Modifikacije motorja, izpuha, podvozje, turbine, N2O vbrizgovanje, menjalniki, itd...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol Po dec 26, 2011 11:46 pm

Kupujem amortizerje.

Odločam se med gewindami in koni sport serijo + OEM ali koni ali katerimi drugimi fedri. Delam dosti kilometrov, trdota me ne ubija ravno, rad pa bi nek kompromis med trdoto/udobnostjo in lego.

Najljubše po prebranem mi je ta izbira:
http://www.doop.si/index.php?page=shop. ... t&Itemid=4

Koni Sport kit, potem pa lahko sprobam z njihovimi fedri, z trenutnimi in z OEM pa bom videl kaj mi odgovarja.

Zanima me če ima kdo izkušnje z koniji in kako je z nastavljanjem, baje da ima šalčka amortizerja 3 možnosti nastavitev da jo lahko premikaš gor/dol. Moraš za vsako snet amortizer ali se lahko naredi kar na avtu to ? So tako vzdržljivi kot pravijo (lifetime warranty). Kako je z trdoto ?

Razmišljam tudi o FSD seriji ampak na forumih pišejo da zdrži tam 80.000km, to bom naredil v naslednjem letu in nebi rad že drugo leto isti čas menjaval amortizerjev.

Zanima me če kdo ve kako bi bilo da dam te konije + OEM fedre in čisto spustim na zadnjo stopnjo...nizko in udobno ?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a abbe To dec 27, 2011 12:10 am

ker avto pa mas.bi blo dobr vedt?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To dec 27, 2011 12:13 am

Corolla e12 2003 1.4 vvti 97ks

Neobičajen za nižanje, ne dobiš ravno vsake firme športnih armotizerjev in vzmeti. Nekak se nagibam h koniju po vsem prebranem, drugi predlogi so dobrodošli, rad pa bi da gre nižje kot z originalnimi armotizerji torej ali gewinde ali vsaj delno nastavljive šalčke armotizerjev...
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a abbe To dec 27, 2011 12:32 am

gewinde ti bo vecina odsvetovala.jst ti jh sicer nam ker jh mam na svojmu pa se super voz,sam mores vedt da dobre gewinde stanejo krepko cez 1000
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To dec 27, 2011 1:08 am

Nene, budget je max 700€ za ta denar pa kvalitetnih gewind nebom dobil, sem že izkusil slabe gewinde- TA-TECHNIX in to je muka se peljat že manjše razdalje, ker pa delam veliko km to odpade.

Zanimajo me predvsem po višini nastavljivi armotizerji kot je koni. Mimogrede katere gewinde pa imaš in kok km že imajo za sabo ?
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a drmocar To dec 27, 2011 2:36 pm

Po višini nastavljivi so samo pri nekaterih avtmobilih (honda) pa še to imaš samo dve zarezi, cca. 1cm narazen in to je to. Za nastavt višino morš pa vzet amortizerje dol in se mal pozabavat da premakneš šalčko. :)

Koni, kot mislim da sem že v eni drugi temi napisal, ne priporočam, ker poznam kar nekaj ljudi ki so imeli slabe izkušnje z njimi. Pri enem tudi do krškega niso zdržali, je prej špricnilo ven. Uglavnem skret. Nastavljivost trdote je le rebound, kar pa v končni fazi za moje pojme tudi če nebi bilo.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To dec 27, 2011 4:25 pm

Čakaj, meni so rekli da so 3 zareze 1 je kao oem višina ostalo nižje. Z OEM vzmetmi gre pribl. 3-4cm dol z -30mm vzmetmi tam 6cm max dol.

Nastavljivost trdote me ne zanima preveč, najbolj me zanima da bi avto še bolj spustil kot je sedaj 3cm in boljša lega na cesti. Kaj je še za ta denar dobrega ?
 
Uporabniški avatar
alanq4
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1700
Pridružen: Pe apr 15, 2005 11:02 pm
Kraj: ljubljana

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a alanq4 To dec 27, 2011 4:34 pm

http://www.bc-racing.co.uk/c-bcc02/toyota-corolla-zze130-01-07-and-matrix-03/

Pa malo pogooglaj o teh gewindah, jaz jih bom 99% vzel ker jih hvalijo v večini primerov.
Alfa Romeo 156 "project real GTA" in 166 2.4 jtd mau okrepljena :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To dec 27, 2011 5:08 pm

Neznane firme mi ne dišijo...kak je z eibach ?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a abbe To dec 27, 2011 8:37 pm

1.am nevem kako bos dol spustu za 6 cm?kaj pa amortizer pravi na to?to sigurno nebo ok.
2. ce bos avto dal nizje ga bos moral tut trsat drugace bo zabijalo,pa ne mislt da ce je avto nizji je tut lega boljsa,ni glih to tko enostavno
3. jst mam bilstein b16 in sm zlo zadovoljen.prevozu ze nekih 40.000 bil seveda tut 2x na jugu dollll pa ni tezav z nicemer
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a TOYOTA To dec 27, 2011 9:52 pm

se strinjam z abbejem, tudi sam vozim bilsteine b16 pss9 in sem zelo zadovoljen, je pa res da se mogoče ne zdi smiselno dati 2keur za dobre gewinde, glede na vrednost avta, ampak za 700 eur boš pa tudi dobil že komplet z amortizerji...kaj pa original od ts-ke?
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To dec 27, 2011 11:29 pm

1.am nevem kako bos dol spustu za 6 cm?kaj pa amortizer pravi na to?to sigurno nebo ok.
2. ce bos avto dal nizje ga bos moral tut trsat drugace bo zabijalo,pa ne mislt da ce je avto nizji je tut lega boljsa,ni glih to tko enostavno
3. jst mam bilstein b16 in sm zlo zadovoljen.prevozu ze nekih 40.000 bil seveda tut 2x na jugu dollll pa ni tezav z nicemer

Zakaj pa ne? Hondo Crx sem mel spuščeno več kot 6cm z gewindami...zakaj pa ne res ne razumem ? 40.000km mi ne pove veliko, letno jih delam več kot 40k in nebi rad letno menjaval podvozja.

Opcija je da "obnovim" in tršam trenutne armotizerje oz. kupim nove OEM, dam tršat in nove fedre, kar me pride skoraj isto kot nov KONI komplet...Po forumih konije zelo hvalijo ampak mi edini "diler" ki jih prodaja v sloveniji nezna prav dosti povedat o njih. Spodnja šalca naj bi bila nastavljiva na 3 stopnje...nikjer ne morem razbrat koliko bi bilo nizko na zadnji stopnji z -30mm vzmetmi

TOYOTA: Original TS je visoka...ko postavim mojo zraven je moja dosti nižja.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a Doche To dec 27, 2011 11:46 pm

crxdelsol je napisal/-a:Zakaj pa ne? Hondo Crx sem mel spuščeno več kot 6cm z gewindami...zakaj pa ne res ne razumem ? 40.000km mi ne pove veliko, letno jih delam več kot 40k in nebi rad letno menjaval podvozja.


To kako abbe izkorišča vse prednosti podvozja kr vzami kot "pove veliko".
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To dec 27, 2011 11:52 pm

To pa je že drugo :)

Samo b16 je še vedno malo izven dosega budgeta...
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a airmike Sr dec 28, 2011 8:46 am

http://www.koni.com/index.php?id=254

Pa si poišči svoje vozilo pa ti da ven kaj je na voljo. Potem pa greš z miško prek tistih simbolov (sej boš vidu) pa ti napiše kolk zarez je pa kje se nastavljajo itd...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol Sr dec 28, 2011 11:50 am

Hvala.
 
Uporabniški avatar
SašoP
Uporabnik
 
Prispevkov: 984
Pridružen: Po jul 07, 2008 10:17 am
Kraj: Domžale

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a SašoP To jan 03, 2012 3:12 pm

Stršani original amortizerji pa kakšne kvalitetne vzmeti Eibach, H&R pa je to to. Js mam na svojmu tko pa sm supr zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To jan 03, 2012 5:59 pm

Kolk pa stane približno obnovitev, tršanje amortizerjev in kako dolgo bom imel avto na klocnih če se to odločim ?
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a a_sist To jan 03, 2012 6:49 pm

crxdelsol je napisal/-a:Kolk pa stane približno obnovitev, tršanje amortizerjev in kako dolgo bom imel avto na klocnih če se to odločim ?


pri vugi v novi gorici traja okoli pol ure, cene se ne spomnim, mislim pa da je med 50 in 100€ :D
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Izbira podvozja

Napisal/-a crxdelsol To jan 03, 2012 9:18 pm

Čakaj pol ure samo ? pa tako poceni ?

Bom jutri kontaktiral pa grem takoj ko bo možno dol če je tako...eno vprašanje še to mi je "daily" car, mislim da bo z drugim it v novo gorico problem...je možno da se z tem peljem dol, on zrihta tud odmontira, namontira in se že z zadevo peljem nazaj ? Zanima me če je že kdo tak naredo.
Vrni se na Tuning

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov