Oblika legendarnega razreda G ostaja praktično nespremenjena, vendar Mercedes-Benz še vedno vztrajno izpopolnjuje vgrajene tehnologije, zato se prenovljeni terenec lahko pohvali s 16 odstotki večjo močjo in nižjo povprečno porabo.
Največja novica je zagotovo predstavitev novega štirilitrskega osemvaljnika, ki je vgrajen tudi v modela AMG GT in C63 AMG ter v ekstremni koncept G500 4×4². Posodobljeni agregat postreže s 310 kilovati in 610 Nm navora, ogromni športni terenec pa za pospeševanje od 0-100 km/h potrebuje le 5,9 sekunde. Različica G35 po novem premore 180 kilovatov, kar je za 25 kilovatov več kot pred prenovo, za 60 Nm pa se je povišal tudi navor, ki sedaj znaša 600 njutnmetrov. Za pospeševanje od 0-100 km/h potrebuje spodobnih 8,9 sekund.
Močnejši agregat je pridobila tudi različica AMG G63, ki ima sedaj 420 kilovatov, kar je za 20 kilovatov več kot prej, in 760 njutnmetrov navora. Najmočnejša izvedenka je G65 AMG, ki ponuja strašljivih 463 kilovatov in 1.000 njutnmetrov navora.
Po zunanjem videzu se G350d in G500 od predhodnika razlikujeta po drugačnih odbijačih in standardnih blatnikih AMG v barvi vozila. Na modelu G350d so serijsko nameščena tudi 18-palčna petkraka lahka aluminijasta platišča. Mercedes-Benz obenem predstavlja še novo izvedenko AMG Edition 463, ki že tako impresivnemu videzu doda še bolj športen pridih. V potniški kabini je nameščeno dvobarvno usnje, sedeže in vratne panele krasita diamanten vzorec in karbonski dodatki. Zunajost zaznamujejo posebna zaščita podvozja iz nerjavečega jekla, športne črte AMG, posebna aluminijasta črna zaščita in 21-palčna kovana platišča.
Avtomobilizem.com (Vir: Worldcarfans. Foto: Mercedes-Benz.)
Mnenja uporabnikov
4 komentarjev za "Mercedes-Benzov razred G po prenovi še močnejši in zapeljivejši"
Za komentiranje moraš biti prijavljen
@Firediver: kar nekaj sestavnih delov za G je razvitih in izdelanih v slo ( oz takrat še v YU), kar načeloma ni niti nič narobe saj je vse krepko predimenzionirano. Najstarejši načrt ki sem ga uspel videt za orodje je tam nekje1968 ( sestavni del se še vedno vgrajuje). Se pa poznajo na orodjih že precej leta oz. izrabljenost in “ustreznost” vzdrževanja le-teh…
Zunanjost izgleda kot da je zaščitena in pod varstvom kulturne dediščine. Najbrž so še orodja za prešat pločevino naročili po originalnih risbah iz poznih 70. let 20. stoletja.
evergreen
Brutalno!