Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a blaz2013 Če apr 30, 2015 6:55 am

Lahko se mogoče tudi tisto razpravljanje o vw platiščih v temi golf sportsvan navadno ali dvignjeno podvozje prestavi sem...

Torej... prijatelj je kupil nova platišča vw original.
Na njih je pisalo made in korea in je mislil da so ponaredek, pa niso ker je na njih tudi kataloška številka....
Po iskanju sem našel na enem forumu tole:


Sind die "made in Korea" - muss ja nicht unbedingt schlecht sein. Würde mich nämlich mal interessieren wer denn genau hinter diesen Felgen steht bzw. welche Firma die Felgen herstellt.

EDIT : Habs selbst gefunden.

http://www.asaalloywheel.com/



Auf der HP steht alles. Ist eine koreanische Firma.
Zitat
ASA CO.,LTD
#144-1, Samsung-Dong
Kangnam-ku, Seoul, Korea
Tel : 82-2-556-6464
Fax: 82-2-556-5133
E-mail: asa@asaalloywheel.com
http://www.asaalloywheel.com



Copyright (C) 2000 ASA Co,. Ltd All right reserved.
Questions or problems regarding this website should be directed to: asa@asaalloywheel.com



Zitat
In 1990, ASA the new subsidiary of HANKOOK Tire Co., Ltd who was ranked No. 10 world wide in tire industry with 50 years of manufacturing experience started its quality alloy wheel business under technical cooperation agreement with BBS Germany, a world-renowned quality manufacturer.


Was die mit BBS am Hut haben ? Steht nicht auf dem Ssanyong Musso Geländewagen auch "licensed by Mercedes Benz" BBS hat die wohl ein bisschen supported und ein wenig Know How verkauft.


Die Abkürzung ASA steht übrigens für "artisan spirited alloy wheel"
Dieser Beitrag wurde bereits 4 mal editiert, zuletzt von »DerAlex« (18. März 2004, 17:20)



In res po podrobnem pregledu je našel na felgah logo BBS. Očitno jih je naredila korejska ASA za BBS ta pa jih je dal Volkswagnu. Jaz imam na svojih originalnih felgah logo OZ. Očitno ima VW pogodbe z različnimi proizvajalci platišč, ti pa ima svoje obrate tudi izven Evrope.
Nauk zgodbe: tudi vw originalna platišča so lahko Made in Korea. :roll:

p.s. ko je kupoval nove gume, sem mu rekel naj pogleda še hankook in je rekel korejske gume pa ni šans da kupim. No na koncu je dobil korejske felge. :lol:
 
Uporabniški avatar
shaq32
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: Ne apr 10, 2005 1:15 pm
Kraj: NM

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a shaq32 Če apr 30, 2015 7:56 am

Točno o katerem modelu VW platišča je tukaj govora?
Hvala.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a blaz2013 Če apr 30, 2015 10:01 am

Ne vem kateri model so. Bistvo je to da imajo za isto stvar proizvajalci vozil različne dobavitelje. Isti model VW original felgn so lahko narete na Slovaškem, Nemčiji, Polskem, Koreji ali na Kitajskem...

Na felgi mu tako piše BBS, ki ima očitno proizvodnjo tudi v Koreji in zato na felgi piše made in Korea.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a yashica Če apr 30, 2015 10:37 am

BBS ima sedež, razvoj in proizvodnjo v Nemčiji (Schiltach in Herbolzheim). Če je platišče narejeno v Južni Koreji, je edino izpod strojev in zaposlenih v ASA, kar pa ni nič narobe, glede na to, da ima kooperativni dogovor z BBS-om.

Če dobijo yenkiji na vw-ju (Pueblo- Mehika) OEM feltne "Made in China", potem tudi nam ne bo hudega... s korejsko kakovostjo :)
Časi, ko je veljala nemška proizvodna kakovost in končna kontrola za "zlato", so že zdavnaj mimo ( Tu ne mislim na BBS, ki je top).


P.S: Ima to kaj veze s platišči Astana??
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a blaz2013 Če apr 30, 2015 1:44 pm

Ne to so neke 17 colske originalne kupljene na servisu vw... mislim da madrid.

Astana sem si mislu kupit pol sm pa vzel perth. Samo si bom drugo leto gor dal, ker morem še gume kupit.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a INFINITI Če apr 30, 2015 2:53 pm

ASA so špica platišča drugače. BBS tehnologija in vse kar gre zraven narejeno v enemu od najmodernejših obratov za izdelavo platišč.
Glede Hankook pa ti kolega tudi nima preveč pojma ravno.

Recimo na testu gum za dimenzijo, ki jo ima recimo BMW M4 je zmagala Hankook Ventus Evo S1
http://www.autobild.de/artikel/sommerre ... 50153.html

Tukaj je bila tretja z Evo2:
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

Druga v eko klasi z kinergy eko
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

Itd,itd... skratka Hankook je čisto v rangu Pirelli,Conti ali Michelin ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a peroRS Če apr 30, 2015 3:16 pm

A zdaj je že problem, kje je kakšen kos narejen? :shock:
In od kdaj je Južna Koreja ali pa kak Tajvan sinonim za slabo kvaliteto? Verjamem, da delajo bolje kot Italijani =P :mrgreen: hec :D

Jaz sem imel na svojem avtu zadnje diske (OEM roba s servisa) made in BIH, pa niso bili čisto nič slabši oz. bolje rečeno drugačni, kot tisti "made in Germany".
Tudi sicer imaš na avtu 2000+ različnih kosov in verjemi, da so vsaj iz 10 različnih držav.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a blaz2013 Če apr 30, 2015 5:19 pm

Noben ne šimfa kvalitete, samo malo je bilo šoka ker je pisalo Made in Korea na "nemških" original felgnah. Itak so Južno Korejci zelo razvita država, verjetno bolj kot Slovenija na marsikaterem področju in itak rezervni deli prihajajo iz celega sveta...
(da je Samsung iz Koreje pa nobenga ne moti) :mrgreen:

Ko si že omenil BIH, mi je zadnjič tapetnik dejal, da proizvodnjo avtomobilskega tekstila(sedeži,...) ki so jo selili iz Slovenije v BIH, vračajo nazaj v Slovenijo. Razlog: ne dosegajo želene kvalitete naročnikov...



p.s. pri meni so bile ene original VW felge narejene na Slovaškem, druge pa na Poljskem.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a mnmn Ne feb 12, 2017 9:56 am

Da, ne odpiram nove teme, bi uporabil kar to.

Kupujem platišča za VW golf 7 1.6 tdi. Odločam se med 16 in 17 colskimi. Vem, da bo sam izgled na 17 precej boljši. Toda kako kaj takšne gume vplivajo na vožnjo. Poraba goriva, me ne zanima tako zelo. Bolj me zanima kako se bo avto pri večjih platiščih obnašal. Ali to zelo vpliva na obrabo avtomobila? Kaj priporočate, 16 ali 17?


Kupil bi nove ali rabljene, toda original od VW-ja. Kako lahko na rabljenih platiščih opaziš, da ne gre za repliko? Vem kaj pomenijo oznake, na platiščih, toda zanima me kakšen ET imajo novi golfi pri 16 in 17 col, platiščih. Na kaj še bi moral biti pozoren ob nakupu rabljenih platišč?


Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a Kohec Ne feb 12, 2017 11:41 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Kakšna platišča pa imaš sedaj gor?
Mislim da imaš v homologaciji vpisane 16 in 17. "
Pri 16" je najpogosteje v uporabi 6.5 x 16" ET46, pri 17" pa 7 x 17" ET 49. Seveda pa imaš lahko tudi drugačne širine in ET.
Pri vožnji bistvenih razlik ni, mogoče je pri 17" vožnja nekoliko trša, vendar še to zanemarljivo. Na avtu se pa ne bo zaradi tega nič pokvarilo.
Ne vem zakaj morajo biti original VW. Pri originalnih je višja samo cena, pri kvaliteti pa ni bistvenih razlik. Lahko si iz prejšnjih prispevkov razbral, da je prisotna velika globalizacija. Ista firma lahko dela dele pod oznako original ( npr.logotip VW ) in pa isti izdelek brez logotipa, ki bo praktično identičen, vendar cenejši.
Kaj nisi na avtu še nikoli nič popravljal - in so te vprašali ali ti dajo originalni rezervni del ali kopijo?
Pri kupovanlu rabljenih platišč pa tako in tako vidiš v kakšnem stanju so, obvezno pa z njimi na centritko.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a pskoda Ne feb 12, 2017 1:53 pm

Ampak res zelo zelo se motiš, da je pri originalu vs kopija razlika samo v ceni. Razlika je taka, da glava boli sicer ne vizualno, ampak tisto kar je najbolj pomembno

https://www.youtube.com/watch?v=vaJixxQeosQ
https://www.youtube.com/watch?v=BJeFB6SRslk
Lp
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a mnmn Po feb 13, 2017 8:00 pm

Sedaj imam na avtu zimske gume na 15 colskih kovinskih platiščih. Aluminjasta platišča nisem želel kupiti poleg avta, ker se s prejšnjim lastnikom nisva mogla dogovoriti glede cene.

Zakaj orginalne? Ravno zato, ker je pokazal pskoda. Saj vem, da se lahko verjetno dobi tudi kakšne dobre replike, toda kako naj vem, da so dovolj kvalitetne. Da bi pa na avto dajal platišča, kakšnih drugih firm, mi pa ni všeč.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a sašo5 To feb 14, 2017 8:44 am

redno spremljaj net...tega je gor kot listja :arrow: in OBVEZNO samo original, če nočeš problemov
- replika, ki je "pogojno uporabna" je edino WSP
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a Kohec Sr feb 15, 2017 11:44 am

Jaz sem pa imel pred leti slabe izkušnje z originalnimi platišči na Mazdi. Za tovarno jih je delala neka neznana italijanjska firma. Kvaliteta je bila porazna, mehke kot puter. Seveda reklamacije niso hoteli priznati. Ko sem jih dal v Kamnik na popravilo je mojster dejal, da kaj tako slabega še ni videl - pa je bilo "original". Zamenjal sem jih z RIAL platišči, ki so bila več kot odlična.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: VW Alu platišča original-splošno

Napisal/-a yashica Sr feb 15, 2017 12:47 pm

mnmn je napisal/-a: Kako lahko na rabljenih platiščih opaziš, da ne gre za repliko? Vem kaj pomenijo oznake, na platiščih, toda zanima me kakšen ET imajo novi golfi pri 16 in 17 col, platiščih.


Originalna platišča imajo na notranji strani kataloške oznake (npr. 16", model PERTH, v srebrni barvi ima: 5G0601025J)

Če kupuješ 16", potem bo original platišče v dimenziji 6.5 x 16, ET46 in guma v dimenziji 205/55 16

Pri 17" imaš lahko širino platišča 6", pri čemer je ET48 in guma v dimenziji 205/50 17 ali pa 7" in ET49. Guma je pri tem platišču v dimenziji 225/45 17.
Tak primer je recimo platišče "DIJON", ki po mojem mnenju na sedmici tudi lepo izgleda.



Model "DIJON": http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... y=Original
Kataloška številka na kraku platišča bi morala biti 5G0601025B oziroma BF (po stari kat. št. tudi R)

Razmak med vijaki je v vsakem primeru 5x112, sredinska luknja 57,1.


Sam imam na predhodniku italijansko repliko (WSP - 7.5 x 17") in nobenih težav (kupljene nove). Končni izbor je bil zaradi tega, ker v času nakupa nisem našel odlično ohranjenega originala izbranega modela ali pa mi je bil prodajalec sumljiv in sem odstopil od nakupa.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 4 gostov