Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
schrek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

popravilo "pikic" rje?

Napisal/-a schrek Sr apr 23, 2008 1:44 pm

na avtomobilo imam 3 pikice rje . približno 1x1cm velike. s čim naj nanesem barvo da se bo čim manj videlo? čopičo?
 
Uporabniški avatar
vilijem
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe avg 25, 2006 10:12 am
Kraj: Stajerska

Re: popravilo "pikic" rje?

Napisal/-a vilijem Sr apr 23, 2008 2:10 pm

[quote="schrek"]na avtomobilo imam 3 pikice rje . približno 1x1cm velike. s èim naj nanesem barvo da se bo èim manj videlo? èopièo?[/quote]


Obstaja nek premaz, ki ti zaustavi rjavenje, nato pa prebarvas s koncno barvo, mogoce se prej malo pobrusis z zelo finim brusnim papirjem.
Ne vem pa tocno kako se rece tistemu premazu.
To ti pisem kako bi jaz se lotil, ceprav samo v primeru da imam mat barvo, drugace ce je metalna barva sploh ne bi, bi kar nalepko gor fliknil (ce pravis da so 1x1 cm).
Mogoce kot ideja, si lahko omislis kaksno modno nalepko, ki ti bo hkrati zakrila in zascitila ta izpostavljena mesta.

Ker nimam problema z rjo, in zaradi tega bolj na pamet povem upam da bo vsaj nekaj pomagalo. Namrec moja Xsara je pocinkana in ne rjavi :)

Najbolje da poklices kaksnega avtolicarja ali tri, seveda zaradi primerjave cen in ti porihtajo, ne bi smel bit neki strosek, pa videlo se tud ne bo, drugace se vedno lahko reklamiras, sam sebi bos bolj tezko ;)

LP

Vili
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr apr 23, 2008 3:20 pm

MAl pobrskaj.... sem že večkrat razložu kako se popravljajo deli rje na avto....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Po apr 28, 2008 8:19 am

malo spucaš rjo dov pa če je metalna barva sam lak čez da ne gre naprej lp
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Napisal/-a Vikking Po apr 28, 2008 9:28 am

lisko je napisal/-a:MAl pobrskaj.... sem že večkrat razložu kako se popravljajo deli rje na avto....


iščem, pa ne najdem. Daj povezavo do tvoje razlage.

lp
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Napisal/-a [^IcEmAn^] Če maj 01, 2008 1:46 am

da ne odpiram nove teme, si bom tole sposodil..
ok problem.. dans sm na parkiriscu mal podrajsu plastiko na odbijacu oz. letvico (p 307), tko da je zdej crna crta, ki ne gre dol.. pa sm se odlocu zadevo prebarvat. zdej, s cim prebarvat? oz. kako dol spravit? :s barvo ze imam od prej, pa me zanima magari s kaksnim copicem oz. s cim to prebarvat, da ne bo vidnih sledi?
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Napisal/-a Black_Racer® Če maj 01, 2008 6:53 am

[^IcEmAn^] je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, si bom tole sposodil..
ok problem.. dans sm na parkiriscu mal podrajsu plastiko na odbijacu oz. letvico (p 307), tko da je zdej crna crta, ki ne gre dol.. pa sm se odlocu zadevo prebarvat. zdej, s cim prebarvat? oz. kako dol spravit? :s barvo ze imam od prej, pa me zanima magari s kaksnim copicem oz. s cim to prebarvat, da ne bo vidnih sledi?


Sj nimaš velk dela dol uzet lajsne,spodaj jo z nečim ven pajsneš (pazi da ne poškoduješ odbijača) če pa ne bo šlo pa imaš na odbijaču da ga dol daš samo 5 min dela tako js ti priporočam d odbijač dol daš in celo lajsno špricneš ker imaš na odbijačo če se ne motim samo 7 vijakov ;)
1 3 5
2 4 6 R
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če maj 01, 2008 7:36 am

Vikking je napisal/-a:
lisko je napisal/-a:MAl pobrskaj.... sem že večkrat razložu kako se popravljajo deli rje na avto....


iščem, pa ne najdem. Daj povezavo do tvoje razlage.

lp


Eto sam zate :P

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=18437
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
[^IcEmAn^]
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne feb 10, 2008 1:26 am

Napisal/-a [^IcEmAn^] Če maj 01, 2008 11:44 am

Black_Racer® je napisal/-a:
[^IcEmAn^] je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, si bom tole sposodil..
ok problem.. dans sm na parkiriscu mal podrajsu plastiko na odbijacu oz. letvico (p 307), tko da je zdej crna crta, ki ne gre dol.. pa sm se odlocu zadevo prebarvat. zdej, s cim prebarvat? oz. kako dol spravit? :s barvo ze imam od prej, pa me zanima magari s kaksnim copicem oz. s cim to prebarvat, da ne bo vidnih sledi?


Sj nimaš velk dela dol uzet lajsne,spodaj jo z nečim ven pajsneš (pazi da ne poškoduješ odbijača) če pa ne bo šlo pa imaš na odbijaču da ga dol daš samo 5 min dela tako js ti priporočam d odbijač dol daš in celo lajsno špricneš ker imaš na odbijačo če se ne motim samo 7 vijakov ;)

heh, prevec dela zame :P glede casa pa to.. kako bi pa drugac najcenej to odpravu? vidi se sam mal crne plastike na tem delu, ki je na tem avtu crn (moj je cel odbijac, skupaj s tem "nastavkom" rdec) (na prednjem odbijacu).
[url="http://auto.sohu.com/piclib/psa/peugeot/307/big/Peugeot_307tu016.jpg"]http://auto.sohu.com/piclib/psa/peugeot/30...ot_307tu016.jpg[/url]
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Če maj 01, 2008 1:47 pm

[^IcEmAn^] je napisal/-a:da ne odpiram nove teme, si bom tole sposodil..
ok problem.. dans sm na parkiriscu mal podrajsu plastiko na odbijacu oz. letvico (p 307), tko da je zdej crna crta, ki ne gre dol.. pa sm se odlocu zadevo prebarvat. zdej, s cim prebarvat? oz. kako dol spravit? :s barvo ze imam od prej, pa me zanima magari s kaksnim copicem oz. s cim to prebarvat, da ne bo vidnih sledi?


če nisi pregloboko raniral,se da to dol spolirat,pač mal več truda in volje je potrebno
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Ne feb 08, 2009 12:10 pm

vprašanje glede rjastih pikic na karoseriji; predvsem na vratih, pa tudi na prtljažnih vratih se pojavljajo rjaste pikice, ki pa niso posledica rjavenja pločevine ampak nečesa drugega, ker jih lahko dol spraviš z nohtom!! Vendar problem je, da jih je enopstavno preveč in zato bi prosil za pomoč. Namreč sprašujem se ali naj spomladi avto spoliram, ali mogoče obstaja kakšno drugo sredstvo, ker se mi ne zdi avta polirat, ker je že bil!

Kolikokrat je bil poliran ne vem, ker nisem prvi lastnik. Kako bi torej najenostavneje odstranil te pikice, ker zavedam se, da sčasoma se spremenijo v kaj hujšega, pa še grdo zgleda.

Lp
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Ne feb 08, 2009 12:26 pm

Če se ne motim je to posledica te umazanije na cestah,predvsem sedaj v zimskem času.Treba je samo avto fajn očistit in spravit dol z avto plastelinom(clay magic).
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Ne feb 08, 2009 12:33 pm

Bi pa vseeno še vprašal glede teh pikic.Lahko iz tega nastane kaj večjega(rjavenje) in koliko časa lahko "počakaš" s temi pikicami brez da bi napravil večjo škodo na avtu.Ker namreč imamo isti problem na domačem avtu in sem že nabavil ta plastelin,vendar bi rad da se vreme umiri in ko bo suho da to uredim.Ali lahko kaj zaj**** če bom počakal npr. do spomladi?
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Ne feb 08, 2009 12:36 pm

Pitu je napisal/-a:Če se ne motim je to posledica te umazanije na cestah,predvsem sedaj v zimskem času.Treba je samo avto fajn očistit in spravit dol z avto plastelinom(clay magic).


tako, ja. vsaj mislim, da je od tega, ker gredo z nohtom dol in pol se nič ne pozna. kje bi pa najprej dobil ta avtoplastelin (clay magic)? pa kako se to uporablja?

hvala za nasvet
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Ne feb 08, 2009 12:39 pm

folcer je napisal/-a:
Pitu je napisal/-a:Če se ne motim je to posledica te umazanije na cestah,predvsem sedaj v zimskem času.Treba je samo avto fajn očistit in spravit dol z avto plastelinom(clay magic).


tako, ja. vsaj mislim, da je od tega, ker gredo z nohtom dol in pol se nič ne pozna. kje bi pa najprej dobil ta avtoplastelin (clay magic)? pa kako se to uporablja?

hvala za nasvet



Meni ga je kolega prinesel iz Nemčije,sem pa dal cca. 40eur zanj.

http://www.youtube.com/watch?v=yfEfLGL5 ... re=related

Poglej na tem posnetku glede uporabe.LP
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Ne feb 08, 2009 12:49 pm

Pitu je napisal/-a:
folcer je napisal/-a:
Pitu je napisal/-a:Če se ne motim je to posledica te umazanije na cestah,predvsem sedaj v zimskem času.Treba je samo avto fajn očistit in spravit dol z avto plastelinom(clay magic).


tako, ja. vsaj mislim, da je od tega, ker gredo z nohtom dol in pol se nič ne pozna. kje bi pa najprej dobil ta avtoplastelin (clay magic)? pa kako se to uporablja?

hvala za nasvet



Meni ga je kolega prinesel iz Nemčije,sem pa dal cca. 40eur zanj.

http://www.youtube.com/watch?v=yfEfLGL5 ... re=related

Poglej na tem posnetku glede uporabe.LP


Kaj pol se ga v SLO ne da dobit?
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Ne feb 08, 2009 1:02 pm

Normalno da se ga da,ampak kje pa žal nevem
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska
 
Uporabniški avatar
Pitu
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: Po mar 03, 2008 3:32 pm

Napisal/-a Pitu Ne feb 08, 2009 1:15 pm

To je ta zadeva ja
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov