Spojlerji, pragovi, maske, neon, barvanje, nalepke, platišča, temnenje stekel, ...
 
buhti
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 662
Pridružen: Sr jan 19, 2011 10:28 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a buhti Po jan 16, 2012 6:39 pm

Problem je ker boki rjavijo. Blatnik bom že zamenu, ampak bok pa upam da bo zdržal čim dalj časa ane.

En ličar mi je celo reku, da mi sploh nebo šou popraulat tega ker bo čez 2 leti spet isto. Ker rja prihaja iz notri. No je reku kmot ti, plaču bom tut lepo ceno ampak mi je pa reku da bo čez 2 leti spet isto. Dobr spet je odvisn kok je avto izpostavljen vlagi, soli, itd... Ker če že dam 1200€ je pričakujem da bo saj kokr tok v piko, oz. da saj nebo več rje. :? oops
Slika
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a grega983 Po jan 16, 2012 6:43 pm

Prvo ga odpelji do spodobnega kleparja. Take zadeve rešujejo kleparji in ne ličarji.
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
Uporabniški avatar
Nixxon
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3646
Pridružen: Ne jul 27, 2003 10:42 am
Kraj: Vrhnika

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a Nixxon To jan 24, 2012 11:25 am

Tako je. Vedi pa da tako kot je bil narejen avto iz tovarne ne bo nikoli več. Zato ti noben noče garantirat da se ne bo rja ponovno pojavila.
Slika
 
grega1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po apr 18, 2011 5:39 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a grega1 Sr feb 22, 2012 9:59 pm

Lp, tudi jaz se zanimam za barvanje avtomonila in če ima kdorkoli kakršnekoli dobre in koristne informacije o ličarjih v okolici Maribora se toplo priporočam =P Hvala!!
 
SmartCAR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So mar 17, 2012 9:13 am

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a SmartCAR Sr mar 28, 2012 12:41 pm

Hallo

tudi jaz bi rabil malo pobarvat mojega C3
Skoraj povsod je kakšna praska ali udrtina razen strehe,pokrova motorja in vrat prtljažnika.
Je pa zreu tudi za globinsko oz. kemično čiščenje.
Prosim,če mi lahko predlagate oz. posredujete kakšen kontakt kdo bi mi to storitev opravil najugodneje.

TNX.....
 
robi 328i
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Sr feb 15, 2012 9:23 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a robi 328i Sr mar 28, 2012 4:15 pm

Jaz imam tudi namen prebarvat celo E30 na novo večinoo dela bom naredu sam,rabim sam enga da ga fajn in poceni poštriha,kje so kaki majstri?
 
x_vid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če jul 23, 2009 3:48 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a x_vid To maj 08, 2012 3:10 pm

Bom kar tukaj vprašal...

Na uradnem servisu sem si dal prebarvati blatnik, je to naravno, da se barva ne ujema čisto?
Avto je metalik črn, sedaj se namesto malo srebrnkasto sveti malo modrikasto.
Lahko pri barvanju vedno pričakujemo, da bo barva odstopala od ostalih delov?
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a grega983 To maj 08, 2012 3:39 pm

Sploh pri starejših avtomobilih je to nekaj dokaj normalnega
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
x_vid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če jul 23, 2009 3:48 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a x_vid To maj 08, 2012 3:43 pm

Hm.. mazda3 letnik 2008.
Res pa je, da je vmes prišel nov model ven...
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a LukL To maj 08, 2012 9:11 pm

x_vid je napisal/-a:Hm.. mazda3 letnik 2008.
Res pa je, da je vmes prišel nov model ven...

reklamiraj...
 
x_vid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Če jul 23, 2009 3:48 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a x_vid Če maj 10, 2012 3:17 pm

hvala za nasvet, sem reklamiral in bojo ponovno pobarval :)
 
smrkec*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr okt 05, 2011 2:41 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a smrkec* Pe maj 11, 2012 10:17 am

Kaj zdaj, ima kdo kakšen kontakt dobrega ličara v mb in okolici? Rad bi dal pobarvat plastične kljuke in pokrove ogledal v barvo avta (avto je Qashqai). Rabim demontažo/montažo + barvanje. Če je kakšen ličar tu gor, ki se ukvarja s tem, naj me prosim kontaktira, da se zmeniva. Hvala.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a pinny Pe maj 11, 2012 11:29 am

Je dal žlahtnik barvat Bertoneta X1/9 in to samo zunaj, ker je pač imel nekje dve rje pikice, pa sladovi so bili od šmirglanja, pa spredaj je bilo nekaj čisto malega za povarit, pa na določenih mestih pomarančasta barva. Ga vprašam kaka je bla cena, pa prav 800eur. Men se zdi to precej drago, glede na to kak mali spizdjen avto je to, in še to da je bil šprican samo zunaj, notraj nič, in da tudi zunaj ga ni veliko za barvat ker tud streha in pokrov tanka nista za barvat bla. Je pa res da bil avto v špric kitu, pa še tako so bli sledovi šmirglanja vidni, verjetno ne od prej da od sedaj :D. Vglavnem meni se zdi to drago, kaj porečete tisti ki imate več dela z temi rečmi?
 
Uporabniški avatar
Vulko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne nov 09, 2008 12:58 am

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a Vulko Po avg 25, 2014 6:34 pm

Okolica celja in poceni barvanje strehe pri Peugeot 206 ? (vinsko rdeča) :D
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a grega983 Po avg 25, 2014 7:14 pm

pinny je napisal/-a:Je dal žlahtnik barvat Bertoneta X1/9 in to samo zunaj, ker je pač imel nekje dve rje pikice, pa sladovi so bili od šmirglanja, pa spredaj je bilo nekaj čisto malega za povarit, pa na določenih mestih pomarančasta barva. Ga vprašam kaka je bla cena, pa prav 800eur. Men se zdi to precej drago, glede na to kak mali spizdjen avto je to, in še to da je bil šprican samo zunaj, notraj nič, in da tudi zunaj ga ni veliko za barvat ker tud streha in pokrov tanka nista za barvat bla. Je pa res da bil avto v špric kitu, pa še tako so bli sledovi šmirglanja vidni, verjetno ne od prej da od sedaj :D. Vglavnem meni se zdi to drago, kaj porečete tisti ki imate več dela z temi rečmi?


Potem pa idi ti to narediti pa še orodje nabavi zraven :roll:

Ogromno je odvisno tudi od same barve. Npr. za mojo 33ko je od znanega ličarja prišlo iz ust razlika v ceni med barvanjem celega avta v perla rdečo ali pa kovinsko črno barvo reci in piši 500 eur. Nekaj gre na račun materiala, več pa na račun same priprave.

Kot vidiš je tako posploševanje sila sitna reč
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
GO-FICKO
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So apr 22, 2017 4:33 pm

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a GO-FICKO So apr 22, 2017 4:43 pm

Da ne bom odpiral nove teme, bom vprašal kar tukaj. Vem da je nemogoče oceniti in odgovoriti na moje vprašanje ampak lahko pa kdo okvirno pove. Imam namen prebarvati zastavo fičo ki pa bo prebarvana v isto barvo. Pred tem ga bo potrebno vsekakor razstaviti (to lahko naredim tudi sam), zbrusiti in pokitati. Kakšnih poškodb nima, bi pa bilo potrebno zbrusiti kolone in preveriti njihovo stanje ter jih prešpricati z zaščitno barvo. Glede na to, da je fičko po kvadraturi pleha precej manjši od današnjih avtov bi naj bila tudi cena vsaj kaj nižja kot če bi kakega enoprostorca prebarval. Sklepam vsaj :D
 
Denisnovak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To apr 25, 2017 10:38 am

Re: Barvanje avtomobila

Napisal/-a Denisnovak To apr 25, 2017 10:45 am

:D
lancia hf je napisal/-a:Lahko ti povem, da cel avto lahko pobarvajo za 80€ + tvoja barva. Ampak bo takoj napad uporabnikov, da bojo slabo pobarvali. Samo meni so Delto pobarvali u nulo v komori. Lahko pa daš za isto profiju 500€ ;)



Dober dan
Mene pa zanima kje ste ga tako poceni prefarbat dali?
Mam par praskic da bi dal pofarbat avto pa če je tako poceni ga dam takoj pri tem gospodu.
Lp
Vrni se na Styling

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov