Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a void Če avg 29, 2019 1:42 pm

Slišim od kolega, ki dela na večjem servisu da kr redno odletajo turbine na 1.5 TSI. in to že po 10k km. Tako da počakat prvo, da se pomenjajo te slabe turbine predn čipate.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a PogachnyK Če avg 29, 2019 2:57 pm

Pa kako jim to uspe? Turbina/kompresor, je v osnovi tako enostavna zadeva, da če ne deluje pravilno, pomeni, da se je varčevalo. In če se tako močno varčuje na turbini, kako se šele na drugih sklopih

V osnovi, bi moralo turbopihalo preživeti vsak avto, saj večinoma ga, so pa izjeme.
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a xxl Če avg 29, 2019 3:03 pm

Moj TSI ima cca 25 000 km, upam, da bo turbo držal dlje kot prejšnji DCI (50 000 km) ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a void Če avg 29, 2019 6:25 pm

ha lej, čim cenejše cim cenejše, dobavitelj špara ker dela izpod cene in je kvaliteta je tu kjer je.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a chad Ne sep 01, 2019 9:57 pm

Nasploh govorim, večina folka pripelje z avtoceste na pumpo in avto takoj ugasne. To ljudje delajo konstantno. Da mrzlih niti omenjam ne. Potem pa še neumni start-stop, pripelje folk iz kopra v lj in takoj z obvoznice na semaforju jim ugasne avto. Ni čudno, da turbine grejo. Jaz striktno pustim avto laufat glede na stil in čas vožnje, par sekund, pol minute, minuta, odvisno, vmes itak iščeš osebno kramo za odhod iz avta. Nisem imel še nikoli težav s turbino, različna vozila in kombi. Start-stop neumnost pa izklopite, prišparan požirek goriva nima niti slučajno veze z izrednimi in sigurnimi popravili kasneje. Drugače turbina obstaja like že par desetletij, to je preverjen in dober sistem, najmanj smešno je, da se folk še zdaj boji turbin.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a DePalmo Ne sep 01, 2019 11:03 pm

Ima kdo izkušnje s čipanjem Kie Ceed, 1.6 CRDi letnik 2017 (oz. med 2015 in 2018, mislim da so isti motorji)? So dovolj trpežne da prenesejo čipanje? Avto je serijsko preveč len za te konje in resno razmišljam da bi ga dal čipat. In ja vem, garancija gre v tem primeru.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a INFINITI Če sep 12, 2019 11:43 pm

Zapelji se do TUnerca v NM. Bo porihtal kot se zagre in tudi nihče ne bo pogruntal posega na tvojem Crdi :D
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Fnatic To sep 17, 2019 10:46 am

Moj drugi avto ima 1.5 dci s tuning boxom. Želel čipat pa sem box dobil toliko ceneje (od soforumaša tukaj). Še vedno mi služi super, še vedno se fajn pozna pri pospeških (najbrž ne toliko kot če bi imel proper menjan ecu) pa še vedno je fajn videt kak folk, ki te hoče stegnit, pa ne rata :)
Ravno primer: vozim mojo, otroka, psa plus ostalo do zadnjega kotička zafilan avto za dopust. Voziček za tamalga pustili na morju, ni šel notri (slučajno imel ta avto namesto karavana). Gremo v klanec čez gorico in se odpre ''avtocesta''. Pred mano Audi a3 na polno po gasu, črn oblak za njim. Čez pol minute imel čeljust do tal, ko smo ga prehiteli tako naloženi. Malo zatem se mi umakne še q7, prav tako izbuljene oči.

Pač ni avto za dirkat, tudi izgleda ne ravno dirkaško natrojen (vedno se hecam, da je visok kot traktor, brenči pa ravno toliko) ampak moja ful uživa, ko se ji kao napopa kakšen mladec na rit in divje blenda v nemcu, ona pa enostavno pohodi in ''stegne''.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a McLaren To sep 17, 2019 11:11 am

Lol, vsi se ustrasijo da bodo osramočeni ko vidijo tvojega Renaulta 1.5 dci in se ti rajši umaknejo, Audiji, BMW-ji, Mercedesi, ni da ni, noben nima sans proti tebi in tvoji ženski v tem stroju. A Porscheja 911 Turbo si tud že kakšnega dol poknu? Za RS2 je vseeno verjetno se malo prepočasen, razen če mogoče das otroski vozicek ven al?
Verjemi noben ne dirka proti tebi, vse je v tvoji glavi...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a emozul To sep 17, 2019 11:39 am

Dobra :lol:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a emozul To sep 17, 2019 11:41 am

INFINITI je napisal/-a:Zapelji se do TUnerca v NM. Bo porihtal kot se zagre in tudi nihče ne bo pogruntal posega na tvojem Crdi :D


A, dejansko se da, pri vseh avtih tako urediti, da se ne zazna?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a pskoda To sep 17, 2019 11:57 am

Ne
Lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Fnatic To sep 17, 2019 12:50 pm

Eeee dragi Mclaren..Nimam jaz nič v glavi. Če bi želel se preseravat, se pač v mojega vseden pa ''dirkam'' po tvoje. Pa pač ne počnem tega. Poanta je bila, da se dejansko pozna to čipiranje. To je pa vse. Če si pa ti tako predstavljaš, pa naj bo. Seveda si pozabil omenit še sto drugih vozil, ki bi zleteli mimo pa ne rabijo bit Porschi itd..No pa da si le zadovoljen s svojim komentarjem, tako kot jaz :D

Uspešen dan vsem še naprej.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a McLaren To sep 17, 2019 4:19 pm

Vecina ljudi napise:" mam tuning box,avto ma vec navora v nizjih obratih, tud pospesek je boljsi....", ti pa vletis kako prehitevas Audije, kako se ti umikajo iz poti Q7ke not pa vozniki z izbuljenimi ocmi. A vidis razliko? Pa zal mi je da sem povzrocu offtopic samo mi je blo na tak bedast nacin napisano da se nisem mogu zadrzat. Pa BTW temu kar si napisal noben ki ima vozniski izpit ne verjame.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a DePalmo To sep 17, 2019 7:18 pm

A nisi vedel da so tuning boxi čudežni in da spremenijo 1.5 dCi v raketo, katero še Q7 ne dohaja? :lol:

Drugače sem bral tudi o teh tuning boxih, našel temo iz Anglije kjer so se o njih kar razpisali (ampak za starejše Ceede oz. motorje). Večina je imela pozitivne izkušnje, nekateri pa slabe v smislu da je avto vrglo v zasilni program ravno takrat ko so moč najbolj potrebovali. Sem tudi že gledal te škatlice in cene so razmeroma ugodne. Ampak nisem ravno prepričan v te škatlice ... So zanimiva alternativa proti čip tuningu ker se jih naj nebi dalo izsledit da so bile nameščene, sam nihče pa tega ne garantira. Sicer Kie nimajo težav z motorji, ampak če se kaj zgodi in da je potrebno menjat motor, bi bil pač prehud strošek v zameno za eno škatlico. Ravno zaradi tega še kolebam ali bi sploh kaj delal, ali pustil kot je.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a xxl To sep 17, 2019 8:00 pm

Najbrž je želel povedat, da je presenetil Q7 in ostale, kateri si niso mislili, da to tako leti in jih je dobil na "levi nogi".
Glede boxov, če si ne upaš, pustiš kot je, zadeva deluje, žal ne enake dobro pri vseh. Brez fizičnega dokaza ne vem kako ti bodo dokazali, da je bil montiran, tudi če računalnik pokaže anomalije v delovanju. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a pskoda Sr sep 18, 2019 4:48 am

Če bo odletel motor v avtu, ki ni nagnjen na take okvare garantiram, da bodo pogruntal.
Jaz osebno nisem za piggyback

Kvaliteten tuner te bo prej opozoril ali celo ne bo hotel narediti tuning, če je turbina ali sklopka ali motor ali ... problematičeo. Tudi oni še vedno pustijo rezervo oz ga ne "odprejo" do konca razen, če stranka izrecno zahteva, kar pa seveda ni priporočljivo.
Takrat pa kličeš probleme in tudi najbolj zdrave komponente bodo odpovedale prej kot slej
Lp
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a leon_dobnik Sr sep 18, 2019 6:10 am

A mogoče lahko kdo priporoči kakšnega maherja za chip tuning 1.5 dCI motorja, ki se je vgrajeval v Megane III zadnja serija (že Euro 6) ter Megane IV (pred prihodom blue dCI ki so naprodaj sedaj). Pri prvem bi bil zelo zadovoljen. če bi kdo optimiziral moč v nižjih vrtljajih (pod 2000) saj je tam avto mrtev - ne rabim 140 konjev, jih 10, 15 več + optimizacija dost. Pri drugem (Megane IV) bi bilo pa super če obstaja način, da bi se poraba goriva zmanjšala, saj je ta liter višja kot pri 3ki (EKO tuning).
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a Fnatic Sr sep 18, 2019 12:02 pm

No vsaj @xxl je razumel, kaj sem želel s tem povedat. Drugi (veste kdo) pa imate raje čvekanje v tri dni in pametovanje.

Seveda box ne bo nikoli enak kot čipiranje ampak je opazna razlika. Mene še ni pustil na cedilu že par let.
Sicer sem tudi sam že bral o njihovih slabostih in napakah, ki se lahko pojavijo. Je pa tudi res, da box lahko ti nastavljaš in morda uporabniki dajo najvišjo obremenitev (največ moči in navora) ne razmišljajo pa o optimizaciji.

Evo, samo to sem želel povedat, mojo izkušnjo z ''nepravim'' tuningom.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Chip tuning da ali ne ?

Napisal/-a INFINITI Pe sep 20, 2019 5:13 pm

emozul je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Zapelji se do TUnerca v NM. Bo porihtal kot se zagre in tudi nihče ne bo pogruntal posega na tvojem Crdi :D


A, dejansko se da, pri vseh avtih tako urediti, da se ne zazna?


Ne, pri vseh se ne da
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost