Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
TrkoTrc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:44 pm

Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a TrkoTrc Pe apr 10, 2015 8:10 pm

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Potrebujem vašo pomoč pri krivdni odgovornosti pri trčenju dveh vozil na bencinskem servisu. Tule prilagam fotografijo

Slika

Torej. Moj je avto A in sem hotel zapeljati mimo avtov B in C, ki sta mirovala. Pogledal sem avto B, ki je miroval in peljal mimo nakar sem se osredotočil na zavijanje in gledal avto C, ki sem se mu moral izogniti, ker sem bil že vzporedno z avtom B. Vmes je speljal avto B. Nakar sva trčila skupaj z njegovim sprednjim delom v mojo sprednjo gumo in stran.

Kdo je krivec za dogodek ali je krivda deljena. Avto B ni pogledal ogledal in dal nobenega znaka v obliki žmigovca, da bo začel speljevanje jaz pa sem ga prehiteval.

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a BoneS Pe apr 10, 2015 8:23 pm

kriv je A
Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a abbe Pe apr 10, 2015 8:56 pm

vsekakor je kriv A
ti se moraš prepričat če lahko varno zapelješ na drug vozni pas, se pravi se moraš prepričat če lahko varno zapelješ pred vozilo B.
vsekakor ima on prednost pred tabo.
nevem zakaj bi on moral gledat ogledalo oziroma dati smernik,saj nikamor ne zavija ampak gre le naprej po svojem pasu.
p.s. sj vem da na tleh ni očrtanih pasov,sam sem tko pisal za lažje razumevanje
Ni vse res kar napišem
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a 5cenic Pe apr 10, 2015 9:13 pm

Nevem če drži, da si ti kriv.

V primeru, da si ti že zapeljal na "pas" od avtomobila B in je on klub temu to spregledal in zapeljal v tebe je kriv on. To sklepam po tem, da se je njegov sprednji konec zabil v tvoj bok. Ponavadi je tako "pravilo" pri teh negotovih situacijah, da tisti, ki se drugemu zaleti v bok je kriv.

V primeru pa da je on speljal že v času še preden si ti zavil njemu na pot, pa si to spregledal oz hotel se izmuzniti pred njega pa je krivda na tvoji strani.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a uros11 Pe apr 10, 2015 9:13 pm

Krivda je deljena.

Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik s pogledi v vzvratna ogledala in preko ramena, da premosti mrtvi kot ali kako drugače prepričati, da to lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a 5cenic Pe apr 10, 2015 9:19 pm

uros11 je napisal/-a:Krivda je deljena.

Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik s pogledi v vzvratna ogledala in preko ramena, da premosti mrtvi kot ali kako drugače prepričati, da to lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje.


Če je tako kot je on opisal, da se mu je vozilo B zabilo v bok in je on moral iti počasi med vozili B in C je on svojo dolžnost storil. V trenutku ko je začel spremembo je pogledal vozilo B in C in se nobeno ni premikalo. Verjetno je v trenutku, ko je ravno zapeljal na pot vozilu B voznik v vozilu B speljal brez da bi pogledal okoli sebe in se zabil v njega.
 
TrkoTrc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:44 pm

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a TrkoTrc Pe apr 10, 2015 9:57 pm

Dobil sem info, da naj bi moral voznik vozila B pogledati v ogledala in svoj mrtvi kot, ker to ne gre za navadno cestišče s črtami za prehitevanje ampak naj bi šlo za dovoz in naj škoda ne bi bila vsaj v celoti sigurno ne na moji strani (avto A), saj bi se on moral prepričati v varno speljevanje? Kaj pravite to drži, ker tukaj imamo zdaj čisto deljena mnenja....

Je pa tako, da je avto B butnjen čisto na levi strani čisto na začetku in malo po strani.
Avto A pa je po "feltni" od gume in čisto malo na začetku vrat na desni strani.

Najepša hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a .com So apr 11, 2015 10:38 am

Ziher se bo vidli na varnostni kameri BSja... tam se bo tocno videl potek "nesrece" in to je to...
nasa napamet recena ugibanja so pol k. vredna...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
ST 13
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: So mar 22, 2008 10:25 am
Kraj: Celje

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a ST 13 So apr 11, 2015 6:33 pm

Slika

Če je bilo tako kot je na tej sliki, bi moral voznik v vozilu A pogledati svoj mrtvi kot in ogledala, saj le ta spreminja smer vožnje (zavija), vozilo B pa pelje naravnost (tak primer bi bil tudi pri izvozu iz bočnega parkinga). Vozilo A je bilo trčeno v sprednji kar je bolje za vozilo B, drugače bi bilo če bi ga zadel v zadnji del. Je pa veliko odvisno od same situacije, ne poznamo vsega kar se je zgodilo. Veliko sreče.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a sašo5 Ne apr 12, 2015 8:47 am

5cenic je napisal/-a:Nevem če drži, da si ti kriv.

V primeru, da si ti že zapeljal na "pas" od avtomobila B in je on klub temu to spregledal in zapeljal v tebe je kriv on. To sklepam po tem, da se je njegov sprednji konec zabil v tvoj bok. Ponavadi je tako "pravilo" pri teh negotovih situacijah, da tisti, ki se drugemu zaleti v bok je kriv.

V primeru pa da je on speljal že v času še preden si ti zavil njemu na pot, pa si to spregledal oz hotel se izmuzniti pred njega pa je krivda na tvoji strani.

tudi jaz tako mislim > in "B" mora bit res velik bu****, da te ni videl že, ko si bil vštric njega...
uros11 je napisal/-a:Krivda je deljena.

Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik s pogledi v vzvratna ogledala in preko ramena, da premosti mrtvi kot ali kako drugače prepričati, da to lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje.

a ta "B" ko je pa štartal njemu pa ni treba nič pogledat in se prepričat, če le kdo ne vozi mimo?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a f.taunus Ne apr 12, 2015 9:30 am

Kriv je a.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a marjan novak Ne apr 12, 2015 9:33 am

Zavarovalnica vsekakor razsodi o deljeni krivdi. V tem primeru ima največjo korist zavarovalnica.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a DePalmo Ne apr 12, 2015 10:21 am

Nisem strokovnjak za te zadeve, tako da če se hoče pravi odgovor, bo potrebno do kakšnega izvedenca ali vsaj do odvetnika.

Moje mnenje: kriv je B. Zakaj? Ker A se je že prepričal da B stoji in je hotel zapeljati pred njega, B je pa speljal brez da bi pogledal če gre kdo mimo njega. A sedaj če si v vlogi A vozila, moraš vozilo B spremljati kot sokol tudi med parkiranjem?
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a a4 Ne apr 12, 2015 1:09 pm

predstavljajte si da ste v vozilu B in takoj vam bo jasno da je voznik vozila A divjak

prehitevanje v škarje

za takšno manevriranje bi moral voznik A obrniti vrat v desno preden zavije pred B
Zadnjič spremenil a4, dne Ne apr 12, 2015 1:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a tr00per Ne apr 12, 2015 1:10 pm

x2
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a virtuoso89 Ne apr 12, 2015 1:52 pm

Ko se je A peljal mimo je B stal in potem bi moral ob vožnji gledat če bo B speljal?! Ste resni?
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a Daedalus Ne apr 12, 2015 2:38 pm

Glede na to, da je B stal pri miru ko sta bila vštric in je B zadel A v bok (tudi, če je bolj v prednjem delu), je po mojem krivda na strani vozila B. To ni cesta (kolikor sem razbral) kjer bi B bil na voznem pasu in se premikal in eventuelno pasal mimo. Če je to nek dovoz, kjer so stoječa vozila na obeh pasovih verjetno nekaj normalnega, mora B pred speljevanjem izpeljat iste postopke kot A preden spelje. A je to storil, B pa ne in zato je prišlo do karambola. Kriv je B.

In to, da bi moral A ves čas speljevanja in vožnje na pas B vozila gledati, ali se bo B izmislil speljat je izjemno neumna predpostavka. In če nekdo skoči pred avto? In če nekdo odpre zadnja vrata vozila C? Če bi to bila cesta bi B prej ali slej šel mimo in bi A pač počakal in se nato lahko osredotočil na to, kar je pred njim. Ker B stoji in to ni cesta velja predpostavka, da B pač nima namena speljati, če tega ne stori PREDEN gre A mimo njega.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a DePalmo Ne apr 12, 2015 3:32 pm

a4 je napisal/-a:predstavljajte si da ste v vozilu B in takoj vam bo jasno da je voznik vozila A divjak

prehitevanje v škarje

za takšno manevriranje bi moral voznik A obrniti vrat v desno preden zavije pred B


Jaz sem si in če bi bil jaz v vlogi B vozila, do trka nebi prišlo ker vedno pogledam kaj se dogaja okoli mene preden speljem. In v moji glavi ima vozilo A v tem primeru prednost.

Sem pa imel skoraj isti primer (sem bil v vlogi vozila A), razlika je bila da me je B zadel med zadnja vrata in zadnjo gumo, torej ko sem že zapeljal pred njega. Policije ni bilo, kompliciral nisem ker sem bil še mladi (in neumni) voznik, sem pa imel majhno hitrost (povdarjam, preden se bo kdo ob to spotaknil) ker je to bilo tudi na črpalki. In še vedno vrjamem da nisem bil kriv ker ko sem peljal vzporedno ob vozilu B, je ta stal pri miru. Kako naj bi vedel da bo speljal ravno takrat ko sem zavil pred njega? Naj stojim za njim in čakam celo popoldne če se bo mogoče B odločil speljat??

Sem pa že vajen da ima tukaj gor vsak svoje mnenje in bo na koncu kriv pešec ki je šel slučajno mimo ali pa prodajalec za pultom. Dokler nebo kakšnega uradnega odgovora ali vira primernega zakonika, je vse samo mlatenje prazne slame (ne, neda se mi ga iskat).
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a cc09 Ne apr 12, 2015 7:31 pm

Tu si s CPP nimaš kaj pomagat kdo bi kaj moral, kdo je menjal pas itd. Zmagal bo tist, ki bo imel dražjega odvetnika. Sicer bo pa izenačeno.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Trk vozil - bencinski servis

Napisal/-a primozek68 Ne apr 12, 2015 7:44 pm

Vozilo A se je premikalo, vozilo B je stalo. Če bi vozilo B ne naredilo premika, do trka ne bi prišlo. Vozilo B je naredilo nepravilen premik. Pozicijo vozila B lahko gledamo kot parkirno mesto, A pa se vozi po cesti. Vozilo C nima nobene vloge.
Zagotovo je kriv B in sicer kot "nepravilen premik na parkirišču".
Sex turns gay people into Mexicans.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost