Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a dejanb75 Po jun 17, 2024 11:57 am

Posebnost Slovenije, 2 mio ljudi, 1000 dialektov. Mislil sem ponovno zategnit na predpisan moment. Pomembno je da mehanik upošteva vse posebnosti (slabosti) 2.0 TDI motorja.
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Po jun 17, 2024 1:01 pm

danci1973 je napisal/-a:Veš morda, ali je mehanik naredil kemični test prisotnosti CO2 v hladilnem sistemu?

Slika

V preteklosti sem 1x že po nepotrebnem plačal menjavanje tesnila glave, zato sem ta test nabavil sam (tekočino za testiranje dizlov dobim v par dneh) in če mehanik tega še ni naredil, test z veseljem opravim jaz.

S katerih koncev si?


Kar se tiče 'kaj naprej'... Moje mnenje je, da če avto izpolnjuje tvoje potrebe oz. zahteve in če je res samo tesnilo glave, to popraviš in voziš naprej.


Ne vem, če so opravili takšen test. Baje pa smo sedaj eliminirali vse "zunanje" komponente, kjer bi lahko iztekala tekočina. Sem pa že sam gledal podoben kit na amazonu in mi je žal, da ga nisem naročil, ampak sedaj sem prepozen, ker so pričetki dopustov in mi je skrajni čas, da danes peljem avto do mehanika, saj so potem odsotni.. Mi je že tako šel na roko, da bo avto apriori vzel notri im mi posodil nadomestnega ta čas. Se že predolgo vleče tole in bolje, da se čimprej ugotovi preden ta alntifriz povzroči še dodatno škodo.
Je pa plan takšen: Glavo dol, preveriti dihtungo in glavo poslati na rentgen.

Lp.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1290
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a jack86 Po jun 17, 2024 1:41 pm

Lahko da vse uredis s tem posegom, vendar dvom ostane.. Te popolnoma razumem.

Tudi ce menjas, kaj veliko drugega kot TDI na nasem trgu nimas. Prednost tega motorja je, da imas znanje in dele v vsaki lokalni mesnici.
Pa se dobro se lahko prodajo, ker veljajo za "nekaj vec" kot kaj drugega.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a void Po jun 17, 2024 1:56 pm

Amm ne vem kako je tisti mehanik to mislil, ampak se vijakov glave ne zateguje dodatno. Zategne se jih na moment po predpisanem zaporedju in to je to. Če stvar ne drži, je problem potem nekje drugje.
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Po jun 17, 2024 2:31 pm

jack86 je napisal/-a:Lahko da vse uredis s tem posegom, vendar dvom ostane.. Te popolnoma razumem.

Tudi ce menjas, kaj veliko drugega kot TDI na nasem trgu nimas. Prednost tega motorja je, da imas znanje in dele v vsaki lokalni mesnici.
Pa se dobro se lahko prodajo, ker veljajo za "nekaj vec" kot kaj drugega.


Ja, to je bil tudi eden izmed faktorjev zaradi česar sem kupil TDIja. Mi je pa mehanik rekel, da je na ogromno Škodah in Golfih menjal glavo ali dihtungo, in, da na npr. AUDIjih ali PASSATIH ni toliko teh problemov. Lahko, da gre za naključje ali pa bo držalo, da so na avtih višjega cenovnega razreda dejansko bolj kvalitetne komponente, pa čeprav na oko izgleda, da gre za enak motor.


Lp.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6474
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Fan Po jun 17, 2024 5:41 pm

void je napisal/-a:Amm ne vem kako je tisti mehanik to mislil, ampak se vijakov glave ne zateguje dodatno. Zategne se jih na moment po predpisanem zaporedju in to je to. Če stvar ne drži, je problem potem nekje drugje.


X2

Tak postopek se je uporabljal pred 40 leti na Fiatu in Zastavi, po 500km si zategnil glavo za 90stopinj in ponovno nastavil ventile.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a void Po jun 17, 2024 8:19 pm

To je bila tudi moja prva asociacija, ko sm slišal za dotegovanje :lol: jugiči, stojenke, fičaki etc etc
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a madpanter To jun 18, 2024 8:41 am

void je napisal/-a:Potiskat vijake? Ne razumem. Misliš zategniti?

Še posebej pri 2.0 TDIju, ni dost da se glava samo poravna, ampak jo je treba dati na test in rentgen. Ker je znano da so nekatere glave porozne in pokajo.


Ja sam to so bili problematični BKD motorji (tam okoli 2005 letnika), pri njih je bila porozna glava, pa bloki so mislim, da pokali ipd... Kasneje se je to porihtalo. Jaz vozim 177 konjski 2.0 TDI CFGC v passatu in zadeva špila kot urica že 190.000. Nič ne pije hladilne niti olja, samo redni servisi in vozi.

@Ovrful: Dej preverite še pri turbini cevke, nekoč sem pri enem mehaniku slišal, da naj bi bile pri novih 2.0 TDI (tam od 2014-2015 naprej) turbine hlajene preko antifriza in ne več preko olja (sam sem to z dobro mero dvoma poslušal in je zdaj velika možnost da me je nategoval, pač ne garantiram da je tako)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a void To jun 18, 2024 10:08 am

To je deloma res, tisti prvi passati 2.0 tdi, še posebnej PD so glave pokale že po 50k km.
Sedaj pa pokajo kar množično nad 150k km. To mislim da lahko potrdi skoraj vsak mehanik. Ni nobena rariteta.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1290
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a jack86 To jun 18, 2024 1:27 pm

madpanter je napisal/-a:
void je napisal/-a:Potiskat vijake? Ne razumem. Misliš zategniti?

Še posebej pri 2.0 TDIju, ni dost da se glava samo poravna, ampak jo je treba dati na test in rentgen. Ker je znano da so nekatere glave porozne in pokajo.


Ja sam to so bili problematični BKD motorji (tam okoli 2005 letnika), pri njih je bila porozna glava, pa bloki so mislim, da pokali ipd... Kasneje se je to porihtalo. Jaz vozim 177 konjski 2.0 TDI CFGC v passatu in zadeva špila kot urica že 190.000. Nič ne pije hladilne niti olja, samo redni servisi in vozi.

@Ovrful: Dej preverite še pri turbini cevke, nekoč sem pri enem mehaniku slišal, da naj bi bile pri novih 2.0 TDI (tam od 2014-2015 naprej) turbine hlajene preko antifriza in ne več preko olja (sam sem to z dobro mero dvoma poslušal in je zdaj velika možnost da me je nategoval, pač ne garantiram da je tako)



Saj to je to. Vedno debata da so bili stari problematicni, novejsi (do 4 leta stari!) pa nicvec :lol:
In to ze odkar vemo za te motorje.

Motor mora zdrzati 500 kkm, brez da se ga odpre, potem pa govorimo o dobrem motorju. Ne zdaj tukaj pisat skoraj 200kkm pa nobenih tezav :lol:
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6474
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Fan To jun 18, 2024 8:12 pm

madpanter je napisal/-a: turbine hlajene preko antifriza in ne več preko olja (sam sem to z dobro mero dvoma poslušal in je zdaj velika možnost da me je nategoval, pač ne garantiram da je tako)


Oje ne hladi turbine, oljni hlapi jo mažejo. Obstajajo tudi vodno hlajene turbine, vendar tudi te imajo dotok olja.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Če jun 20, 2024 9:04 am

Zdravo,
evo, avto dobil po dveh dneh nazaj od mehanika. Sreča se ni zaletel v razstavljanje motorja in je zvečer narukal pritisk v hladilni sistem. Zjutraj, ko so pa začeli razstavljati so najprej dali dol intercooler in glej ga zlomka, antifriz po ventilih. Mi je še razkazal, da sem videl kje je hladilnik puščal.
Bom spremljal sedaj spet kakšna dva tedna pa da vidimo hudiča.
Drugo vprašanje je pa, koliko dodatne škode je s tem nastalo, ker se je že nekaj časa to vleklo... in ja, je pa baje to tipičen problem pri tem sranju od TDIja.. Intercoolerji, EGRi, vodne pumpe.. znancu na enakem avtu počla glava... Nimam besed.
Skratka zaenkrat res upam, da je to to, po 14ih dneh potrdim, če je to to..


Lp.
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Pe jul 12, 2024 6:49 am

Zdravo,
evo tudi intercooler ni bil kriv. Po nekaj časa je spet puščalo kot prej tako, da smo sedaj razdrli motor in glej ga zlomka te nemške jajce. Počena glava motorja. Počena je pa nekje v izpušnem delu ne v kompresijskem. Skratka noro.
Samo toliko, če bo kdo imel podobne simptome:
- Avto je šel normalno
- Avto ni pokadil
- Ni bilo mešanja olja in hladilne
- Bypass EGRa ne pomaga
- Ni sledi na ekspanzijski posodi

Skratka vse normalno, le hladilna je izginjala, vprašanje pa kako dolgo bi trajalo preden bi se kje pokazala kakšna posledica.
Prej sem vozil hondo, toyoto, hyundaia in enega problema na motorju. Tule pa počena glava... nimam komentarja. Uglavnem vso srečo vse, ki vozite/mo VAG grupo.

Lep pozdrav.
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a dejanb75 Pe jul 12, 2024 10:31 am

Lepo da si napisal rešitev problema oz. kaj je sploh bil problem. S tem si verjetno nekomu pomagal. Marsikdo ki sprašuje za nasvete na forumih potem ne napiše kako je rešil problem.
 
Ovrful
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 03, 2024 6:43 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a Ovrful Pe jul 12, 2024 10:34 am

Ja, sem sklepal, da je tako pravilno, če že nekaj gnjaviš in sprašuješ po forumu :)

Lp.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4301
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a xxl Pe jul 12, 2024 11:36 am

Nisi gnjavil. Kaj ti je drugega sploh ostalo, da najdeš odgovor? Oprosti, da ti nismo znali pomagati. Pomagal si pa ti nam. Hvala.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2916
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe jul 12, 2024 7:36 pm

Koliko pa te bo prišlo popravilo počene glave ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 302
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a nasamorpheus Pe jul 12, 2024 10:02 pm

Kaj zdaj, a se kupi škodo 2.0 TDI letnik 2020 al odsvetujete??
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1296
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a mevden Po jul 15, 2024 2:00 pm

Če delaš več kot 20.000km letno, kar kupi. Seveda prej preveri zgodovino.

Manj kot 20.000km letno, bo bolj primeren1.5tsi.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1925
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Škoda 2.0TDI - izginjanje hladilne tekočine

Napisal/-a nejc1 Po jul 15, 2024 5:47 pm

Glede na vse večjo porabo adblue-ja, vse bolj zaprte dpf-e, mali miljon dragih sond na izpuhu itd. bi kilometre za dizla prestavil precej višje.. Še za 30 kkm letno bi predlagal bencinarja, razen če je večina vožnje avtocesta.. Sam sem nove dizle že kar pomalem odmislil ne glede na prevožene km, preveč trpi vse skupaj zaradi ekologije... Mnogi novejši bencinarji gredo zelo lepo in lahko dosežejo zelo nizke porabe..
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov