Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1804
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a emozul To jun 11, 2024 11:41 am

Ovrful je napisal/-a:Ne govori... Pred tem sem vozil Toyoto, Hyundaia.. Na vsakemu naredil 100k km in nobenega problema z motorjem. Tole je pa za v psihiatrijo.
Najraje bi ta avto prodal, samo ne morem prodat avto z takšno napako.

Lp.


Verjetno moj zadnji tdi.
Ne vem kakšna je situacija z 2.0 in 1.5 TSI.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3598
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a ban To jun 11, 2024 1:23 pm

Pri novejših bencinarjih ni problemov, samo tankaj in vozi.
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a clio05 To jun 11, 2024 1:40 pm

in še varčni so, razlika med dizlo in bencinom je 1.5litra oz. 2 evra/100km.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3842
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Blinder To jun 11, 2024 1:45 pm

Slišal sem informacijo (ki bi jo treba preverit), ampak rečeno je bilo, da dizli imajo čedalje nižjo kompresijsko razmerje zaradi manjšega onesnaževanja. Kar povzroča večjo porabo goriva in več co2. Ampak manj dušikovih oksidov - Nox.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
MartinID
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr apr 25, 2018 9:37 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a MartinID To jun 11, 2024 5:29 pm

Tudi tale frajer govori o tem, ja...

https://youtu.be/w8r2xnITnqA?feature=shared&t=935
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3842
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Blinder To jun 11, 2024 6:11 pm

Popravek, ta mladenič je tudi vir moje informacije
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1290
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a jack86 To jun 11, 2024 6:24 pm

Vsi se tolazjo, da pri novejsih teh (ali kakih drugih) tezav ni. To poslusam ze od kar je 2.0 tdi zunaj.
"tanovi do 2 leti stari, nimajo teh ali drugih napak"

Kaj bo pa cez 2 leti, ali 100.000km?

En velik bulshit.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1791
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a void To jun 11, 2024 7:20 pm

Realno, 2.0 TDI so vedno imeli ene in iste probleme in to že odkar obstaja. Slabe pumpe vode, EGR hladilniki in s tem poraba vode, zelo pogosto pokanje glave nad 150k km, poraba olja je bla vedno prisotna pri sporadičnih primerih.
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Pe jun 14, 2024 6:34 am

Zdravo,
evo, rezultat po cca 400km od bypassa EGR hladilnika je hladilna tekočina malo pod polovico raztezne. Naslednji dan po bypassu sem moral doliti tekočino, ker je bil sistem razdrt, torej sem dolil skoraj do maximuma oz. do zadnje oznake. Nekaj časa je lepo držalo nivo tekočine in je potem malce padlo, malo nad polovico. Sem si mislilil, da je mogoče še posledica, ker je bil sistem razdrt. Pustim tako kot je in vozim dalje, potem sem pa nekaj dni zaporedenoma vsakič, ko sem prišel domov odvil zamašek raztezne posode. Pri vročem avtu je pihnilo ven in nivo je malce zrastel. Nivo tekočine je bil nekaj časa vsakič lepo stabilen.
No včeraj zamaška nisem odvijal pri ogretem avtu in sem pustil, da se ohlaja. Danes zjutraj vidim pa zopet nižji nivo kot je bilo pričakovano. Verjetno naključje?
Nič več mi ni logično oz. je verjetno edina logična poteza, da se motor razstavi, preveri glava, dihtunga... ne vem. Čudno mi je, da bi tekočina uhajala, ko se avto ohlaja oz. takoj po vožnji je bil nivo vsakič OK.
Spodaj so priložene slike kakšen je bil nivo hladilne tekočine včeraj zjutraj in kakšen danes zjutraj.

Skratka, sedaj bom verjetno EGR hladilnik nazaj povezal in potem z mehanikom naredil plan kako dalje...

Lp.
Priponke
20240614_060711.jpg
14.6.2024 6:00
20240613_064624.jpg
13.6.2024 6:46
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1188
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a danci1973 Pe jun 14, 2024 8:42 am

Hladilna tekočina se z gretjem razteza in z ohlajanjem krči, zato je nivo tekočine lahko različen glede na temperaturo v notranjosti motorja. Notranjost motorja se ohlaja počasi in tudi po 8+ urah ni nujno, da je povsem ohlajena. Zato je lahko tudi razlika v nivoju, če je avto prvič stal 8 ur, drugič pa 12+ ur.

Jaz bi na tvojem mestu še malo počakal in spremljal nivo tekočine, pri čemer bi poskusil nivo pogledat vedno po enakem času stanja (recimo 10 ur).
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Pe jun 14, 2024 8:55 am

Zdravo,
ja, bom še ta teden spremljal. Zunanje temperature bodo malce višje v prihodnjih dneh pa me zanima kaj se bo dogajalo in kaj bo konec tedna. Če pade pod minimum potem verjetno ne bo več dileme.

Lp.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1957
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Polo78 Pe jun 14, 2024 12:05 pm

Blinder je napisal/-a:Slišal sem informacijo (ki bi jo treba preverit), ampak rečeno je bilo, da dizli imajo čedalje nižjo kompresijsko razmerje zaradi manjšega onesnaževanja. Kar povzroča večjo porabo goriva in več co2. Ampak manj dušikovih oksidov - Nox.


Ne vem, po mojih izkušnjah kar se tiče 2.0 tdi, novejši porabijo manj. Konkrektno Tiguan letnik 2023 porabi enako ali celo manj kot Golf sportsvan letnik 2016 pri enakem režimu vožnje. Glede na velikost, težo in slabšo aerodinamiko Tiguana, ki ima povrh vsega še DSG, ki pridela še za kake 2 deci večjo porabo napram ročnemu menjalniku, bi moralo biti prej obratno ampak ni. In enako slišim pri Golfih 8, da je poraba 2.0 tdi še ugodnejša kot pri 7-cah.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6474
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Fan Pe jun 14, 2024 5:43 pm

danci1973 je napisal/-a:Hladilna tekočina se z gretjem razteza in z ohlajanjem krči, zato je nivo tekočine lahko različen glede na temperaturo v notranjosti motorja. Notranjost motorja se ohlaja počasi in tudi po 8+ urah ni nujno, da je povsem ohlajena. Zato je lahko tudi razlika v nivoju, če je avto prvič stal 8 ur, drugič pa 12+ ur.

Jaz bi na tvojem mestu še malo počakal in spremljal nivo tekočine, pri čemer bi poskusil nivo pogledat vedno po enakem času stanja (recimo 10 ur).


x2
Nivo hladilne tekočine se preverja zmeraj pri enaki temperaturi. Sam volumen se zelo poveča ali pomanjša, odvisno topla ali hladna.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Pe jun 14, 2024 7:11 pm

Zadnjic sem pogledal takoj ko sem ugasnil motor , je bil na minimumu(not good), dolijem na max in pogledam naslednji dan pri enakih pogojih in bilo je popolnoma enako kot ko sem dolil.

Hladilna tekočina po mojem laicnem mnenju ne sme nihati. Ce se to dogaja, je nekaj narobe. Ja vem, tudi sam sem v iskanju rešitve, kje pušča.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5047
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a sašo5 So jun 15, 2024 1:45 pm

itak da niha......ko rec odpre termosta in ti ugasneš ne bo max. zato tudi naj nebi odpirali pri vročem motorju oz. kontroliramo vedno, ko je motor hladen...v posodi ne sme bit sledi olja, pa tudi mehurčkov ne....
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Po jun 17, 2024 9:05 am

Zdravo,
žal bo potrebno iti v nadaljne postopke. V soboto zjutraj je bila hladilna tekočina še nekje na polovici in sem z avtom v ta dan naredil cca 100km. Evo, hladilna tekočina je naslednji dan v nedeljo zjutraj že kak cm pod minimum. Jo je kar požrlo :O... in, ko sem odprl v nedeljo dopoldne odprl zamašek raztezne, je malce pihnilo ven in se je tekočina malce zazibala...
Skratka, pomojem ni več dileme kako naprej in je potrebno preveriti dihtnugo / glavo. Sem pa tudi opazil neke črne delce v raztezni. Ne vem ali jih prej enostavno nisem opazil ali pa so sedaj na novo oz. ne vem ali igrajo kakšno vlogo.
U glavnem, danes avto k mehaniku in kar bo pa bo.
To je ta TDI.. pr 170km motor razstaviti, res razočaranje. Pa recimo, da se motor potem zrihta, kaj naprej? Avto voziti ali ga spraviti v promet? Res ne vem... Rabim pa avto, ki je malce višji in ima 4×4, ne vem pa, če si upam še kupiti kakšen TDI... Skratka en kup vprašanj..
U glavnem javim kakšen bo epilog te zgodbe.

Lp.
Priponke
20240616_102209.jpg
Črni delci v posodi?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1188
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a danci1973 Po jun 17, 2024 9:50 am

Veš morda, ali je mehanik naredil kemični test prisotnosti CO2 v hladilnem sistemu?

Slika

V preteklosti sem 1x že po nepotrebnem plačal menjavanje tesnila glave, zato sem ta test nabavil sam (tekočino za testiranje dizlov dobim v par dneh) in če mehanik tega še ni naredil, test z veseljem opravim jaz.

S katerih koncev si?


Kar se tiče 'kaj naprej'... Moje mnenje je, da če avto izpolnjuje tvoje potrebe oz. zahteve in če je res samo tesnilo glave, to popraviš in voziš naprej.
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a dejanb75 Po jun 17, 2024 10:42 am

Jaz sem na koncu vozil kantico z vodo s sabo ker je vso vodo zmetalo ven. Glede tega kaj naprej storiti z avtom pa se odloči po tem ko bo bo mehanik odprl motor in odkril napako. Če zamenja tesnilo glave in poravna glavo, morda zamenja glavo (če je počena) in zadevo opravi strokovno potem bi moral biti problem rešen. Ker vzroka za ta prebito tesnilo kolikor vem ni (razen da zakuha avto). Ni kot menjava turbine ker gre zaradi slabega mazanja ali zlorabe (gonjenje neogretega avta) in ko jo zamenjaš gre kmalu še enkrat, ker nisi odpravil vzroka (opilki v olju naprimer). Mehanik naj ti svetuje če je potrebno menjati termostat, ker bi lahko to bil vzrok za pregretje oz zakuhanje.

Po mojem če je turbina, injektorji in še kaj v redu bi moral avto naprej služiti kot si prvotno mislil. Naj mehanik pregleda te stvari in ti svetuje. Pa še to: če se boš odločil da boš avto zadržal je morda smiselno opravit velik servis že ker je avto podrt, pomojem privarčuješ nekaj.
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a dejanb75 Po jun 17, 2024 10:49 am

Še to: Znanec je dvakrat menjal tesnilo glave. V drugo je zamenjal mehanika, ta mu je pa rekel: seveda, ker ti v prejšnji mehanik ni povedal (oziroma ni vedel) da je potrebno po določen času potisniti vijake. Potem v drugo je bilo delo opravljeno kot je treba.

Meni pa je mehanik rekel da je dal nove vijake in potrbno potiskati čez čas. In potem see naredil do danes ca 20000 km brez težav.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1791
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a void Po jun 17, 2024 11:34 am

Potiskat vijake? Ne razumem. Misliš zategniti?

Še posebej pri 2.0 TDIju, ni dost da se glava samo poravna, ampak jo je treba dati na test in rentgen. Ker je znano da so nekatere glave porozne in pokajo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MSNbot Media in 16 gostov