Novice

GHD Petrol Gorjanci 23. – 24. junij 2012

Je v tej deželi še ostalo kaj navdušenja in športnega avtomobilističnega duha? Zagotovo je, ker se sicer organizatorji in sodelujoči na (gorsko) hitrostnih dirkah ne bi tako trudili ob vseh zapletih, ki jih spremljajo.

Teksti, ki spremljajo organizirane športno-avtomobilistične dogodke v Sloveniji, so praktično že vsaj desetletje enaki in postajajo podobni tradicionalnim kuharskim receptom. Vzameš nekaj navdušencev, ki radi tekmujejo z avtomobili, peščico entuzijastov, ki ne vozijo (več), a so pripravljeni vložiti svoj trud in čas, da bi pripomogli k popularizaciji dirk. Dodaš veliko porcijo moledovanja pri lokalnih oblasteh in veljakih, nekaj lobiranja pri prebivalstvu, veliko dovoljenj in če ti kdo pomaga in so zvezde pravilno razporejene, ti lahko celo uspe. Potem je vse odvisno samo še od višje sile, beri: lepega vremena, in malo sreče.

Gorsko hitrostna avtomobilska dirka na Gorjance je velja za izvorno dirko te panoge avtomobilskega športa na slovenskih cestah, saj so jo prvič organizirali že leta 1969, ko je bila proga dolga 6,8 km, podprlo pa jo je domače avtomobilsko podjetje IMV. Letos so organizacijo prevzeli v ljubljanskem AŠD Slovenija avto, ki jo je dodalo rallyju Saturnus in gorski dirki Evropskega prvenstva v Ilirski Bistrici.

V nedeljo se bo v boj za zmago na 4,3 km dolgo progo od Zgornje Težke vode do Velikega Cerovca, ki je na najbolj kritičnih mestih dobila celo nekaj novega asfalta, podalo po podatkih z liste prijavljenih skupno 66 ekip, od tega 10 iz skupine starodobnikov. Med najbolj atraktivne s spiska spadajo Italijanka Gabrielle Pedroni z Lolo F3000 in bolgarski voznik Nikolaja Zlatkov z atraktivnim in brutalnim dirkalnikom nekdanje skupine B, Audijem Quattrom S1. Na včerajšnji tiskovni konferenci pa se je od voznikov predstavil mladi Daniele Trani, ki nastopa v skupini A v razredu do 1.400 cc s svojim Citroenom AX GTI.

Upamo, da bo napovedano lepo vreme in pričakovanje ogleda atraktivne dirke, ki je po mnenju udeležencev in organizatorjev tudi med najhitrejšimi (povprečne hitrosti naj bi bile okrog 162 km/h), privabilo čim večje število obiskovalcev, ki jih obenem za zaključek opozarjamo, naj se zaradi lastne varnosti in varnosti vseh udeležencev držijo navodil organizatorjev.

Več informacij o GHD Gorjanci si lahko ogledate na uradni strani.

Urška Radolović

Mnenja uporabnikov

Napiši prvo mnenje!


 
Kdaj je treba zamenjati pnevmatike?
Nissan je oznanil sodelovanje z družbo Ministry of Sound