Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a slombi Po sep 13, 2021 10:13 am

Zdravo,
kupil sem rabljeno xsaro picasso l. 2007 in ob prihodu domov sem opazil probleme s ključavnicama. Sovoznikova je popolnoma blokirana, nobenega ključa se ne da zavrtet, wd40 ne pomaga.
Na voznikovi je možen odklep preko ključavnice samo z daljinskim ključem, pa še s tem je za točno zadet prave nagibe, rezervni ključ se vrti v prazno brez nobenega efekta, lahko ga vrtiš naokoli neskončnokrat.
Prejšnji lastnik je rekel, da je vedno uporabljal daljinsko odklepanje in da zato ni opazil problemov s ključavnicami.
Sedaj je problem, da če daljinsko odklepanje iz kakršnega koli razloga odpove...baterija ključa, crkne čip v ključu ali nekaj...praktično ne bom mogel odklenit avta?
Kako priporočate da odpravim omenjeni problem, mehaniku bom verjetno moral razložit kaj točno naj naredi....
Noben problem mi ni nosit še enega ključa, če bi se namontiralo nove ključavnice...
Niti daljinskega odklepanja ne potrebujem, pri drugi xsari picasso že od vekomaj odklepam fizično in ključavnice tam delujejo brezhibno z obema ključema.
Potem mi je dal pa še ta originalen daljinski ključ z uničenimi gumbi, s katerim si pa ne morem nič pomagat, ker tudi avto noče vžgat z njim, očitno zaradi raznih kodiranj in zaščite.
Lp.
 
jure5j
Novinec
 
Prispevkov: 146
Pridružen: Pe maj 18, 2007 9:57 am

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a jure5j Po sep 13, 2021 7:30 pm

Tole si naroči pa naj ti nekdo zamenja te ključavnice.Imel boš še en ključ zraven ampak j... ga. :?

https://www.ebay.de/itm/202675423879?ha ... SwiJRgk3sV

Pa daj si zrihtati še drugi originalni ključ da bo avto užgal na oba ker če ti še delujoči crkne si pa res v riti.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a DePalmo To sep 14, 2021 6:56 am

Pa ti original ključ sploh paše? Ga lahko daš v ključavnico in obrneš?

Ker če avto ne vžge, je problem kodiranja oz. je skoraj verjetno zaščita padla ven, zato ti ne vžge.

Če ga pa tudi obrneš ne, ključ sploh ni od tega avta.
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a slombi To sep 14, 2021 9:10 am

Originalni ključ je pravi, vendar ne vžge, verjetno so prestavili čip v novega, ker je ta imel uničene gumbe.
Za vžiganje ni problem, imam dva (kopija originala z daljincem + rezerva), problem je z odklepanjem vrat na star fizični način...
Dobil sem idejo, kaj ko bi naredil še eno kopijo daljinskega, torej bi odklepal izključno daljinsko z obema. Konico iz tistega odpisanega bi prestavil v novo ohišje, z novim čipom. Koliko bi stala preslikava čipa + čip + ohišje?
Problem je, če avtu gre baterija, potem daljinsko odklepanje odpade?
Kako pa centralno sploh deluje, če je avto s prazno baterijo?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a Firediver To sep 14, 2021 9:29 am

Pred časom imel podoben primer na Berlingu mk1...cilindri ključavnice v vratih vsi zdelani (prosto vrteči), odklepal in zaklepal z daljincem, dokler je šlo.
Ko ni več šlo, sem v avto vstopil skozi prtljažnik (tista ključavnica je bila skoraj neuporabljena, samo malce razmigati jo je bilo treba) in od znotraj odprl vrata.
Če bi aku crknil do te mere, da centralno ne dela (skoraj nemogoče), bi odprl havbo in zamenjal aku.

Sem pa tudi jaz imel uničene gumbe na daljicu in najceneje mi je bilo vgraditi aftermarket daljinsko zaklepanje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a slombi To sep 14, 2021 9:40 am

In kaj si potem naredil, montiral nove ključavnice?
Picasso kolikor vem nima ključavnice na prtljažniku, tako da skozi prtljažnik ne bom mogel....
Kako je tem ljudem uspelo uničit obe ključavnici tudi ne vem.
Baje ključavničar pod Linhartovo v Lj dela kopije (daljinskih) ključev, bom šel vprašat koliko bi to stalo in če se da.
V najslabšem primeru če bi avtu kdaj crknila baterija, bi pač poklical amzs...da vdrejo noter.
Če bo predrago delat še en daljinski ključ, bom pač šel v montažo novih ključavnic.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a Firediver To sep 14, 2021 10:45 am

Za Berlinga vem, da so bile ključavnice slabe kvalitete, ena stvar v njih se je mehansko prehitro izrabila in so se s ključem prosto vrtele.

Se ne bi čudil, da je tako še pri kakem drugem modelu Citroena.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a mrtwelvetrees To sep 14, 2021 11:03 am

Jaz se nebi sekiral, uporabljal bi daljinsko zaklepanje (z dobrimi baterijami) če pa bi bila nuja pa ti AMZS odpre vrata ali kdo drug (dvomim da ti bo daljinsko odpovedalo)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a slombi To sep 14, 2021 11:08 am

Tem ključem ščasoma razpadejo gumbi, zato pri drugem pikasotu že 12 let ne uporabljamo daljinskega ker je ključ razpadel.
Zato bi imel še eno rezervo ali pa alternativo, nikoli se ne ve.
Ali bo treba tudi v računalniku avta, kaj sprogramirat če se naredi še en daljinski ključ?
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a nejc1986 To sep 14, 2021 4:37 pm

Imam identičnega Picasa. Seveda mi je šla baterija pred dvema letoma , obe ključavnici pa zarustani....

Pri Jerovsku me je nova ključavnica na voznikovih vratih prišla manj kot 70eur. Sedaj pa vsak teden vsaj 1x odklenem na roko,da ne zarusta spet...

Ohišje ključa me je prišlo par eurou pri Jerovsku.

Picasso nima ključavnice na prtljažniku.
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a slombi Sr sep 15, 2021 6:28 am

A to "original" nova ključavnica, torej da jo odklepajo obstoječi ključi?
MIsliš za obe bi bila cena 70€ x 2 ali kaj ceneje?

Pri tej cifri bi mogoče bilo za razmislit o tistem kompletu novih ključavnic iz amazona + ura mehanika.
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a svadreb Sr sep 15, 2021 7:05 am

Kle sploh nimaš več kej razmišljat. Kupi tisti komplet iz ebaya in pojdi k mehanku, da ti zameja ključavnice. Ključ za vžig avta pa ti naredijo npr. pri clavisu, kompletno nov, zložljiv, s čipom + daljincem za odklepanje + klino za vžig avta. Ne glej na vsak euro in ne škrtari, da ne boš enkrat res obstal pred zaklenjenim avtom al pa ga ne boš mogel vžgat.
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a slombi Sr sep 15, 2021 8:08 am

Naročim raje tukaj:
https://www.rezervni-avtodeli.si/citroe ... niw-4458-0

2x ceneje kot na ebayu, če gledamo še poštnino, tretje ključavnice pa se itak ne rabi, ker je na prtljažniku ni.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Problemi s ključavnico xsara picasso

Napisal/-a nejc1986 Sr sep 15, 2021 2:01 pm

@slombi... 70eur sem dal za original ključavnico (skupaj z delom ),ki jo seveda odklepa original ključ. Jaz sem zamenjal zgolj tisto na voznikovi strani.

Čaka sem jo kakšna 2 tedna (pride iz Francije). Zamenjaj,da ne boš sredi noči ostal pred avtom. Sicer ti na armaturni plošči napiše kdaj je baterija v ključu,ampak vseeno. Kaj pa če zgubis ključ z daljincem....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 7 gostov