ne odpirajo podobne teme saj je bilo že večino stvari vsaj do neke mere obdelanih in bi bil forum potem popolnoma prazen. Kar pa je definitino NEPRIMERNO za forum je pa žaljenje, utrujanje in prilivanje olja na ogenj. Popolnoma nič nimam osebno proti tebi PiLLLe ampak to si ti čisto preveč počel in še marsikdo drug. Saj ne rečem, da nisi imel kdaj prav in da nekateri kot so Sonček kdaj čisto pretiravajo in mlatijo prazno slamo ampak že prav zlobno žaljenje pač ni pot za reševanje tega.

V glavnem jaz sem za to, da čim začne kdo udrihati po kom in se začnejo "k****n" in "crkn" (kar sem PARKRAT ŽE VIDEL IN TUDI OPOZORIL PA NI BILO NIČ) pa naj tako padajo vsaj eno ali dvotedenski ban-i , ne pa neki kartončki.

[edit] neki me je motil glede tega, ko sem napisal, da sem opozoril. Sem malo nazaj pogledal. Enkrat mi je MacTron res korektno takoj odgovoril, da so sankcionirali, enkrat pa niso, verjetno zato, ker ni bilo na nikogar direkt naslovljeno, le primitivno je bilo ( http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... ht=#866876)
Zadnjič spremenil Sonny, dne Ne dec 09, 2007 1:05 am, skupaj popravljeno 4 krat.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 So dec 08, 2007 6:48 pm

JEREMIJA79 je napisal/-a:Recimo neke teme so pa odprte samo zato ker moderatorji radi sodelujejo v njej dober primer je "zemljepisna uganka"... :roll: S takimi stvarmi vam kredibilnost pada. :tomidelej:

....tu si mal mim brcnu....skoraj tristo strani sem temeljito "obdelal" (enako tudi za ugani vozilo) in v teh temah ni nobene grde besede ali žaljivke uporabljene, skratka kulturen odnos vseh uporabnikov in kot je MacTron napisal, je "zadeva " tudi poučna...zato me čudi tvoje stališče, da bi jo zaprli....
 
target_practice
Novinec
 
Prispevkov: 494
Pridružen: Pe dec 07, 2007 8:18 pm

Napisal/-a target_practice So dec 08, 2007 7:03 pm

Sonny je napisal/-a:Kar pa je definitino NEPRIMERNO za forum je pa žaljenje, utrujanje in prilivanje olja na ogenj. Popolnoma nič nimam osebno proti tebi PiLLLe ampak to si ti čisto preveč počel in še marsikdo drug. Saj ne rečem, da nisi imel kdaj prav in da nekateri kot so Sonček kdaj čisto pretiravajo in mlatijo prazno slamo ampak že prav zlobno žaljenje pač ni pot za reševanje tega.

V glavnem jaz sem za to, da čim začne kdo udrihati po kom in se začnejo "k****n" in "crkn" (kar sem PARKRAT ŽE VIDEL IN TUDI OPOZORIL PA NI BILO NIČ) pa naj tako padajo vsaj eno ali dvotedenski ban-i , ne pa neki kartončki.


Se strinjam, vcasih je slo cez mejo, a je bilo potrebno. Vsaj za moje pojme. Vrjemite mi da ce bi lahko teme zaklenil (bedne seveda) bi jih, in zaljenje nebi bilo potrebno.
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P So dec 08, 2007 7:08 pm

Se strinjam s sonnyem.
Pa tudi sam sem že imel primer spora, ko sem citiral pravilnik, ki ga je drug uporabnik kršil, vse javno objavil, pozval moderatorje da ukrepajo in stisnil modri karton. Zgodilo se ni nič, niti karton, čeprav v pravilih jasno piše da bo v takem primeru član odstranjen BREZ OPOZORILA. Pa se mi ne gre da bi zadevo kej pogreval, samo povem pač koliko se ukrepa an, ker stvar je 100% videlo veliko moderatorjev..
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So dec 08, 2007 10:11 pm

@Pavel_P: tudi ti si dobil ze enkrat javno opozorilo zato pospravi najprej pred pragom
zal moram to izpostavit ker si ti nacel proti...

kakorkoli tu se dogaja tocno to kar je ze target izpostavil torej gustelj je nacel zivce
in provokacijo je pobasal nekdo drug s tem potegnil se za seboj kup nepremisljenih besed
vedno je treba gledat iz obeh strani...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 856#937856
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So dec 08, 2007 10:21 pm

Ja, sem kriv za reakcijo ampak res se je težko zadržat pri takih osebkih. Se opravičujem za grde besede, ampak si jih je zaslužil.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 So dec 08, 2007 11:17 pm

MacTron je napisal/-a:
JEREMIJA79 je napisal/-a:Recimo neke teme so pa odprte samo zato ker moderatorji radi sodelujejo v njej dober primer je "zemljepisna uganka"... :roll: S takimi stvarmi vam kredibilnost pada. :tomidelej:


ce ze izpostavljas to temo... in mislis o njej da nam pada kredibilnost zaradi tega
se posteno motis ...tudi ce nebi bil jaz mod bi vseeno sodeloval v njej... ker
splosno znanje danes v svetu velja vec kot samo profi stroka v eni smeri
ne vem vsi imate moznost odgovora vsi se lahko naucite marsikaj ampak ocitno
eni nocete ali pa se enostavno raje za oddaljite in ste za "pečjo"
po eni strani mi je pa zelo zalostno ker tisti ki pa bi morali kaj vedeti o zemljepisu
predvsem solarji pa boh nedaj


Nisi dobro prebral mojega posta ali pa si načrtno ignoriral tisto kar ti ni bilo všeč,ker si citiral samo del mojega odgovora.In seveda bi sodeloval v taki temi ker ti je po godu tiste ki ti pa niso všeč jih pa zakleneš.Glede na to da si moderator in praviš da bi si morali razširiti splošno znanje hkrati pa zaklepaš teme ki bi tudi komu koristile(tebi pač ne)to je pač ozko gledanje,vsaj za moje pojme.Kartoni so pa itak za okras ali pa samo za izbrance,tako kot je PavelP napisal.Preverjeno!!!Potem pa še tema o Haiderju ki ga sicer ne prenesem ampak potem je temo zaneslo in so žalili istospolno usmerjene vsepoprek,ko sem pa jaz nekoga užalil sem takoj dobil karton,o tej kredibilnosti sem govoril.
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P Ne dec 09, 2007 12:09 am

MacTron je napisal/-a:@Pavel_P: tudi ti si dobil ze enkrat javno opozorilo zato pospravi najprej pred pragom
zal moram to izpostavit ker si ti nacel proti...

Kje to? :( Slučajno veš o čem je bla tema, da lažje poiščem? Ker da bi mi mod napisal da mi izreka javno opozorilo se ne spomnim..
Je pa tko ane, moderatorji bi mogli ravnat v skladu s pogoji sodelovanja na forumu pa če ima en uporabnik pometeno pred svojim pragom ali pa ne :)

sory za OT.

lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne dec 09, 2007 12:21 am

Pavel_P je napisal/-a:Kje to? :( Slučajno veš o čem je bla tema, da lažje poiščem? Ker da bi mi mod napisal da mi izreka javno opozorilo se ne spomnim..


http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 532#904532 tu..
in ce vem kaj je objektivnost tudi z opravicilom vcasih to zaleze (govorim za ta primer)
da ne bo spet napisanega kup na to temo v ostalih primerih

@JEREMIJA79: vem da imas na mestu vso logiko in tudi vidim tvoje razmisljanje toda
vseeno bi bil lahko manj "pristranski" glede mojega zapiranja tem in koliko jaz ozko gledam
se pa samo pogovarjamo in srcno upam da ta tema ostane v taksnem slogu
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Ne dec 09, 2007 12:43 am

MacTron je napisal/-a:
Pavel_P je napisal/-a:Kje to? :( Slučajno veš o čem je bla tema, da lažje poiščem? Ker da bi mi mod napisal da mi izreka javno opozorilo se ne spomnim..


http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 532#904532 tu..
in ce vem kaj je objektivnost tudi z opravicilom vcasih to zaleze (govorim za ta primer)
da ne bo spet napisanega kup na to temo v ostalih primerih

@JEREMIJA79: vem da imas na mestu vso logiko in tudi vidim tvoje razmisljanje toda
vseeno bi bil lahko manj "pristranski" glede mojega zapiranja tem in koliko jaz ozko gledam
se pa samo pogovarjamo in srcno upam da ta tema ostane v taksnem slogu


Bo ostala v takem slogu,vsaj z moje strani. ;)
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P Ne dec 09, 2007 12:45 am

MacTron je napisal/-a:
Pavel_P je napisal/-a:Kje to? :( Slučajno veš o čem je bla tema, da lažje poiščem? Ker da bi mi mod napisal da mi izreka javno opozorilo se ne spomnim..


http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 532#904532 tu..
in ce vem kaj je objektivnost tudi z opravicilom vcasih to zaleze (govorim za ta primer)
da ne bo spet napisanega kup na to temo v ostalih primerih

Aja, ah to k se je un nad mano neki v tiste blond babe zapiču. Upam pa da me ni preresno vzel, ker drugače bi lahko tudi on zbrisal če bi hotel, če je mod.
Glede opozorila se pa opravičujem, sem mislil da so opozorila delijo tako da se prav pove da je uporabnik dobil opozorilo, ne pa da se šteje tudi "brez žaljenja prosim" :) Se mi je to kje zaznamovalo al se lahko zbriše, če bom priden?!
Zadnjič spremenil Pavel_P, dne Ne dec 09, 2007 1:05 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Ne dec 09, 2007 12:50 am

MacTron, vprašal bi, zakaj se nč ne reagira v tisti temo o hitrosti na AC v Nemčiji? K mi je mal čudn, d je tema sploh še odprta, glede na to, kakšn offtopic se že dela.
Slika
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost