Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a focus_ So avg 17, 2019 4:17 pm

Pozdravljeni,
preden se odpravim na tester, vprašam še tukaj.
Ford Focus, 2.0 tdci, 2005 letnik, prevoženih 256.000. Pri 252.000 zadnji mali servis. Avto je občasno pocukaval, in je na vsake toliko dobil STP Injector Cleaner na poln rezervoar goriva.
Pred tremi dnevi pa je nenadoma začel močno kaditi (črn dim), pocukava ga, posebaj ob nežnem pritiskanju gasa, duši, avto enostavno nima moči (se zelo mantra pospešit).
Ima kdo kakšno idejo za kaj se gre? Je zelo moteče, predvsem ker je avto redno v pogonu na daljših turah (leto dni: 60.000 km).

Najlepša hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a limas So avg 17, 2019 4:32 pm

Stanje FAP filtra? Diagnostika bo pokazala pravo težavo.

Uporabi še eno dozo čiščenja brizgalk. Kupi dozo, ki je učinkovita. STP je v nekem povprečju.
FAP ali brizgalke?
Zadnjič spremenil limas, dne So avg 17, 2019 5:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a focus_ So avg 17, 2019 4:41 pm

Sumim tudi sam na FAP. Očitno bo res treba na diagnostiko.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a hippo So avg 17, 2019 5:50 pm

Focus 2005 po moje še ni imel DPF-ja.
Glede na simptome so verjetno kar šobe.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a nejc1 So avg 17, 2019 7:16 pm

Se je kaj spremenil zvok, predvsem pri močnem pospeševanju? Ponavadi če začne naenkrat črno kadit poči kakšna "turbo cev". Kar se tiče aditivov gorivu pa ne pretiravat z njimi, to se vlije enkrat v rezervoar in se proba srečo če bi mogoče kaj pomagalo, če ne je pač treba zamenjati problematične dele, redno vlivanje aditivov lahko naredi več škode kot koristi...
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a focus_ So avg 17, 2019 10:03 pm

Zvok je kot da bi auspuf mimo pihal. Rezek zvok.
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a focus_ So avg 17, 2019 10:28 pm

Sem pa opazil, da je masten... Masten po ceveh v motorju. Bom poskusil priložiti slike.
http://shrani.si/f/y/lZ/djnw0bc/img20190817231320.jpg
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a pocesnkII Ne avg 18, 2019 11:57 am

lahko da ena izmed tlačnih cevi za zrak pušča ali pa je zabit egr venti (lahko da tudi ne deluje . šteka in ostaja malenkost odprt,..)
prej bi reku da je krivec egr ventil....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a focus_ Ne avg 18, 2019 1:39 pm

A ni tako, da je avto nemiren tudi v prostem teku, ce je krivec EGR? Moj normalno vžiga, ne cuka pri nizkih obratih, ampak tam nekje od 1.600 naprej...
Takrat ob močnem gasu zelo skadi, potem poneha.
Moči večinoma nima, posebaj 5 in 6 sta 'mrtvi'.
 
smirko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 24, 2005 6:01 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a smirko Po avg 19, 2019 9:56 am

Pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme imam tudi sam vprašanje glede Focusa 2.0 TDCI, letnik 2015, prevoženih 115 kkm.

Pred kratkim sem opazil, da po dalj časa trajajoči vožnji v eni prestavi sklopka postane trša. V mojem primeru se to dogaja pri vožnji po avtocesti oz. regionalki v 6. prestavi. Ko po cca 20 km stisnem sklopko je ta rahlo trša. Najprej sem mislil, da imam samo tak občutek, ker noga počiva in ni navajena pritiska. Vendar nisem edini, ki je to opazil. Prav tako je trša samo pri prvem pritisku med daljšo vožnjo nato naslednjih cca 20 km ne.

Drugo vprašanje: Občasno pri stoječem avtomobilu, ko iz prostega teka prestavim v prvo, zaslišim zamolkel pok nekje med menjalnikom in motorjem. Sliši se nekakšen "tup". Se pa to ne dogaja pogosto oziroma ni nekega pravila. včasih dvakrat zapored, včasih nekaj časa nič...

Zadevi nista dramatični in mi je zoprno iz na servis, ker ponavadi ko prideš tja avto ko nalašč ne bo ropotal oziroma je sklopka OK.

Prosim za odgovore.

Hvala in LP
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a hippo Po avg 19, 2019 11:04 am

focus_ je napisal/-a:A ni tako, da je avto nemiren tudi v prostem teku, ce je krivec EGR? Moj normalno vžiga, ne cuka pri nizkih obratih, ampak tam nekje od 1.600 naprej...
Takrat ob močnem gasu zelo skadi, potem poneha.
Moči večinoma nima, posebaj 5 in 6 sta 'mrtvi'.

Zna bit kakšna počena cev.
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a focus_ To avg 20, 2019 3:34 pm

smirko je napisal/-a:Pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme imam tudi sam vprašanje glede Focusa 2.0 TDCI, letnik 2015, prevoženih 115 kkm.

Pred kratkim sem opazil, da po dalj časa trajajoči vožnji v eni prestavi sklopka postane trša. V mojem primeru se to dogaja pri vožnji po avtocesti oz. regionalki v 6. prestavi. Ko po cca 20 km stisnem sklopko je ta rahlo trša. Najprej sem mislil, da imam samo tak občutek, ker noga počiva in ni navajena pritiska. Vendar nisem edini, ki je to opazil. Prav tako je trša samo pri prvem pritisku med daljšo vožnjo nato naslednjih cca 20 km ne.

Drugo vprašanje: Občasno pri stoječem avtomobilu, ko iz prostega teka prestavim v prvo, zaslišim zamolkel pok nekje med menjalnikom in motorjem. Sliši se nekakšen "tup". Se pa to ne dogaja pogosto oziroma ni nekega pravila. včasih dvakrat zapored, včasih nekaj časa nič...

Zadevi nista dramatični in mi je zoprno iz na servis, ker ponavadi ko prideš tja avto ko nalašč ne bo ropotal oziroma je sklopka OK.

Prosim za odgovore.

Hvala in LP


2. vprašanje... Mogoče nosilec motorja? To je pri meni bil krivec pred leti za tak "tup" zvok med menjavanjem.
 
focus_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe avg 16, 2019 5:46 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a focus_ To avg 20, 2019 3:35 pm

Težava rešena, če bi kdo imel podobno: krivec je bila cev med intercoolerjem in sesalnim kolektorjem. ☺️
 
smirko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če mar 24, 2005 6:01 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a smirko Sr avg 21, 2019 5:09 am

focus_ je napisal/-a:
smirko je napisal/-a:Pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme imam tudi sam vprašanje glede Focusa 2.0 TDCI, letnik 2015, prevoženih 115 kkm.

Pred kratkim sem opazil, da po dalj časa trajajoči vožnji v eni prestavi sklopka postane trša. V mojem primeru se to dogaja pri vožnji po avtocesti oz. regionalki v 6. prestavi. Ko po cca 20 km stisnem sklopko je ta rahlo trša. Najprej sem mislil, da imam samo tak občutek, ker noga počiva in ni navajena pritiska. Vendar nisem edini, ki je to opazil. Prav tako je trša samo pri prvem pritisku med daljšo vožnjo nato naslednjih cca 20 km ne.

Drugo vprašanje: Občasno pri stoječem avtomobilu, ko iz prostega teka prestavim v prvo, zaslišim zamolkel pok nekje med menjalnikom in motorjem. Sliši se nekakšen "tup". Se pa to ne dogaja pogosto oziroma ni nekega pravila. včasih dvakrat zapored, včasih nekaj časa nič...

Zadevi nista dramatični in mi je zoprno iz na servis, ker ponavadi ko prideš tja avto ko nalašč ne bo ropotal oziroma je sklopka OK.

Prosim za odgovore.

Hvala in LP


2. vprašanje... Mogoče nosilec motorja? To je pri meni bil krivec pred leti za tak "tup" zvok med menjavanjem.


Mislim da ni to, ker se ta "tup" sliši pri prestavljanju iz prostega teka v prvo medtem ko vozilo stoji.
Kar imam izkušenj s slabimi nosilci motorja, se je pok oziroma ropotanje slišalo takrat, ko je vozilo "cuknilo" oziroma se je motor bolj tresel zaradi nizkih obratov.

Drugače pa vseeno hvala.

LP
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Focus 2.0 TDCI problemi

Napisal/-a dejanb75 Sr avg 21, 2019 12:40 pm

Vprašanje za focus_

Kateri nosilec motorja si menjal da si rešil tup zvok med menjavanjem? Levega (pod akumulatorjem), desnega ali spodnjega?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 12 gostov