Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
teodor20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 21, 2018 9:20 am

Passat B7 2.0 TDI - pri dodajanju plina rahlo trokira in kle

Napisal/-a teodor20 Če jun 21, 2018 9:31 am

Pozdravljeni,

zanima me sledece. Pred nekaj dnevi mi je avto zacel prvih 15min po startu med cca. 1500-2000 obratih "klenkat" in rahlo trokirat. Ko pohodim plin in pridem nad te obrate trokiranje izgine, ko se pa motor cisto segreje pa trokiranje v celoti izgine edino rahlo klenkanje se mi zdi da se ostane.

Bi kdo vedel na kaj tocno bi se ta nevsecnost nanasala?
Sem slisal za vzroke kot EGR, dovod zraka oz senzor za dovod zraka, zapacana loputa ipd.

Podobno trokiranje se mi je dogajalo pozimi, ko sem na AC imel tempomat npr na 120km/ in sem ga povecal na 120km/h...tudi takrat je takoj ob dodajanju plina malo pocukal in je bilo to to.

Avto je redno servisiran in ima prevozenih 225.000km.

Najlepse hvala za odgovor.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Passat B7 2.0 TDI - pri dodajanju plina rahlo trokira in

Napisal/-a Firediver Če jun 21, 2018 9:36 am

Pojdi najprej na spodoben tester, da se locira napako, če jo je moč locirati s testerjem direktno.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
teodor20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 21, 2018 9:20 am

Re: Passat B7 2.0 TDI - pri dodajanju plina rahlo trokira in

Napisal/-a teodor20 Če jun 21, 2018 9:40 am

Firediver je napisal/-a:Pojdi najprej na spodoben tester, da se locira napako, če jo je moč locirati s testerjem direktno.


Hvala Firediver. Kaj pa ce tester ne locira napake? Pomeni da ni dovolj kvaliteten...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Passat B7 2.0 TDI - pri dodajanju plina rahlo trokira in

Napisal/-a Firediver Če jun 21, 2018 9:53 am

Pomeni več stvari:
- tudi najboljši testerji ne morejo locirati vsega, je pa najceneje v primerih, da takoj izvrže pravo napako.
- lahko da je napaka taka, da je tester ne prepozna kot napako (rahlo počena cev, trda membrana, zamašeni odduški ipd. nimajo senzorja, ki bi računalniku javili okvaro)
- s testerjem (kvalitetnim seveda, da ne bo pod vprašajem še zanesljivost testerja samega) se lahko locira napako s spremljanjen parametrov med delovanjem - odstopanja parametrov lahko izkušenemu mehaniku pokaže pot do lokacije napake.

Tako da kdor misli, da je tester vsemogočen, se moti...kdor pa apriori išče napako brez testerja - samo z ugibanjem in poskušanjem - pa vsaka čast za optimizem!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
teodor20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če jun 21, 2018 9:20 am

Re: Passat B7 2.0 TDI - pri dodajanju plina rahlo trokira in

Napisal/-a teodor20 Če jun 21, 2018 10:00 am

Se 1x Firediver, hvala za obsezen odgovor.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 11 gostov