Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Kia Ceed 2017 - ropot med vožnjo čez luknje

Napisal/-a DePalmo Ne apr 17, 2022 9:48 am

Imam Kio Ceed 1.6 CRDi 2017 letnik in me živcira že nekaj časa. Avto je bil na uradnem servisu kjer niso nič ugotovili, lokalni mehanik je pa ugotovil da imajo čeljusti luft in ko zapeljem skozi luknjo, jih zatrese in to ustvari zvok kot da bi udarjala kovina ob kovino. Vse ostalo na podvozju štima oz. ni nikjer lufta.

Je kdo že doživel da bi čeljusti kar dobile luft in ropotale med vožnjo čez luknje? Ker jaz takega primera še nisem imel in mi je tudi zelo nenavaden.

Vse ostalo kar se tiče podvozja je bilo pregledano večkrat in nikjer ni lufta.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6407
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kia Ceed 2017 - ropot med vožnjo čez luknje

Napisal/-a Fan Ne apr 17, 2022 1:27 pm

Na vodilu zavornega cilindra je gumica, ki absorbira tresljaje med vožnjo. V koliko se bi to gumico odstranilo, ja, v tem primeru bi lahko zavorni cilinder povzročal kovinski hrup.
Slika

Lahko pa bi ropotala same zavorne ploščice ( super kvaliteta ) v vodilih, to pa se tudi hitro vidi
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kia Ceed 2017 - ropot med vožnjo čez luknje

Napisal/-a DePalmo Ne apr 17, 2022 1:50 pm

Diski in ploščice so bile menjane že nekaj časa nazaj. Točno ne vem, je pa približno že vsaj 5.000km nazaj, zvok je prisoten približno 1.000km. Bom pa povprašal mehanika o tej gumici, bi bil pa zelo presenečen če bi jo pozabil dati gor ker je zelo natančen.

Diski in ploščice so Brembo, s katerimi še nikoli nisem imel težav.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov