Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Zascita laka na novem avtu

Napisal/-a zan0088 Ne jun 02, 2024 7:37 pm

Pozdravljeni

Zanima me za katere zascite se odlocate v teh casih? Keramika?
A je sploh pametno, glede na to da se ze nov avto takoj mora polirat pred keramiko? Folija mi ne disi.

Kako se obnesejo te zascite pri kamenckih spredaj?
Kako dolgo je hidrofobnost na povrsini, vsa ta leta ki se oglasujejo?

Pa se najpomembnejse, komu zaupat to v Ljubljanski okolici, Grosuplje… Kdo bi bil price performance izbira?

Hvala
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Zascita laka na novem avtu

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Ne jun 02, 2024 9:15 pm

Ce ga operem 1x na 5 let, je to ze kar dosežek :D
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Zascita laka na novem avtu

Napisal/-a krimič To jun 04, 2024 8:58 pm

Na trenutnem novem avtu imam keramiko (5 letno) in PPF folijo na izpostavljenih mestih (sprednji odbijač in luči, del pokrova motorja (kot smrček), blatnike z vrati (kjer meče kamenčke) spredaj in zadaj, strebričke (sijaj črna plastika) ter nakladalni del prtljažnika.

V komplet 5 letni keramiki sem imel tudi prejšnji avto, kar se mi je pri prodaji tudi zelo poznalo.

Poliranje je potrebno, če želiš top rezultat. Pravtako že nov avto dobiš z veliko hologrami.

Sama keramika glede kamenčkov skoraj nima vpliva, le hidrofobnost je občutno boljša kot npr. pri quarz premazih. Meni je npr 5 letna keramika še vedno zdržala hidrofobnost po 6ih letih. Je pa res, da sem jo vzdrževal po pravilih.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1414
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Zascita laka na novem avtu

Napisal/-a thunderbolt To jun 04, 2024 11:06 pm

Kako pa ves, da je keramika po sestih letih zares se opravljala svoje delo in to ni bila posledica QD ali pa sealantov od rednega vzdrzevanja? Glede na teste, redko kaka stvar drzi vec kot leto in pol.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Zascita laka na novem avtu

Napisal/-a krimič Če jun 06, 2024 7:45 pm

Dodatnih sealantov nisem nikdar uporabljal. Le namenske ph nevtralne sampone in prewashe.
Obstojnost vidis pri voznji po dezju (odtekanje vode oz. neuporaba brisalcev nad 70 kmh, lazje ciscenje mrcesa).

Zadeva ni poceni in v primeru, da jo naredi strokovnjak v mojem primeru deluje. V nasprotnem primeru ne bi delal tega ponovno in ponovno.

Komur je to predrago in izguba denarja, definitivno naj ne dela tega.
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov