Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a PogachnyK Pe okt 11, 2019 10:00 am

Za vsako, kateri je kruh preprodaja rabljenih avtomobilov....
Slika
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Prevoženi kilometri -NATEG?

Napisal/-a Bucko99 Pe okt 11, 2019 10:03 am

jack86 je napisal/-a:Po SW upgrade števec poskočil za 50000 km!!
Itak sem se ustavil pri prodajalcu, kjer sem ga kupil pred 2 leti in je rekel, da se on s tem ne ukvarja :D
So sploh kakšne možnosti (odškodnina?...), ali se enostavno sprijaznim, da sem bil nategnjen?
Čakam še odgovor uradnega serviserja, kateri mi je naredil SW upgrade...


Če prav razumem - ko si prevzel avto na servisu je bilo 50k km več na števcu ? :o
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Prevoženi kilometri -NATEG?

Napisal/-a jack86 Pe okt 11, 2019 10:11 am

Res je.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a Kristjan123 Pe okt 11, 2019 10:48 am

Kot sem ti že napisal zdaj je kar je če nimaš z avtom posebnih težav vozi in to je to ima 50k več kot si mislil

Nasvet za naprej

Osebno menjujem avto na cca 5 let kupujem 3 -5 let stare. Dostikrat sem soudeležen pri nakupu ostalih družinskih članov. Tako da sigurno na ene 2-3 leta sodelujem v tem "cirkusu" imenovanem "nakup dobrega rabljenega vozila" .

Sem bil na ogledih za katere sem že na začetku vedel da ni to to. Ampak človek gre dejmo se pustit presenetit. Na ogledu odpreš oči vklopiš razum
Vidi pri avtu ni samo potrjena servisna knjiga tukaj so še original računi zraven potem pride recimo še kakšen dodaten indic pri mojem zadnjem nakupu je bil listek na precej skritem mestu, ko so filali klimo pač gor datum in kilometri. Dobro je če kupuješ direkt od lastnika če ga obiščeš na domu dobiš dosti info samo z opazovanjem.
Vse skupaj mora štimat če karkoli v tej zgodbi manjka se pač zahvališ in obrneš. Ker vedi da karkoli "manjka" v zgodbi boš naknadno odkril in te bo zelo verjetno udarilo po denarnici.

Če se držiš zgornjih nasvetov si zelo povečaš možnosti za nakup dobrega "realnega" avtomobila.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a Firediver Pe okt 11, 2019 11:53 am

Lepo napisano!

Ampak je problem, ker pri nakupu vsi najprej izklopijo razum...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
silvo768
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr dec 07, 2016 4:57 pm

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a silvo768 Če okt 17, 2019 4:52 pm

Hi
Vse dileme lahko rešite zelo enostavno. Kliknite avtolog.si in tu lahko na podlagi VIN številke (štev. karoserije) pridobite vse podatke o posameznem avtomobilu. Tu so zbrane info iz tehničnih pregledov. Na tehničnem pregledu beležijo namreč, med drugim, tudi stanje kilometrov. Evidence so od leta 2014 naprej!
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a motom Če okt 17, 2019 5:45 pm

Aja... delas na leto 50.000, pred 1. tehnicnim pa zbijes km iz 200.000 na 50.000.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a Kristjan123 So okt 19, 2019 7:00 am

silvo768 je napisal/-a:Hi
Vse dileme lahko rešite zelo enostavno. Kliknite avtolog.si in tu lahko na podlagi VIN številke (štev. karoserije) pridobite vse podatke o posameznem avtomobilu. Tu so zbrane info iz tehničnih pregledov. Na tehničnem pregledu beležijo namreč, med drugim, tudi stanje kilometrov. Evidence so od leta 2014 naprej!

Pogojno uporabno ker se lahko zmanipulira s kilometri pred prvim obiskom tehnicnega. Popolnoma neuporabno pri avtih iz uvoza. Spet pogojno uporabno pri starejsih slovenskih avtih ob predpostavki da je samo eden lastnik pa vidis recimo neko letno dinamiko da v "grobem stima". Ampak kot sem ze napisal to je samo eden od "kamenckov v mozaiku" Tudi ce kilometri stimajo je lahko avto podrtija in jama brez dna. Ne mores verjet dokler ne vidis na lastne oci kako uspe nekaterim na hitro mehansko unicit nekaj kar je na zacetku bil dober avto. Tako da odprte oci in razum pri nakupu ;)
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 414
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a Zodd So okt 19, 2019 8:46 am

točno zato ker smo ljudje po tem ko te nategnejo preveč "mlačni" se bodo te stvari dogajale v nedogled ;) ne glede ali so to avti, trgovine ali politiki
zase vem da grem takoj v pravno vojno, če ne bi dosegel nič stojim vsak dan po 5 ur z trasparentom "nategator prevrtava kilometre" pred
poslovalnico, dokler ne dosežem poravnave, če bi bila zadeva dovolj vroča polomim tipu lobanjo in naredim uslugo drugim za mano.

je pa res na mestu vprašanje ali je vredno postaviti svoje mentalno zdravje na kocko za nekaj denarja... čeprav se mi bolj gre za princip in sporočilo
ostalim. Za Slovence je znano da se preveč radi prepognemo ;)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a PogachnyK So okt 19, 2019 8:53 am

To so sistemske napake. Dokler ne bodo prodajalcu obesili 100% odgovornost za laži pri prodaji avtomobilov, se bo to pač dogajalo...

kazen za 1 zlagan kilometer 1€, pa da vidimo junake...
Slika
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a nejc1 So okt 19, 2019 10:09 am

Problem je nekomu dokazat zbijanje km, 3 dilerji si med sabo prepišejo avtomobile, potem pa dokaži kateri je bil kriv če moreš... Je lahko kazen 10€ na 1km, ampak če ne moreš nekaj 100% dokazat ti to nič ne pomaga...Saj Nemčija ima že dolgo 1€ na 1 zbit km pa me zanima koliko takih kazni so dejansko izdali?!
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a LeQuack So okt 19, 2019 10:30 am

Ubistvu to ni važno, odgovoren je tisti ki avto proda potem kupcu. Če misli on ni kriv mora potem to rešiti s prodajalcem, ki mu je avto prodal, samo to ga ne odveže odgovornosti do kupca. Sicer pa je itak varno predvidevati, da ima vsak rabljen avto, ki se prodajajo preko dilerjev, prevrtene kilometre.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a PogachnyK So okt 19, 2019 11:45 am

Zakaj? Kazen daš dilerju. Če je kupil avto z prevrteenimi kilometri je to njegov problem in strošek. Za kakšno stvar pa tudi mora nositi odgovornost.
Slika
 
silvo768
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr dec 07, 2016 4:57 pm

Re: Prevoženi kilometri

Napisal/-a silvo768 So okt 19, 2019 4:33 pm

Glede na vaše dileme, sem malo pobrskal po internetu in si ogledal kako reagirajo na problem po Europi. Leta 2017 je EU sprejela novo uredbo s katero poizkuša otežiti manipulacije tahometrov.
Našel pa sem tudi zanimiv App Carly, ki vam pokaže zgodovino avtomobila (mycarly.com). Carly je očitno sposoben pokazati, če so kilometri mahinirani. Carly tudi specificira znamke katere lahko čita. Kritike so pozitivne! Zadeva dela preko OBD vhoda.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov