Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1414
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW 2.0 TDI 110 kW poraba olja

Napisal/-a thunderbolt Po jun 03, 2024 3:22 pm

To sploh ni res, to so klasicne nebuloze, ko pooblascenci zvalijo krivdo na kupce. Avto, ki sem ga v prejsnjih postih omenjal je v enem letu naredil 120k km in na 7000-8000km spil liter olja.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1957
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: VW 2.0 TDI 110 kW poraba olja

Napisal/-a Polo78 To jun 04, 2024 10:28 pm

mevden je napisal/-a:Če piše 0-20, pol moraš vlivati to gradacijo. Menjaj le proizvajalce olj če želiš, gradacija mora biti po tovarniških normativih.

Jaz bom vztrajal na shell olju, čeprav grem sedaj na drug pooblaščen servis. Upam,da bodo imeli to olje tudi tukaj.


Če se ne motim je sedaj že nekaj časa Shell tista uradna znamka, ki skupaj z VAG grupo razvija olja. Povedano drugače, olje na katerem piše "VW original..." je od Shella. Npr. tole: https://motornaolja.com/produkt/vw-orig ... -fe-0w-20/
Tako, da pomoje se ni treba nič bat, da ga ne bi imeli. Pred tem so bila priporočena olja od Castrola, še nekaj let bolj nazaj pa od Arala.

Se pa strinjam, da je pri novejših nekje po l. 2020 potrebno upoštevat tovarniško priporočeno gradacijo 0w-20. Motor je sicer v osnovi še vedno preizkušeni EA288 z nevem več katero podverzijo, je pa to baje nekaj povezano z najnovejšimi SCR katalizatorji oz. DPF-ji po standardu Euro 6d. 0w-30 se lahko uporabi samo pogojno ob dopolnitvi v kolikor 0w-20 ni na voljo. Tako piše v navodilih, podobnega mnenja pa so tudi na nemških forumih.
Antiznačkar po prepričanju
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 716
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: VW 2.0 TDI 110 kW poraba olja

Napisal/-a Mazda2 Če jun 06, 2024 7:08 pm

Tudi v mojem avtu (Honda Civic) je predpisana viskoznost 0W-20. V navodilih piše, da če ni na voljo dotično olje, se lahko uporabi tudi 0W-30 ali 5W-30. Piše pa, če se uporablja 0W-20, naj se uporablja original olje Honda Type 2.0. Piše sicer tudi, da je to olje namenjeno manjši porabi in ker je prvo priporočilo, potem je to nekako logično, da je zaradi ekologije. Ko sem na svojem pooblaščenem servisu spraševal, da bi uporabil 5W-30, so mi odgovorili, da to olje ni primerno, nevem kaj bi pa rekli, če bi vprašal za 0W-30. In glede na to, da ne svetujejo nobenega drugega 0W-20 olja kot original, domnevam dvoje:
1. Ali zato, da prodajajo svojega
2. Ali ima neke posebne aditive, da kljub temu dovolj ščitijo motor.
Sicer pa, če 0W-20 pravite voda, naj povem, da obstajajo že olja 0W-16 in celo 0W-8. Slednji menda za hibride.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1804
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: VW 2.0 TDI 110 kW poraba olja

Napisal/-a emozul Če jun 06, 2024 7:11 pm

Polo78 je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:Če piše 0-20, pol moraš vlivati to gradacijo. Menjaj le proizvajalce olj če želiš, gradacija mora biti po tovarniških normativih.

Jaz bom vztrajal na shell olju, čeprav grem sedaj na drug pooblaščen servis. Upam,da bodo imeli to olje tudi tukaj.


Če se ne motim je sedaj že nekaj časa Shell tista uradna znamka, ki skupaj z VAG grupo razvija olja. Povedano drugače, olje na katerem piše "VW original..." je od Shella. Npr. tole: https://motornaolja.com/produkt/vw-orig ... -fe-0w-20/
Tako, da pomoje se ni treba nič bat, da ga ne bi imeli. Pred tem so bila priporočena olja od Castrola, še nekaj let bolj nazaj pa od Arala.

Se pa strinjam, da je pri novejših nekje po l. 2020 potrebno upoštevat tovarniško priporočeno gradacijo 0w-20. Motor je sicer v osnovi še vedno preizkušeni EA288 z nevem več katero podverzijo, je pa to baje nekaj povezano z najnovejšimi SCR katalizatorji oz. DPF-ji po standardu Euro 6d. 0w-30 se lahko uporabi samo pogojno ob dopolnitvi v kolikor 0w-20 ni na voljo. Tako piše v navodilih, podobnega mnenja pa so tudi na nemških forumih.



No, na mojem je predpisano 0w-30.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 579
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: VW 2.0 TDI 110 kW poraba olja

Napisal/-a AssKicker Pe jun 07, 2024 9:31 am

Mazda2 je napisal/-a:Tudi v mojem avtu (Honda Civic) je predpisana viskoznost 0W-20. V navodilih piše, da če ni na voljo dotično olje, se lahko uporabi tudi 0W-30 ali 5W-30. Piše pa, če se uporablja 0W-20, naj se uporablja original olje Honda Type 2.0. Piše sicer tudi, da je to olje namenjeno manjši porabi in ker je prvo priporočilo, potem je to nekako logično, da je zaradi ekologije. Ko sem na svojem pooblaščenem servisu spraševal, da bi uporabil 5W-30, so mi odgovorili, da to olje ni primerno, nevem kaj bi pa rekli, če bi vprašal za 0W-30. In glede na to, da ne svetujejo nobenega drugega 0W-20 olja kot original, domnevam dvoje:
1. Ali zato, da prodajajo svojega
2. Ali ima neke posebne aditive, da kljub temu dovolj ščitijo motor.
Sicer pa, če 0W-20 pravite voda, naj povem, da obstajajo že olja 0W-16 in celo 0W-8. Slednji menda za hibride.

Na pooblaščenem to govorijo zato, ker ponavadi nimajo pojma kaj pomenijo vse te specifikacije, in prodajajo samo to, kar jim narekuje proizvajalec.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 716
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: VW 2.0 TDI 110 kW poraba olja

Napisal/-a Mazda2 Pe jun 07, 2024 5:34 pm

Možno, toda 0W-20 (original) so mi svetovali še trije. Eden je bil le uporabnik enakega vozila, ki se je za hobi tudi ukvarjal z mehaniko in pa še dva nepooblaščena mehanika za Honde. Poleg tega sem bral tudi, ko so isto pisali proizvajalci olj v člankih. Namreč, če je vozilo zasnovano za olje viskoznosti 0W-20, naj ne bi bilo nobene bojazni to uporabljati.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: VW 2.0 TDI 110 kW poraba olja

Napisal/-a D12J12 Pe jun 07, 2024 6:17 pm

Vedno ko me zanima kako stvari stojijo pogledam mojstrovine, mojstrovine za katere mi z "navadnimi" avtomobili plačujemo penale, da jih oni lahko vozijo. Ko poraba ni važna, ko je mašina navita že preko meje in olje resnično odigra vlogo se v motorju znajde 5W30, 5W40, 10W60... 0W20 je za nas, da avto popije malo manj, ker "rešujemo" planet :D .
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MSNbot Media in 16 gostov