Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Senzor pretoka zraka

Napisal/-a slombi To feb 21, 2023 12:47 pm

Zdravo,
3 leta nazaj je pri Xsari Picasso 2.0 hdi l.2003 odpovedal senzor pretoka zraka, zamenjali so ga z neoriginalnim, zdržal je pol leta, potem se je menjalo z drugim neoriginalnim, dva mesca nazaj pa med vožnjo na avtocesti naenkrat padejo obrati in moč, cukalo v prostem teku...spet okvara senzorja pretoka zraka. Sedaj se je dalo originalnega.
Kake imate vi izkušnje z neoriginalnimi senzorji pretoka zraka, skrbi me da zaradi česa drugega to crkuje in bo tud ta nov crknil in spet €€€?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Senzor pretoka zraka

Napisal/-a coco66 To feb 21, 2023 12:56 pm

Saj imaš 1 leto garancije pa menjavaj
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6388
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Senzor pretoka zraka

Napisal/-a Fan To feb 21, 2023 4:40 pm

Velikokrat je napaka na sami napeljavi/konektorju ...
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
svadreb
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Če apr 21, 2005 9:25 am

Re: Senzor pretoka zraka

Napisal/-a svadreb Po feb 27, 2023 3:36 pm

Tile neoriginalni znajo bit problem. Ko sem imel še Nissana, mi je več mehanikov reklo, da bo edino s popolnoma enakim senzorjem kot original avto prav deloval. Original je bil vgrajen Bosch in takega sem potem tudi kupil in ni bilo težav. Z neoriginalnim nisem experimentiral. Sem pa experimentiral z univerzalno lambda sondo, pa je tud bilo sranje.
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Senzor pretoka zraka

Napisal/-a slombi Sr mar 22, 2023 8:38 am

Nov original senzor, avto funkcioniral, bil viden črn dim od dodajanju gasa po pričevanju kolega ki je vozil zadaj, po narejenih 200 km na avtocesti instant obrati padejo na minimum, v leru poskakovalo. Po ponovnem vžigu z nižjimi obrati pripeljal do počivališča, kjer je po minuti poskakovanja v leru spet crknil. Isti simptomi, očitno spet skurilo senzor, avto je pri mehaniku, zdaj se bo gledalo širše. Lučka za motor se ni prižgala, tako kot zadnjič ne, se je pa prvič pojavila lučka za nedelovanje abs-a, če bi imelo kako povezavo z elektroniko.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Senzor pretoka zraka

Napisal/-a Firediver Sr mar 22, 2023 9:53 am

Kakšen glodalec na obisku?

Je polno takih obiskov zadnje čase, še zavarovalnice pod "divjad" dodajajo postavko glede poškodovane instalacije zaradi glodalcev.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 31 gostov