Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a pocesnkII Po sep 03, 2018 7:31 pm

Avtor teme bi lahko napisal ali je že rešil situacijo ali je še vedno brez avta?
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a Novinec1968 To sep 04, 2018 7:08 pm

Mogoče bi tudi "konstruktiven svetovalec" lahko kaj svetoval avtorju teme, samo se mi zdi da je zadnje čase bolj tiho.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a pocesnkII To maj 14, 2019 8:12 am

Mogoče že kakšen zaključek tele teme???
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a lotko Pe jun 21, 2019 3:16 pm

Mene pa zanima, če je za dsg normalno recimo, da se pelješ v 4, ali 5 in nato pohodiš gas, ampak res pohodiš, recimo greš prehitevat, menjalnik prestavi v 2 in takrat avto "cukne" ko začne vlečt? Veliko prebiram o tem kako so dsg-ji udobni in to, zato me zanima, če mora to res tako lepo prestavljat, da se skoraj nič ne čuti, ali...?? Včasih, odvisno od obratov tako naredi tudi v ročnem načinu, če res agresivno voziš. Gre pa za Passata TDI 190 PS. Naj povem, da je bil menjalnik redno servisiran na 60kkm, avto ima trenutno 190kkm.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a srcnik Pe jun 21, 2019 3:29 pm

Je normalno, ker preskoči več prestav, dsg oz. katerikoli dvosklopčni avtomatik ima največjo prednost da ima pripravljeno eno prestavo gor ali dol in nato samo zamenja sklopke. Če pa rabiš npr. iz 5. v drugo v momentu prestavit, je pa problem, ker nima predhodno pripravljene prestave in traja nekaj časa, da jo pripravi in preklopi, zato ta delay, pol pa cukne, ker imaš poln gas. Najhuje je pa če ti mora iz 4. prestave direkt v 2. dat, ker ima obe prestave na isti sklopki, kar pomeni, da v tem primeru deluje kot klasičen avtomatik z eno sklopko.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a lotko Pe jun 21, 2019 4:03 pm

Aha, me je že malo skrbelo :) Pa opazil sem še nekaj, kadar je takšna situacija, recimo iz 4. ali 5. v 2., da rabi malenkost več obratov, potem pa začne konkretno vlečt. Recimo, če se pelješ v 5. z nizkimi obrati, potem pa pospešiš, najprej "nabije" nekaj obratov (na pamet govorim 1800), nato pa potegne. Potem lahko ta zadeva malo cukne in ni tako "uglajen"? Drugače normalno prestavlja, lepo in nimam kaj rečt. Včasih se zna zgodit kadar v ročnem načinu prestaviš iz 2. v 3. tudi rahlo cukne, ampak je vse odvisno kako se voziš, recimo zanimivo je, da v hudem klancu pripelješ v 2. in potem pohodiš gas in prestaviš v 3., takrat je bolj gladko, kakor recimo v ravnini. Ne vem, ali je to odvisno s koliko obratov prestavljaš, ali..??
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a Gyga So jun 22, 2019 2:38 pm

Moderatorji bi lahko ločili tole temo, ker se je razvejila. Gre za dve zanimivi temi in vsaka bi morala imeti svoj, razumljiv naslov.

Sicer pa vsakoga zanima razplet inicialne tematike. Fan je znan, kot zelo ažuren, prijazen, strokoven, objektiven forumaš, a hkrati je bilo kar nekaj tem s kritikami, ko pride do konkretnega sodelovanja. Tole ni prva tema z nezadovoljstvom njegovih strank.

Glede menjave prestav DSG-a. Ja, včasih se zdi, kot da je prestavljanje v D prezgodnje. Kar pomisliš na vztrajnik. Jaz ga zato večkrat vozim v S, poraba gor/dol. Enostavno je občutek boljši. Hkrati se tudi DPF ne zabija v tem primeru. V Eco ga nisem dal že kar nekaj časa.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a lovec1990 So jun 22, 2019 2:55 pm

lotko je napisal/-a:Mene pa zanima, če je za dsg normalno recimo, da se pelješ v 4, ali 5 in nato pohodiš gas, ampak res pohodiš, recimo greš prehitevat, menjalnik prestavi v 2 in takrat avto "cukne" ko začne vlečt? Veliko prebiram o tem kako so dsg-ji udobni in to, zato me zanima, če mora to res tako lepo prestavljat, da se skoraj nič ne čuti, ali...?? Včasih, odvisno od obratov tako naredi tudi v ročnem načinu, če res agresivno voziš. Gre pa za Passata TDI 190 PS. Naj povem, da je bil menjalnik redno servisiran na 60kkm, avto ima trenutno 190kkm.


Če ti avtomatika res pohodiš narediš tako imenovani kickdown kjer mu poveš da rabiš pospešit kar se da hitro in za to perstavi lahko tudi par prstav nižje da je motor v idealnih obratih za pospeševanje.

Glede cukanja mogoče bi lahko resetiral menjalnik da se ponovno nauči tvoje vožnjr?
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a lotko So jun 22, 2019 3:39 pm

Kakšen pa je postopek resetiranja?
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a lovec1990 So jun 22, 2019 4:17 pm

tega jaz poznam ga bom dal kar v angleščini:

1.Turn the ignition on, without starting the engine.
2.Fully depress and hold the accelerator in that position for about 10 seconds (You may hear / feel a click)
3.Release the accelerator and start the engine. (do not turn off the ignition prior to starting the vehicle as it will void the reset).
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a lotko So jun 22, 2019 4:45 pm

Hvala, bom probal 8)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a danci1973 So jun 22, 2019 4:57 pm

lotko je napisal/-a: Recimo, če se pelješ v 5. z nizkimi obrati, potem pa pospešiš, najprej "nabije" nekaj obratov (na pamet govorim 1800), nato pa potegne.

Tole meni zveni kot drseča sklopka...
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a lotko So jun 22, 2019 5:11 pm

Do sedaj sem takšno obnašanje opazil 2x, enkrat v ročnem načinu in enkrat v D pri prehitevanju, kot sem že opisal v enem izmed prejšnjih prispevkov. Ma tale DSG mi kar naenkrat ni več všeč :)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a avto fan1308 Če jun 27, 2019 8:15 pm

Gyga je napisal/-a:
Sicer pa vsakoga zanima razplet inicialne tematike. Fan je znan, kot zelo ažuren, prijazen, strokoven, objektiven forumaš, a hkrati je bilo kar nekaj tem s kritikami, ko pride do konkretnega sodelovanja. Tole ni prva tema z nezadovoljstvom njegovih


3 mesece je kupoval moje stvari. Vedno našel nek izgovor na koncu blokiral mojo številko. Noben ga ni prosil, da kupi kaj sam je videl oglas in rekel, da trenutno nemore, neve kdaj bo doma, je šel popravljat na teren itd.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a marsus Po nov 22, 2021 8:35 pm

Zdravo.

Je to normalno,da zavore ob malo močnejšem ali interventnem zaviranju avto popolnoma zaustavijo?
Je res pri dsg-ju zavora tako občutljiva zadeva?
Avtp je t-roc.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a D12J12 To nov 23, 2021 12:29 am

Imaš občutek, kot bi nekdo pohodil zavoro namesto tebe? Sumim da se ti prižiga BAS.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a mardy To nov 23, 2021 8:45 am

Možno, da se ti je pri zaviranju vklopil BAS. BAS deluje na način, da če se noga iz plina v nekih zelo kratkih časovnih okvirih (ms) prestavi na zavoro, avto zazna, da gre za zaviranje v sili, in avto zavre z polno silo, pri tem pa ne rabiš ti niti z polno močjo pritisniti pedala.

Ne glede na tvojo situacijo, pa so zavorni sistemi nasploh pri avtomobilih z samodejnim menjalnikom nekoliko "močnejši" kot sicer, saj gre vsa sila zaviranja vedno samo na zavore.
 
marsus
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Po nov 29, 2004 9:33 pm

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a marsus To nov 23, 2021 4:26 pm

Zdravo.

Uf ja prvič sem peljal avtomatika,tko da.Ja zavorni učinek je na splošno močnejši kot pri avtih z ročnim menjalnikom.Sem pa nekako izklopil ACC in potem je tisto brutalno zabijanje zavor izginilo,in avto se pelje super naprej.

Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: DSG menjalnik

Napisal/-a D12J12 To nov 23, 2021 5:05 pm

Hm, ACC, si se mogoče preveč približal vozilu pred seboj? Preveri razdaljo zaznavanja vozila pred seboj, sumim da imaš na najvišji stopnji.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov