Tehnološki partner pri tem projektu je bil slovenski Dewesoft, ki je s svojimi merilnimi sistemi in inženirsko ekipo na terenu zagotovil zanesljivost in natančnost vseh podatkov, potrebnih za uradno potrditev rekordov.
Vse potrebno, da je rekord uradno priznan

Za meritve so se Dewesoftovi inženirji oprli na merilne sisteme, ki jih pri Rimcu uporabljajo za razvoj novih električnih vozil. Eden izmed njih je Navion i2. Gre za navigacijski sistem za izredno natančno merjenje hitrosti, pozicije usmerjenosti avtomobila. Drugi uporabljen merilni sistem se imenuje SBOX. Gre za robusten industrijski snemalnik podatkov za nazoren prikaz podatkov vozniku. In tretji uporabljen Dewesoftov sistem je Sirius i 9xCAN, ki zajema in dekodira digitalne podatke v vozilu.
Celotna meritev je bila spremljana v živo in na daljavo, kar je omogočilo spremljanje rezultatov v realnem času med samo vožnjo – vključno s pospeški, pojemki in hitrostjo.
»Takšne meritve so vedno adrenalinske. Pritisk in vznemirjenje sta povsem primerljiva s prvim rekordom Rimca iz leta 2023. Sodelovanje z ekipo Bugatti Rimac je pravi užitek – njihova inženirska odličnost je dokaz, da je vrhunska tehnologija doma tudi v naši regiji,« je povedal Matjaž Strniša, aplikacijski inženir iz Dewesofta, ki je sodeloval pri meritvah na terenu.
Kje je »padel« nov rekord?
Testno območje ATP Papenburg v severozahodni Nemčiji velja za eno največjih in najbolj dovršenih na svetu. Z več kot 75 kilometri različnih testnih prog in 12,3-kilometrsko ovalno stezo je popoln poligon za testiranje zmogljivosti najnaprednejših vozil.
Rimac Nevera R je nadgrajena, bolj zmogljiva in dirkaško usmerjena izvedenka električne Nevere. Črka R prinaša nekatere ključne izboljšave. Nova je baterija z zmogljivostjo 108 kilovatnih ur z nižjo notranjo upornostjo, obenem je sistemska moč višja za 163 kilovatov. Nevera R ima tako neverjetnih 1,571 kilovatov moči. Za doseganje višjih hitrosti skrbita še boljša aerodinamika in izboljšano hlajenje. Zaradi uporabe lažjih materialov se je masa znižala za 40 kilogramov. Prilagodili so vzmetenje, nagradili računalnik za razporejanje navora med vsemi štirimi kolesi, na platišča namestili pnevmatike Michelin Cup 2 R in za ustrezno zaviranje vgradili karbonsko-keramični zavorni sistem.
Avtomobilizem.com (Foto: Dewesoft, Rimac.)
Mnenja uporabnikov
3 komentarjev za "Slovenski DeweSoft sledil Rimac Neveri do 24 svetovnih rekordov"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
1.61 G povprečnega pospeška do 100 km/h, to so uporabljali neke super sticky gume. Avto drugače koristen kot prototip za razvoj in ima dodatno vrednost ker nosi toliko napredka. Da bi bil posebej uporaben na cesti pa ne. Pri normalnih hitrostih se ne da izkoristiti njegove moči, s tem da nima menjalnika in zvoka motorja, celotna izkušnja na cesti je manj razburljiva kot s hondo civic vti …
do 100 sem hitrej, kot on do 300 🙂
Zanimivi rezultati