Ko se vsakodnevno človek prestavlja iz avtomobila v avtomobil, nenadoma prične ugotavljati, da imajo določeni dokaj obskurni kosi opreme bistveno večji pomen, kot bi si lahko sploh mislil. Na podlagi dolgoletnega “strokovnega” dela, podajam v nadaljevanju nekaj lastnih opažanj, kateri kosi opreme bi morali biti v vsakem avtomobilu. Ter pri tem odmišljam italijanske registrske tablice, s katerimi si lahko privoščiš marsikatero predrznost na ulicah slovenskih mest, ko velika večina le zamahne z roko ter si misli: »Ah, ti tujci …«
Kozmetično ogledalce pri sopotnikovem senčniku
Če vam soproga / dekle / priležnica / ljubica med vožnjo neprestano najeda in vas spravlja ob živce, ji brž omenite, da se ji je razmazala šminka. Minute gledanja v ogledalce na senčniku (če je osvetljeno, še toliko bolje) ter popravljanje pleskarskih mojstrovin na njenem obrazu pa vam bo prineslo vsaj malce miru pred nadležnim čebljanjem.
Dodatno zatemnjena zadnja stekla
Ne samo, da pomagajo v poletni pripeki k bolj učinkoviti toplotni izolaciji, ampak pripomorejo tudi k bistveno večji intimnosti voznika ter sopotnikov. Tako vas bodo v kakšni strnjeni koloni zadaj vozeči težje opaziti, kako na ves glas prepevate glasbene hite skupine Kingston ali pa vaše intenzivno vrtanje po zamašenem nosu.
Sistem za prepoznavo prometnih znakov
Glede na to, da se naša dežela ponaša z najverjetneje največjim številom prometnih znakov na glavo prebivalca, je omenjeni sistem dokaj smiseln. Nemalokrat se zna zgoditi, da zaradi preobilice znakov, voznik enostavno ne ve več, kolikšna je omejitev hitrosti na njegovem odseku ceste. Kljub temu pa se lahko zgodi, da bi na kakšnem odseku, kot na primer po Tržaški cesti med Ljubljano in Vrhniko, sistem enostavno pregorel.
Parkirni sistem s kamerami za prikaz okolice
Vsak nedeljski obisk sorodnikov ter obračanje avtomobila na njihovem tlakovanem in urejenem dvorišču zahteva velikokrat več truda, kot poskus EU kako zmanjšati grške pokojnine za 0,1%. Slalomiranje brez elektronskih parkirnih pomočnikov mimo obilice kamnitih škarp, količkov, betonskih korit za živo dehteče rož’ce ter bidermajer ograj pa zahteva namreč več spretnosti, kot bodybuilderju vtikanje nitke v šivankino uho po napornem treningu v fitnesu.
Rezervna pnevmatika
V poletnih mesecih bi morali razne komplete za popravilo predrtih pnevmatik brhkejšim predstavnicam enostavno prepovedati. Mar ni lepše ob cestišču videti pomanjkljivo oblečeno lepotico, kako se sklanjajoč vsaj malce trudi z menjavo predrte pnevmatike, kot pa jo opazovati v avtomobilu, ko kliče številko 113, želeč obrazložitve, kako se pravilno uporablja priložen kompresor?
In nenazadnje še dva dokaj praktična tuning pripomočka, s katerima bo avtomobil ostal lep in zaščiten:
Zavesice za zadnja kolesa ter plastična zaščita za vrata z odsevniki
Prvi pripomoček bo poskrbel, da se bo z avtomobilom moč peljati vsake toliko časa tudi po makadamski cesti do bližnjega pokopališča, brez da bi ga pesek s cestišča poškodoval. Pri drugem pripomočku pa bo na ozkih parkiriščih možno z vso silo in na ves stežaj odpirati vrata, povsem brez strahu, da bi kakorkoli poškodovali SVOJ avto.
Tekst: Chan
Foto: Ms. Phoenix
Mnenja uporabnikov
8 komentarjev za "Chanov kotiček: Kaj ne bi smelo manjkati v avtomobilu"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
In potem je jasno, kam bo obešala vrečke iz trgovine…
ne rabim druga, kot eno tako s slike…
khm, khm…izredno praktični so tudi obešalniki za vrečke v prtljažniku, čim več pritrdilnih točk, pritrdilna mreža in seveda cup holderji… Ampak tisti mali obešalnički pa “rules”!!!
Ali so pa amerikanci razmišljali tako… se pač ustaviš v bližnjem dinerju, baru,…
Pri nas pa težko najdeš kakšen pameten plac kjer se lahko ustaviš…
Le Baron je bil malo novejši in je že imel. T-Bird pa res nima. Imel je aftermarket plastično konzolo na sredinskem mustu med armaturo in sedežema, tam sta bila dva zasilna cupholderja.
Jaz imam sedeže malo naprej, tako da je tista grda plastika letela ven iz avta.