Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a reli92 So avg 08, 2020 6:52 pm

ZIvjo ima kdo kaksno izkusnjo z menjavo jermena na novejsih 1.4TSI motorjih? Sicer gre za 1.4TSI 110kw z tehnologijo izklopa cilindrov (ACT). Sicer sem ga na vseh vozilih menjal sam, pri tem motorju pa naj bi bilo zaradi izklopa cilindrov potrebno posebno orodje, ki pa ga imajo logicno samo pooblasceni serviserji (ni tipicno orodje za blokado motorja ampak neka senzorika ki kosta cca 2500e).

Problem pa je da nikjer ne dobim konkretnega odgovora glede intervala zamenjave. Po sistemu pise da ni predvidenega intervala, potem pa so se mnenja uradnih servisov, ki varirajo od 5 let in 120.000km, do 10 let in 240.000km.

Avto bo namrec star 6 let in obicajno sem pri tej starosti jermen menjal. Jermen sem sicer preveril (snel plasticno zascito) in ne kaze znake utrujenosti/obrabe. Sponerjev se pa itak ne da pogledat brez da bi se snelo jermen (vodna pumpa nima veze saj je gnana iz druge strani motorja).

Sedaj pa problem je sledec preklical sem vse zive pooblascence in nihce nima defenitivnega odgovora, zato sem prosil za predracun zamenjave samo jermena (brez vodne pumpe saj tisto lahko zamenjam sam za 1/4 cene) ter sponerja in rolce.

Predracun je nanesel 800e (nakoncu je to se kaksnih 100e vec ker najdejo se neke cudezne gremline na poti) kar se mi zdi bolano, sploh glede na to da gre za zlo simpl jermen. Vem da je to pooblascenc ampak vseeno nenormalna (pomoje neupravicena) cena za tak majhen mlincek.

Zdaj pa mogoce kdo pozna mehankarja ki ima omenjeno orodje (mislim da je VAS 611 007) in te jermene menja, oz pozna tocen interval menjave.

Se opravicujem za dolg post in v naprej zahvaljujem za pomoc
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a sašo5 So avg 08, 2020 7:51 pm

99% da je 8 let ali 210.000km

Tam od leta 2018 pa 10 let oz. 240.000km ne gledr al je dizel al bencin.....
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a titanius So avg 08, 2020 8:06 pm

Jao, 800e samo za jermen.. Pa kaj mislijo, da ljudje denar vlecemo iz riti? Jaz sem naredil velik servis z menjavo vseh jermenov, vodne pumpe in celo hladilne tekocine za 300e na dizlu. Seveda pri popoldancu. Na 6 let starem avtu jaz to ne bi delal na pooblascencu ampak, ker je to TSI, te razumem. V primeru strojeloma bi dobil kulanco. Rajsi daj potem vec pa zamenjaj vse v kompletu. Je pa zmeraj bilo tako, da pri bencinarju se velik servis dela nekje na 100k km ali 5let, kar prej pride.

wow od 2018 velik servis VW pri 240k km, moj c5 ima ze od leta 2009 na 240k km :D :mrgreen: stanje tehnike.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a reli92 So avg 08, 2020 8:19 pm

Ja problem je ker ceprav je bencinar naj bi mel nek ojacan jermen + neke kolobocije z ovalno glavno jermenico da ga v delovnem taktu razbremeni. Vseeno pa jaz smatram da ta guma ne more drzat vecno

sašo5 je napisal/-a:99% da je 8 let ali 210.000km

Tam od leta 2018 pa 10 let oz. 240.000km ne gledr al je dizel al bencin.....


Tudi to sem slisal ja in menim da bo najbolj pravilna varianta hvala :) je pa zanimivo ker je to tudi interval za 2.0tdi motorje tako da iz tega pogleda me ta informacija rahlo bega
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a Fan So avg 08, 2020 9:15 pm

Kot je napisal @sašo5, bo pravi interval. Kar nekaj servisnih delavnic ima omenjeno orodje ( ne samo pooblaščenci ), potrebuje se pri vsej vag grupi. Zraven samega orodja pa se potrebuje spodoben tester.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a reli92 So avg 08, 2020 10:38 pm

Super hvala obema za informacije (vec glav vec ve). Bi mogoce vedel @Fan katere nepooblascene delavnice v blizini ljubljane, lahko pa tudi drugje, bi imele to orodje?
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a reli92 So avg 08, 2020 10:52 pm

titanius je napisal/-a:Jao, 800e samo za jermen.. Pa kaj mislijo, da ljudje denar vlecemo iz riti? Jaz sem naredil velik servis z menjavo vseh jermenov, vodne pumpe in celo hladilne tekocine za 300e na dizlu. Seveda pri popoldancu. Na 6 let starem avtu jaz to ne bi delal na pooblascencu ampak, ker je to TSI, te razumem. V primeru strojeloma bi dobil kulanco. Rajsi daj potem vec pa zamenjaj vse v kompletu. Je pa zmeraj bilo tako, da pri bencinarju se velik servis dela nekje na 100k km ali 5let, kar prej pride.

wow od 2018 velik servis VW pri 240k km, moj c5 ima ze od leta 2009 na 240k km :D :mrgreen: stanje tehnike.


Ja drugace pa obup saj pravim sam sem se sraufarijo ukvarjal ene 7 let pa nebi sploh upal izdat takega predracuna. Saj pravim do zdaj sem vse sam delal in s popustom na material bi z vodno pumpo sam to naredil za slabih 200e ampak nimam orodja tako da obup. Saj ce nebi vedel kako malo dela je to bi se rekel VELIK SERVIS ok pac enkrat naredis pa je uredu sam ko pa ves kaj se dejansko tle menja pa realno ni veliko dela te pa kr mau sokira. Drugace pa naceloma kolikor vem so tej ta najnovejsi 1.4tsi kar zanesljivi (vsaj nisem slisal nekih blaznih problemov razen da je sel kaksen senzor) napram starejsim na verigo, tako da bolj kot je problem da bi se bal zaradi morebitnega strojeloma se gre za to da sem mislil da dobesedno to sploh ne more narediti nihce drug kot pooblascenec. Vendar pravi @Fan naj bi imeli tudi ze nekateri nepooblascenci to orodje tako da zgleda bo kaksna normalizacija okoli te cene
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a Fan So avg 08, 2020 11:21 pm

Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
reli92
Novinec
 
Prispevkov: 149
Pridružen: Pe jul 31, 2020 6:13 pm

Re: Menjava zobatega jermena 1.4TSI

Napisal/-a reli92 So avg 08, 2020 11:24 pm

Super hvala lepa za info!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 20 gostov