Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Zakaj vse jih lahko tožim?

Napisal/-a SAVINJCAN Po mar 13, 2006 12:49 pm

V glavnem reševanje tega primera je še kar v poteku.
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=40030

Danes sem klical na zavarovalnico cenilca in on men reče, da je prišel "krivec" k njim osebno in jim rekel, da ni kriv, zdaj pa so zahtevali tahograf tega vozika, nevem zakaj, saj nima veze hitrost, zabije se lahko vseen, izjavil pa je tudi še par bedarij in me kar odslavljal. Jaz pa sem mu rekel hvala lepa, grem k odvetniku.

Zdaj pa je zadeva takšna, vleče se že 3 mesece, nesreča je v postopku ampak se zelo vleče in se lahko naredi, da na koncu nebom nič dobil, dobil bom odvetnika.

Imam par vprašanj:
-za kaj vse jih lahko tožim? (moje psihične težave zaradi dolgotranjega reševanje škode, strah pred vožnjo, povračilo stroškov odvetnika in seveda škoda)
-v avto sem imel 2 priči, mi kaj pomagata?

Najlepša hvala za odgovore že vnaprej.
 
Uporabniški avatar
SAVINJCAN
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3780
Pridružen: To avg 30, 2005 8:09 pm

Napisal/-a SAVINJCAN Po mar 13, 2006 1:33 pm

Upam, da je med nami kakšen študent prava. Najbolj me to zanima, če se jih splača tožit, če tudi je že škoda "v poteku reševanja" ampak se nikakor ne reši? Predvsem pa me zanima tudi glede stroškov odvetnika.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Po mar 13, 2006 2:15 pm

Tale primer je kočljiv, ker si bosta kamionarja podajala krivdo kot pink ponk žogico.
Popravi avto in shrani račune, ker se bo stvar vlekla. Do odvetnika po nasvet. Do kakšnega, ki se samo s takimi primeri ukvarja. Pa srečno in veliko potrpljenja ti želim.
Potreboval ga boš.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
red boy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Če avg 21, 2003 4:24 pm
Kraj: Mozirje

Re: Zakaj vse jih lahko tožim?

Napisal/-a red boy Po mar 13, 2006 6:54 pm

SAVINJCAN je napisal/-a:-za kaj vse jih lahko tožim? (moje psihične težave zaradi dolgotranjega reševanje škode, strah pred vožnjo, povračilo stroškov odvetnika in seveda škoda) .
:D

Zadeva je takšna, da se bosta oba tovornjakarja verjetno poskušala izogniti urejanja stvari preko zavarovalnice in bosta krila vsak svoje ogledalo, ker bi v nasprotnem primeru prišlo do izgube bonifikacije, ki pa je pri tovornih vozilih dosti večja kot pri osebnih avtih. Po domače povedano, da ogledalo stane manj, kot pa odbitna franžina na tovornem vozilo, pa še ob bonifikacijo je lastnik, kar pomeni, da ti nimaš kupona iz katerega bi lahko črpal denar za svojo škodo. Preostane ti le še tožba, vendar če ni policijskega zapisnika bo trda. Pa veliko sreče.
 
Uporabniški avatar
alexmazda
Novinec
 
Prispevkov: 461
Pridružen: To jul 05, 2005 9:30 am

Napisal/-a alexmazda Po mar 13, 2006 6:58 pm

jst prisegam na star recept ki se mu pravi pojdi na zavarovalnico krivca in začni kričat ter grozit... pomaga zelo
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zakaj vse jih lahko tožim?

Napisal/-a W|zz Po mar 13, 2006 7:05 pm

red boy je napisal/-a:
SAVINJCAN je napisal/-a:-za kaj vse jih lahko tožim? (moje psihične težave zaradi dolgotranjega reševanje škode, strah pred vožnjo, povračilo stroškov odvetnika in seveda škoda) .
:D

Zadeva je takšna, da se bosta oba tovornjakarja verjetno poskušala izogniti urejanja stvari preko zavarovalnice in bosta krila vsak svoje ogledalo, ker bi v nasprotnem primeru prišlo do izgube bonifikacije, ki pa je pri tovornih vozilih dosti večja kot pri osebnih avtih. Po domače povedano, da ogledalo stane manj, kot pa odbitna franžina na tovornem vozilo, pa še ob bonifikacijo je lastnik, kar pomeni, da ti nimaš kupona iz katerega bi lahko črpal denar za svojo škodo. Preostane ti le še tožba, vendar če ni policijskega zapisnika bo trda. Pa veliko sreče.


Mislim, da to ni možno, ker se je že vmešala policija in tudi zavarovalnica ve za to. Upam da se ne motim... :)
 
Uporabniški avatar
martk
Uporabnik
 
Prispevkov: 837
Pridružen: Ne jun 27, 2004 9:26 pm

Napisal/-a martk Po mar 13, 2006 7:08 pm

Glede tvojih "psihičnih" težav... En čas je folk mel strašne težave, niso se mogli vozit (na obravnave so se pa s svojim avtom vozili), pa so postavili tako tarifo, da boš dražje odvetnika plačal, kot bi dejansko dobil ven $$$. V glavnem, ne splača se. Za ostalo sem pa premal pemeten.
 
danny
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če nov 28, 2002 7:34 pm

Napisal/-a danny Po mar 13, 2006 7:22 pm

Jaz bi se pozanimal pri nekomu, ki dela na policiji.... Namreč policaji morajo za vsak dogodek napisati zapisnik. Lahko ga tudi po koncu delavnika(ali naslednji mesec...) Zato bi bilo najboljše da bi šel na tisto policijsko postajo iz katere so bili policaji in se pozanimal kako je z zapisnikom. Če ga pa še ni, naj ga pa tisti policaj napiše, ali ga pa uporabiš kot pričo. Samo pazit moraš, na policiji ne se ne smeš grdo obnašat, ker ti ne bodo ugodil pri ničemer.... Tam nisi stranka, katera ima vse prav.

Veliko sreče pri reševanju....
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost