Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

otroški dodatek

Napisal/-a titanius To sep 22, 2020 9:48 pm

Pozdravljeni,

Kot ze naslov pove, gre se o otroskem dodatku.
Jaz sem sam zaposlen, zena je brezposelna in brez dohodkov. Do zdaj sem vedno imel otroskega dodatka 90eur. 7mesecev nazaj smo v podjetju sli iz 4 izmene na 3 izmene, posledicno je placa nizja za 85-90eur. Vceraj dobim odlocbo o otroskem dodatku ter manjsi šok. Za september dobim 72eur, nato 11mesecev po 60eur. Druzina naj bi padla v 4. dohodkovni razred. Ima kdo idejo, ali so spreminjali dohodkovne razrede?
Drzava pa kot kaze podpira lenobe. Socialne dobivajo skoraj 500e, ni najemnine, ne placujejo zavarovanja, meni pa v podjetju znizajo placo nakar me se drzava oskubi za 30/mesec oz. 360/leto. Res pravicno. Namesto, da bi otroski sel gor zaradi nizje place je sel dol. Bog ne daj, da oce prepise stanovanje name, bom najbrz ostal brez otroskega dodatka.

Obrnil se bom na CSD ampak me zanima, ali ima kdo podobno izkusnjo.

Se opravicujem za dolg post,
lp.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: otroški dodatek

Napisal/-a limas To sep 22, 2020 10:07 pm

Dohodkovni razredi za otroški dodatek so se spremenili 1.2.2019. Dodatka ti ne morejo spreminjati dokler imaš veljavno odločbo.
Na obrazcu za sporočanje sprememb redno obveščaj CSOD o znižanju plače in podobnih spremembah. Brezposelno soprogo prijavi v službi in na obrazcu za CSOD za vzdrževanega družinskega člana.

Na OD vpliva tudi lastništvo zemljišča, vrednejše nepremičnine in dražja vozila. Ko otrok dopolni 4 leta in nastopi s predšolsko vzgojo, se OD zniža za 20%.
...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: otroški dodatek

Napisal/-a titanius Sr sep 23, 2020 4:00 am

Hcerka je zdaj stara 4 leta ni pa vpisana v vrtec. Torej so leta razlog.

Hvala ti za te informacije
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: otroški dodatek

Napisal/-a emozul Sr sep 23, 2020 9:42 am

titanius, te popolnoma razumem, da si jezen. Jaz sem iz Kranja, kjer je sedaj polno Albancev, ki dobivajo podporo, in to vso :x . Upam, da se na tem področju kaj spremeni.
Prav tako so sedaj v Kranju zvišali vrtec, ker se je zvišala minimalna plača.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: otroški dodatek

Napisal/-a JG2 Če sep 24, 2020 10:18 am

Otroški dodatki so vezani na povprečni dohodek na osebo. Zato kakršno koli povišanje ali znižanje dohodkov ne pomeni avtomatično sprememba otroških dodatkov (kot tudi višina plačila vrtca ne), to se zgodi zgolj če z povišanjem/znižanjem dejansko tudi preidemo v višji ali nižji razred.
Razrede imate tule:
https://www.gov.si/teme/otroski-dodatek/
Zato teza, znižali so se mi otroški dodatki ob enem pa se mi je plača še znižala ne drži, očitno se je moralo še kaj drugega spremeniti.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: otroški dodatek

Napisal/-a titanius Če sep 24, 2020 3:09 pm

Seveda drzi. Prej sem imel med 1200 in 1250 neto pa je bil otroski dodatek 90eur, zdaj je neto malo pod 1100, vmes se cakanja na delo 2 meseca in otroški dodatek 60. Kje je logika? So pa vsteli regres 1400 med dohodke. Od kdaj se regres steje? Ocitno bom moral vloziti pritozbo.
Prav tako tu pise za 2.dohodkovni razred dodatka 100e, zakaj sem jaz imel 90? Nic ne omenjajo da znesek varira na osnovi dohodka po clanu, samo napisejo znesek 100. Barabe. Ce bi imel 1500 neto ne bi sploh vlagal vlogo za otroski.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: otroški dodatek

Napisal/-a J.McLane Pe sep 25, 2020 11:06 am

Za izračun vzamejo dohodnino iz preteklega leta, če je stanje drugačno oz. se ti močno spremeni, naj bi to sporočil CSD, kaj oni s tem naredijo pa vprašanje za njih, ne za ta forum.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: otroški dodatek

Napisal/-a ojnica So okt 03, 2020 12:47 pm

Ugibaš, da drugi dobijo vse možne socialne transferje, mogoče niti pol tega ne. Tak k je že predhodik napisal, v odločbi ti tud piše, da moraš vsako spremebno javit na CSD.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov